Neler Yeni

ŞOK Market indirimleri. Asus TUF IPS 165hz 1ms 3099TL

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
3 yillik fln mönitör hatırlamıyorum
özelliklerini kıyasla bro. hangisi avantajlı hangisi daha iyi hangi daha çok avantaj sağlıyor karşılaştır değer mi değmez mi sonra karar ver. çünkü alsam almasam mı olsa mı olmasa mı kısmında başkasına bırakma. araştırmada bilgi danış ama kararda yani tercihte herdaim sen karar ver. çünkü kimse başkasının kararları yaşamak istemez istememelide.

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Onur
özelliklerini kıyasla bro. hangisi avantajlı hangisi daha iyi hangi daha çok avantaj sağlıyor karşılaştır değer mi değmez mi sonra karar ver. çünkü alsam almasam mı olsa mı olmasa mı kısmında başkasına bırakma. araştırmada bilgi danış ama kararda yani tercihte herdaim sen karar ver. çünkü kimse başkasının kararları yaşamak istemez istememelide.
kıyasladım bi tık daha iyi ama görmeyince anlamiyorsun va panel kullandım 3 yil ips nasıl olur bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Utku Kulaç
bu kadar ışık sızması normal demi ıps glow zaten çoğu

Ekler

• IMG_20221229_111412.jpg
    IMG_20221229_111412.jpg
    3.1 MB · Hit: 85

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Onur
neyse birazdan gelir kargo alip test ederim beğenmezsem sorunlu diye iade ederim

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Onur
geldi şuan ölü pisel fln yok sadece kavisliden geçtiğim için çok farkli gözüküyor

Kémâll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Kemal Polat
Elime ulaştı, öncelikle ürünler şuan en ucuz satıcısı olan vizyon bilgisayar çıkışlı.
Ölü pixel yok.
Plastik yapıda zaten giriş ve ıps bir ürün.
1 ms değil tabi, mprt modu ile 1 ms'e geçiyor.
165 hz'e çıkarabiliyorsunuz ama sanırım yine mprt modu tarzında bir mod açıyor görüntü kötüleşiyor.
Sağ üstte çok ufak göz ile bile görünmesi güç bir ışık sızması var idi onun dışı gayet sağlıklı.

Oddo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Osman delil
İlgilendiği Kategoriler
HARDWARE
Dün elimize ulaştı. Bi kardeşe almıştık. Sol altta bir ölü pixel dışında sorun yoktu. Kullanacak kişi önemsemedi . Ho dedik .

Fraiche

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Hasan Toygar Demircan
Benimde elime ulaştı.
Ölü pixel yok
Ghosting yok
Işık sızması yok gibi varsa da ben hissedemedim.
Hoparlörü idare eder ama giriş seviye tabi.
Fiyatına göre gayet güzel bir mönitör.
Ayarlardan 165 hz e hız aşırtma yapılıyor ve MPRT(ELMB) modu var açında Freesync iptal oluyor.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
Benimde elime ulaştı.
Ölü pixel yok
Ghosting yok
Işık sızması yok gibi varsa da ben hissedemedim.
Hoparlörü idare eder ama giriş seviye tabi.
Fiyatına göre gayet güzel bir mönitör.
Ayarlardan 165 hz e hız aşırtma yapılıyor ve MPRT(ELMB) modu var açında Freesync iptal oluyor.
bende şoktan aldığım 24 inchte sağ üst köşede ışık sızdırması tespit ettim. iade edicem. ve kullandığım 27 inch olan vg279q1a ile kıyaslamasınıda detaylı yaptım. aynı segmentin inch farkı gibi görünsede uzaktan yakından bile alakası olmadığını gördüm. bence vg249q1a giriş seviye bir ips monitör olmuş piyasadaki 24 inchteki rakip muadillerine karşı evet kaliteli kalıyor ama büyük abisi vg279q1a bence premium seviyede bir ips monitör olmuş bariz şekilde ben çok daha iyiyim diyor.
Kıyaslamalarını sıralayım aşağıda ileride aratan olursa bilgi edinsin.
27 inch direk 165 hz geliyor overclock vs açmıyorsunuz, 24 inch arayüzden 144hz'den overclocklamak gerekiyor.
27 inchin rengi ve ışığı daha doğal, 24 inchin aynı ayarlar yapılmasın rağmen renkler ve ışık sarımtırak.
27 inchin güç tüketimi gariptir 24inche göre daha düşük.
27 inch alışkanlık vs denecek ama alakası bile yok 24inche göre daha ideal boyut ve göze hoş geliyor hatta şunu iddia ediyorum vg279q1a yani 27inch olanı 2 gün kullanan 24 inche döneceğini hiç zannetmiyorum. en koyu 24 inch taraftarı olarak söylüyorum bunu.
27 inchle 24 inch pikselleşme çamurlaşma yok. birileri 1080p 27'te çamurlaşır diye 2015de atmış ortalığa duyan deneyimleden tekrar ediyor.
27inch sağa sola tilt hareketi var 24 ichte bu yok sabit.
27 inch ayağı aliminyum demir gibi bir metal, 24 inch tamamıyle plastik.
27 inch masada mouse hareket ettirdiğiniz zerre oynamıyor sallanmıyor, 24 bariz sallanıyor.
27 inchin adaptörü dışarıda 24'ün içinde. 27'de adaptör ısındığında dışarıda kalması avantaj, 24'ün direk önünüzdeki monitörün içinde ısınıyor.
27 inchle 24 inchin höparlörlerinde bariz bir fark sezemedim.
27 inch parlaklığı %100e çekseniz dahi göz kamaştırmıyor, 24 inchte %100 direk göz yoran parlaklıkta.
27 incte 24 inchte ilk açılışta ara menüden renk ayarı istiyor. Örn: ips tam tadına varmak isteniyorsa manzara modunda kullanılması gibi, valo pubg cs gibi oyunlarda fps modunun açıp shadow boostu 3. kademeye almak gibi.
kullanıcı olarak tavsiyem, satın almak isteyenler ve bütçesi olanlar 27 inch olan vg279q1a modeline yürünülmesi yönünde. dediğim gibi vg279q1a pivot ayak olsa tam premium segment diyeceğim bir monitör olmuş. fakat vg249q1a daha çok piyasadaki rakip marka modellerde dövüşen onlardan bir tık fazlasını ipsle veren bir model olmuş.

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Onur
bende şoktan aldığım 24 inchte sağ üst köşede ışık sızdırması tespit ettim. iade edicem. ve kullandığım 27 inch olan vg279q1a ile kıyaslamasınıda detaylı yaptım. aynı segmentin inch farkı gibi görünsede uzaktan yakından bile alakası olmadığını gördüm. bence vg249q1a giriş seviye bir ips monitör olmuş piyasadaki 24 inchteki rakip muadillerine karşı evet kaliteli kalıyor ama büyük abisi vg279q1a bence premium seviyede bir ips monitör olmuş bariz şekilde ben çok daha iyiyim diyor.
27 inch direk 165 hz geliyor overclock vs açmıyorsunuz, 24 inch arayüzden 144hz'den overclocklamak gerekiyor.
27 inchin rengi ve ışığı daha doğal, 24 inchin aynı ayarlar yapılmasın rağmen renkler ve ışık sarımtırak.
27 inch alışkanlık vs denecek ama alakası bile yok 24inche göre daha ideal boyut ve göze hoş geliyor hatta şunu iddia ediyorum vg279q1a yani 27inch olanı 2 gün kullanan 24 inche döneceğini hiç zannetmiyorum. en koyu 24 inch taraftarı olarak söylüyorum bunu.
27 inchle 24 inch pikselleşme çamurlaşma yok. birileri 1080p 27'te çamurlaşır diye 2015de atmış ortalığa duyan deneyimleden tekrar ediyor.
27 inch masada mouse hareket ettirdiğiniz zerre oynamıyor sallanmıyor, 24 bariz sallanıyor.
27 inchin adaptörü dışarıda 24'ün içinde. 27'de adaptör ısındığında dışarıda kalması avantaj, 24'ün direk önünüzdeki monitörün içinde ısınıyor.
27 inch parlaklığı %100e çekseniz dahi göz kamaştırmıyor, 24 inchte %100 direk göz yoran parlaklıkta.
27 incte 24 inchte ilk açılışta ara menüden renk ayarı istiyor. Örn: ips tam tadına varmak isteniyorsa manzara modunda kullanılması gibi, valo PUBG cs gibi oyunlarda fps modunun açıp shadow boostu 3. kademeye almak gibi.
kullanıcı olarak tavsiyem, satın almak isteyenler ve bütçesi olanlar 27 inch olan vg279q1a modeline yürünülmesi yönünde. dediğim gibi vg279q1a pivot ayak olsa tam premium segment diyeceğim bir monitör olmuş. fakat vg249q1a daha çok piyasadaki rakip marka modellerde dövüşen onlardan bir tık fazlasını ipsle veren bir model olmuş.
pubgcuda hangi ayarla ile oynamak daha mantıklı mönitörde https://www.vatanbilgisayar.com/msi-optix-mag24c1-23-6-144hz-1ms-mprt-curved-led-monitor.html msı mönitörümde güzel ayarlar vardi asusda bişey yok gibi

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
597
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
27 incte 24 inchte ilk açılışta ara menüden renk ayarı istiyor. Örn: ips tam tadına varmak isteniyorsa manzara modunda kullanılması gibi, valo PUBG cs gibi oyunlarda fps modunun açıp shadow boostu 3. kademeye almak gibi.
Bu kişisel bir düşünce 27 inç 1080p monitör aldım. Pixelleşme ben gördüm iade ettim. Uzaktan bakmama rağmen hissettim. 24inç modelle yan yana getirdiğimde 27inç blur lu şekilde gözüküyordu. Size öyle gelmiyor olabilir ama bu sizinle alakalı durum. Çoğu kişi de 1080p için 24inç max 25 öneriyor. Hatta bazılar 21.5 kullanıyor. İnsan farketmez vs gibi klasik cümleler kurabilirsin o zaman biz fark edenler insan değiliz ya da gözlerimiz çok keskin.

Diğer maddeleri bilmem ama o madde dikkatimi çekti cevap vermek istedim. Bu kişisel bir tercih unutmayın. Genel bir çıkarım yapamazsınız. 27inç 1080p de sorunsuz, o görüntü bozuluyor diyenler yanlış gibi bir durum ortaya çıkıyor. Sizin yazdığınızı görüp 27 inç 1080p alır birisi. Sonra bu durumu yaşayabilir. Siz sadece benim farkedeceğim kadar bir görüntü bozulması olmuyor dersiniz. Başkası için sorun etmeyeceği anlamına gelmiyor.

Not: Senin aldığın model sorunludur vs gibi klasik cümleler kurmayın. Bu sorunu farklı monitörlerde dile getiren çok insan var. Bazısı da ama farketmez o ayrı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,657
Üyeler
151,261
Son üye
Takeshi
Top Bottom