Neler Yeni

Sizce Sorun Ekran Kartı Mı Yoksa PSU Mu?

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus
Şimdi başımdan geçen olayı anlatayım. Ben normal bir şekilde 2.el GTX 1650 aldım. (Sıfırına o kadar para verilmez diye düşünüp.) Sonra kartı1 gün kullandım sorun yoktu furmark testi falan da yaptım. Ondan sonra 2. gün cs girdim bi anda pc reset attı bende normal düşündüm işte format attım falan arada oluyodu neyse girdim cs yine reset attı pc o gün 3 4 defa daha denedim düzelmedi ve iade talebi açtım. Eski ekran kartımı taktım GTX 650 ilk gün ondada sorun olmadı 2. gün yine aynı sorun başladı ama yük gerektirmeyen oyunlarda sorun çıkmıyordu mesela minecraft olsun chrome olsun reset atmıyordu. OLay görüntüleyicisinden baktım aşşağıya aldığım hatayı bırakıyorum ben sorunun psuda olduğunu düşünüyorum. Yine de emin değilim.
1719826736694.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Şimdi başımdan geçen olayı anlatayım. Ben normal bir şekilde 2.el GTX 1650 aldım. (Sıfırına o kadar para verilmez diye düşünüp.) Sonra kartı1 gün kullandım sorun yoktu furmark testi falan da yaptım. Ondan sonra 2. gün cs girdim bi anda pc reset attı bende normal düşündüm işte format attım falan arada oluyodu neyse girdim cs yine reset attı pc o gün 3 4 defa daha denedim düzelmedi ve iade talebi açtım. Eski ekran kartımı taktım GTX 650 ilk gün ondada sorun olmadı 2. gün yine aynı sorun başladı ama yük gerektirmeyen oyunlarda sorun çıkmıyordu mesela minecraft olsun chrome olsun reset atmıyordu. OLay görüntüleyicisinden baktım aşşağıya aldığım hatayı bırakıyorum ben sorunun psuda olduğunu düşünüyorum. Yine de emin değilim.Alıntıyı görüntüle
OCCT adlı programı indirip Stability Test sekmesinden Power testini seçerek bilgisayarı 15 dakika teste sok bakalım.

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OCCT adlı programı indirip Stability Test sekmesinden Power testini seçerek bilgisayarı 15 dakika teste sok bakalım.
Onu söylediler de korktum onu yapmaktan anakarta falan zarar verirsem diye bir sorun olur mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus

Mizmed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
İsmet
Tahminimce psu kaynaklı. Deneyebileceğin farklı bi psu varsa deneyebilirsin. Ekran kartının voltajını biraz düşürmeyi de deneyebilirsin. Sorun OC kaynaklı değilse arkadaşın dediği gibi, çok büyük ihtimalle psu kaynaklıdır.

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus
Yok bir sıkıntı olmaz.
Testteyken kaçıncı dakika bilmiyorum max 3 veya 4tür. Pc reset attı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tahminimce psu kaynaklı. Deneyebileceğin farklı bi psu varsa deneyebilirsin. Ekran kartının voltajını biraz düşürmeyi de deneyebilirsin. Sorun OC kaynaklı değilse arkadaşın dediği gibi, çok büyük ihtimalle psu kaynaklıdır.
Deneyebileceğim bir PSU yok ve OC yapmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok bir sıkıntı olmaz.
1719827889789.png

3 bile değilmiş.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus
Uzatma kablosu varsa direkt kasayı prize bağlayıp test eder misin?
Uzatma kablosu şöyle duvardaki prize 4lü bağlı onada kasayı taktığım 8li olması lazım o bağlı öyle denemem zor akşam üstü veya yarın denesem sizin için sorun olur mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Uzatma kablosu şöyle duvardaki prize 4lü bağlı onada kasayı taktığım 8li olması lazım o bağlı öyle denemem zor akşam üstü veya yarın denesem sizin için sorun olur mu?
Benim için sorun olmaz müsait olduğun zamanda dene bakalım bunu da.

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus

I am Jorge Jesus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Yunus
muhtemelen öyle hocam. ama siz yarım saat mümkünse testi yapın emin olmak için.
Hocam internette baktim 15 dk yeterli yazmislar 15 dk yaptim suan 1. Uzatma prizini test edicem ondan sonra da digerini denerim.

Top Bottom