Neler Yeni

Yardım Soğutucu kaç rpm dönüyor bakma

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Murat bulut
BIOS'unu bir sıfırla.Yaptığın overclocktan olabilir.

Güzel kardeşim git şu macununu sür yaw. Youtubedan da montaj videosu izle fanların yönüne bak.
Gamegaraj dan izledim fanın birini ortaya diğerini arkaya takıyor egzoz fanın olduğu yere başka yerlerde birini ortaya diğerini ramın oraya takıyor bende Ramlerin oraya taktım acaba orada mı bir yanlışlık var

Fatih Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ak
BIOS'unu bir sıfırla.Yaptığın overclocktan olabilir.

Güzel kardeşim git şu macununu sür yaw. Youtubedan da montaj videosu izle fanların yönüne bak.
Yok normalde , uv yoktu voltaj 1.4 lere kadar çıkıyordu şuan soğuk çalışan hali bu :ROFLMAO:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Gamegaraj dan izledim fanın birini ortaya diğerini arkaya takıyor egzoz fanın olduğu yere başka yerlerde birini ortaya diğerini ramın oraya takıyor bende Ramlerin oraya taktım acaba orada mı bir yanlışlık var
Kardeşim fanın YÖNÜNE dikkat edeceksin. YÖNÜNE. ÖNÜNE VE ARKASINA. Soğutucu üzerinde nereye taktığının pek bir önemi yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok normalde , uv yoktu voltaj 1.4 lere kadar çıkıyordu şuan soğuk çalışan hali bu :ROFLMAO:
Sen yine de dediğimi bir yap. BIOS sıfırla sadece DOCP açarak tekrar dene stok halde.

Fatih Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ak
dostum ordaki adam yanlış takıyor , resimdeki gibi takmalısın
1696013342808.png

Kardeşim fanın YÖNÜNE dikkat edeceksin. YÖNÜNE. ÖNÜNE VE ARKASINA. Soğutucu üzerinde nereye taktığının pek bir önemi yok.

Sen yine de dediğimi bir yap. BIOS sıfırla sadece DOCP açarak tekrar dene stok halde.
Tabi deniyorum senimi kırıcam

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Murat bulut
dostum ordaki adam yanlış takıyor , resimdeki gibi takmalısın
Alıntıyı görüntüle

Tabi deniyorum senimi kırıcam
Knk montaj yaparken içinden çoklayıcı çıktı 2 fanın güç kablosunu çoklayıcıya bağlayıp onunda cpu fan a bağladım çalışmadı coklayıcıyı çıkardım 2 fan girişini ayrı ayrı yerlere taktım cpu fan ve onun tam dibinde 1 tane daha giriş var çalıştı sıkıntı yaratır mı

Fatih Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ak

Değerlere bak , Sanki stok fanla kullanıyorum .
1696013956201.png

Fatih Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ak
Knk montaj yaparken içinden çoklayıcı çıktı 2 fanın güç kablosunu çoklayıcıya bağlayıp onunda cpu fan a bağladım çalışmadı coklayıcıyı çıkardım 2 fan girişini ayrı ayrı yerlere taktım cpu fan ve onun tam dibinde 1 tane daha giriş var çalıştı sıkıntı yaratır mı
Hocam çoklayıcı ile birdaha denermisin çoklayıcıda bir sıkıntı varsa direk geri gönder iadeye.

Macunu sürdün mü

tabii ki

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Murat bulut
Hocam çoklayıcı ile birdaha denermisin çoklayıcıda bir sıkıntı varsa direk geri gönder iadeye.

tabii ki
Hocam yarın montajı yaparım anca 2 yere de taktım çoklayıcıyı çalışmadı

Fatih Ak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Fatih Ak
Bilemiyorum maalesef neden böyle. Benim aklıma montaj hatasından başka bir şey gelmiyor. Yani slikonun bu kadar etkileyebileceğini sanmıyorum.
Banada çok saçma geliyor , fakat fanları ters taksam her şey yanlış olsa yine bu kadar ısınmaması lazım, Bugünlük yoruldum artık başka zaman uğraşırım. Sağolasın

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
77 biraz fazla bu soğutucu için ama 77 derece sorun değil. Kasan hava almıyor ve odan sıcaksa normal olabilir.

Bugün bende aynı soğutucunun montajını yaptım, dark maxima v20 kasaya, aida 64 testine 85 derecelere kadar çıkıyor r5 3600, çok daha iyi değerler bekliyordum bende.

R5 5600 ile ID-Cooling SE-903-XT RGB kullanıyorum. Tam yükte 72 dereceyi geçmiyor. Ortam sıcaklığı 21 derece. Montajı düzgün yapmamış olabilir misiniz?

Kasa: Deepcool CC560
Termal macun: Thermal Grizzly Kryonaut

BlueStack

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Murat bulut
R5 5600 ile ID-Cooling SE-903-XT RGB kullanıyorum. Tam yükte 72 dereceyi geçmiyor. Ortam sıcaklığı 21 derece. Montajı düzgün yapmamış olabilir misiniz?
Olabilir macun sürmedim ondan da olabilir mi yarın tekrar montaj Yapacağm birde fan çoklayıcı ile denemiştim fan çoklayıcı ile soğutucu fanları dönmüyor Du fanların güç kablolarını cpu fan taktım diğerini tam dibindekine taktım çalıştı fan çoklayıcı bozuk olabilir mi

Top Bottom