Neler Yeni

Son yıllarda direksiyon sınavı neden zorlaştı sizce?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Son yıllarda direksiyon sınavı zorlaştı mesela eskiden ehliyet alanlar biz 100 metre düz araba kullandık böyle şimdi ki gibi park yapmalar yoktu diyorlar şimdi ise daha zor. Son yıllarda direksiyon sınavı neden zorlaştı sizce?

Zor mu ? Bence hala daha yeterli zorlukta değil aynı zamanda kayırma mevzusu burdada oluyor malesef.

Ben tekte geçtim evet olması gerektiği şekilde güvenli düzgün sürdüm ama zor gelmedi. Özellikle yurt dışındaki eğitimlerde ki disiplin ve daha acımasızlığı görünce.

Dahada zorlaşmaz ise trafiğimiz dahada tehlikeli olucak bu kadar basit. Şuan trafikte çoğu şoför sinyal bile kullanmıyor.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,250
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Ben alalı 4-5 ay oldu zor demeniz eskiye göre sanırım çünkü o güzergahı parkları yapamayan geçmesin zaten. Keza hala da kolay bence.
Hocam ben su sene 18 olucam ehliyete direk başvurcam nasıl işliyor bu sürec hbiraz anlatabilme şansınız var mı ?

KasapBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
742
İsim
Kasap Bey
İlgilendiği Kategoriler
Grafik tasarım.
Son yıllarda direksiyon sınavı zorlaştı mesela eskiden ehliyet alanlar biz 100 metre düz araba kullandık böyle şimdi ki gibi park yapmalar yoktu diyorlar şimdi ise daha zor. Son yıllarda direksiyon sınavı neden zorlaştı sizce?
Emin ol daha iyi. Ben ehliyet aldım her ayrıntıya kadar dikkat ediyolar 2.ye geçtim. Babam sadece 50 metre sürüp geri gelmiş şuan aşırı acemi. Zorlaşması kötü gibi görünsede bence daha iyi.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam ben su sene 18 olucam ehliyete direk başvurcam nasıl işliyor bu sürec hbiraz anlatabilme şansınız var mı ?

Kursa gidiyorsun işlemleri yapıyorsun, yazılı sınav için belli bir süre hazırlanman var sonra yazılı sınava giriosun. 70 ve üzeri aldıktan sonra direksiyon dersleri ayarlanıyor belli bir süre ders alıyor ve direksiyon sınavına giriyorsun. Onuda geçtikten sonra bağlı olduğun semtin il müdürlüğümü neydi oraya gidiosun gitmeden önce bir ödeme var onu hallediosun sonra gidip ordada işlemleri yapıp evde oturup ehliyetin kargoyla gelmesini bekliosun. Bu sürede geçici belge alıosun 1 ay süresi olan onla sürebiliosun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Emin ol daha iyi. Ben ehliyet aldım her ayrıntıya kadar dikkat ediyolar 2.ye geçtim. Babam sadece 50 metre sürüp geri gelmiş şuan aşırı acemi. Zorlaşması kötü gibi görünsede bence daha iyi.

Malesef büyükler trafikteki en sıkıntı şoförler, hiç sinyal ve ayna kullanımı yok eski türkiyenin boş yol ve trafiğinde hiç bişey olmaz gibi sürüyorlar. Başkalarının hatasınıda hesap edip biz örtmeliyiz yoksa kaza kaçınılmaz.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,223
İsim
ismail
Daha da zorlaştırılmalı.Özellikle yaya geçidinde yayaya yol vermeyle ilgili ekstra ders verilmeli.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Daha da zorlaştırılmalı.Özellikle yaya geçidinde yayaya yol vermeyle ilgili ekstra ders verilmeli.

Yurt dışında gördüm derslerden birinde gün boyu ani fren frenleme mesafe çalışıyorlar. Bizde panik durumları için böyle eğitimler görmedim mesela.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
395
İsim
Hakan Keser
Yurt dışında gördüm derslerden birinde gün boyu ani fren frenleme mesafe çalışıyorlar. Bizde panik durumları için böyle eğitimler görmedim mesela.
Bizdeki sınavı bilgisayarda da yapsalar olur. Neredeyse hiçbir şey öğretmiyorlar. Parklar ezbere. Parkur ezbere. Frenleme ezbere ve önceden haber verilerek yapılıyor. Bilemiyorum ne kadar mantıklı bir sınav.

Mert

80+ Silver
Ona rağmen trafikte kural, bilgi, ahlak seviyesi bu halde. Hala yetersiz.

Top Bottom