Neler Yeni

Sonunda Sistemim Geldi !!

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Hepinize teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi sorun çıkarmaz parçalar şimdilik sıkıntısı yok olursa yazarım

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Hayırlı olsun ama 3090 gibi bir karta Ventus modeli almak yakışmamış açıkçası.
Bazı parçalar da sadece markası iyi diye alınmış gibi,daha iyisini bulunurdu o fiyata.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
Bir fotoğraf alsaydık 😀

Ağır bir oyun çalışırken ekran kartı kaç derece olacak, 280mm sıvı soğutma ile 5950X cidden soğuyacak mı, o anakart o işlemciyi besleyebilecek mi? Bu soruların cevabını da merak ediyorum. Testlerini yaparsan burada da paylaş lütfen merak ettim 😁

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Hayırlı olsun ama 3090 gibi bir karta Ventus modeli almak yakışmamış açıkçası.
Bazı parçalar da sadece markası iyi diye alınmış gibi,daha iyisini bulunurdu o fiyata.
24 bine geldi 3090 ventus toplamı 50 bin tuttu 5 6 gün oldu vereli. Şuan almaya kalksam 55 bini geçiyor. Dediğiniz gibi kaliteli bir 3090 almaya kalksam sadece ekran kartı 40 küsür bin tutacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

fotosunu atarmısın
Neyin fotosu hocam kasanın mı ?

Bir fotoğraf alsaydık 😀

Ağır bir oyun çalışırken ekran kartı kaç derece olacak, 280mm sıvı soğutma ile 5950X cidden soğuyacak mı, o anakart o işlemciyi besleyebilecek mi? Bu soruların cevabını da merak ediyorum. Testlerini yaparsan burada da paylaş lütfen merak ettim 😁
Hangi oyunda ve hangi uygulamalarda bakabilirim hocam buna ? Çok oyun oynayan biri değilim açıkçası oyunlarımda basit oyunlar ama bu sistemi iş için aldım render amaçlı

En iyi sistemi dizip aynı anda en kötü sistemi dizmişsiniz
Fiyatı onu gerektirdi hocam sorun çıkarmazsa yeterli benim için

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Buna neden üzgün attılarki haklı
Hocam 50 bine dizilebilecek iyi sistemlerden biri oldu bence daha iyisini dizip yorum olarak atarsanız onu da inceleyip yorumlarız memnuniyetle

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
u soruların cevabını da merak ediyorum.
Bu soruların cevabı için arkadaşı beklemene gerek yok, ben cevaplayabilirim.

Ağır bir oyun çalışırken ekran kartı kaç derece olacak,
Çok iyi bir soğutma modeli olmasa da 75'i geçmeyecektir. Tabii kasa pek airflow model olmayacağı için bir şey söyleyemeyeceğim.
280mm sıvı soğutma ile 5950X cidden soğuyacak mı?
Evet, neden soğutamasın? 240mm sıvı soğutucular bile yeterli o işlemciye.
o anakart o işlemciyi besleyebilecek mi?
Kesinlikle evet. A PRO serisi olması seni yanıltmasın, VRM soğutması oldukça iyi bir anakart.

Bunun dışında önceki konuda belirttiğim gibi kasa hava akışı yönünden zayıf sıvı soğutma da aynı şekilde. HDD de WD Blue ve Toshiba P300 varken kötü bir seçim olmuş. Gerisi güzel hayırlı olsun.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Ne kadar ödedin buna?

By_dgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Mehmet doğan
Bu soruların cevabı için arkadaşı beklemene gerek yok, ben cevaplayabilirim.

Çok iyi bir soğutma modeli olmasa da 75'i geçmeyecektir. Tabii kasa pek airflow model olmayacağı için bir şey söyleyemeyeceğim.

Evet, neden soğutamasın? 240mm sıvı soğutucular bile yeterli o işlemciye.

Kesinlikle evet. A PRO serisi olması seni yanıltmasın, VRM soğutması oldukça iyi bir anakart.

Bunun dışında önceki konuda belirttiğim gibi kasa hava akışı yönünden zayıf sıvı soğutma da aynı şekilde. HDD de WD Blue ve Toshiba P300 varken kötü bir seçim olmuş. Gerisi güzel hayırlı olsun.
Stres testinde 78 dereceleri gördü sadece. Onun haricinde ne zaman eksikliğini hissederim bilmiyorum çok ağır kullanmayacağım için pc yi. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
24 bine geldi 3090 ventus toplamı 50 bin tuttu 5 6 gün oldu vereli. Şuan almaya kalksam 55 bini geçiyor. Dediğiniz gibi kaliteli bir 3090 almaya kalksam sadece ekran kartı 40 küsür bin tutacak

Neyin fotosu hocam kasanın mı ?

Hangi oyunda ve hangi uygulamalarda bakabilirim hocam buna ? Çok oyun oynayan biri değilim açıkçası oyunlarımda basit oyunlar ama bu sistemi iş için aldım render amaçlı

Fiyatı onu gerektirdi hocam sorun çıkarmazsa yeterli benim için
Oyun yüklemeye uğraşmayım derseniz 4K çözünürlük 8X MSAA ile bir Furmark testi yapın ekran kartına, oradaki sıcaklıklara bakın.

İşlemci için ise Prime 95 kullanabilirsiniz. En ağır testlerden biridir, bu testte sorun çıkmazsa hiçbir yerde sorun çıkmaz bence 😀

(Yalnız Prime 95 sadece işlemciyi yüke sokar. o esnada sıcaklıklara bakmak için MSI Afterburner gibi başka bir yazılım da olsun sistemde.)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
928,494
Üyeler
145,192
Son üye
felina1
Top Bottom