Neler Yeni

Spor mu ders mi? (Lütfen hepsini okuyun)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhaba.
Ben şu an bir kafede barista pozisyonuna part time olarak çalışıyorum. Günde 5 saat.
Şimdi 1 yıl çalışmayı planlıyorum çünkü ailemin benim üzerimde bir kontrol otorite kurmasından bıktım. O yüzden ne halt gerekiyorsa bana kendim sağlayacağım o yüzden bu yıl ful iş babında çalışacağım.

Kalan zaman içerisinde ders çalışsam günde 3 saat yani tıp gelmez biliyorum. O yüzden şöyle yapabilirim bu yıl sadece TYT abanıp gelecek yıl kullanmak üzere TYT ye girerim. Gelecek yıl da AYT abanırım ve tıp odaklı çalışırım.

Ya da spora giderim. (Bu arada gitmem gerekiyor çünkü vücudum artık fiziksel anlamda yeter diyor) Spora gittim. Sonra gelecek yılın yaz ayında TYT abanıp sahasında eylül itibariyle AYT giderim.

Ek bilgi: Patron eğer çalışmamı beğenirse full time elemanı yapacak. O da günlük 9 max 10 saat yapıyor. Yani bu pozisyonda ders bile çalışmaya vaktim olmaz. Spora da gidemem. Öyle boş kalırım yani.

Bu konuyu açma sebebim Adana'da çok iyi bir spor salonu var. Bugün zam geliyor. Şu an yıllık 1500 TL alabilirim. Ve bu arada salon harbiden çok iyi.
Kişiye özel program ve beslenme programı, kişisel ilgilenme vs. Ekipmanlar yeni.

Rulep

80+ Gold
Normalde ders derim ama sana spor şart spora gidince insan bir gaza geliyor bu arada ders olarak bu sene tyt seneye ayt düşünüyorsun fena değil ama günlük 3 saat ile düzgün tyt de çalışamazsın konuları tekrar edemeyeceğin için unutacaksın tekrar aynı konuya çalışınca insan sıkılıyor o 3 saat süreyi sadece matematiğe ayırmak bence daha mantıklı. fenden temel atmış olurum diye düşünebilirsin bu sürede matın iyi olacağı için verdiği haz ile fen bir şey bilmeden bile fene daha çok çalışırsın ve yaparsın

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Yıllık 1500 bedavaymış. Emin miyiz o kadar kaliteli olduğuna?

Koba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Eren Atasever
Merhaba.
Ben şu an bir kafede barista pozisyonuna part time olarak çalışıyorum. Günde 5 saat.
Şimdi 1 yıl çalışmayı planlıyorum çünkü ailemin benim üzerimde bir kontrol otorite kurmasından bıktım. O yüzden ne halt gerekiyorsa bana kendim sağlayacağım o yüzden bu yıl ful iş babında çalışacağım.

Kalan zaman içerisinde ders çalışsam günde 3 saat yani tıp gelmez biliyorum. O yüzden şöyle yapabilirim bu yıl sadece TYT abanıp gelecek yıl kullanmak üzere TYT ye girerim. Gelecek yıl da AYT abanırım ve tıp odaklı çalışırım.

Ya da spora giderim. (Bu arada gitmem gerekiyor çünkü vücudum artık fiziksel anlamda yeter diyor) Spora gittim. Sonra gelecek yılın yaz ayında TYT abanıp sahasında eylül itibariyle AYT giderim.

Ek bilgi: Patron eğer çalışmamı beğenirse full time elemanı yapacak. O da günlük 9 max 10 saat yapıyor. Yani bu pozisyonda ders bile çalışmaya vaktim olmaz. Spora da gidemem. Öyle boş kalırım yani.

Bu konuyu açma sebebim Adana'da çok iyi bir spor salonu var. Bugün zam geliyor. Şu an yıllık 1500 TL alabilirim. Ve bu arada salon harbiden çok iyi.
Kişiye özel program ve beslenme programı, kişisel ilgilenme vs. Ekipmanlar yeni.
Ben bu sene mezun oldum okul kazandım besyo okicam 12. Sınıfta her gün okuldan sonra 4 5 saatlik bi spor olayım oluyordu onun üstüne basketbol idmanlarım oluyordu 2 saat falan (yol saatiyle hesaplıyorum) sonra akşam eve 9 10 gibi gelip yemeğimi yiyip duş alıp diğer günün öğünlerini hazırlıyodum sonra yatış sonra son sınava 3 ay kala falan olması lazım besyo idmanlarım başladı her gün idman oluyordu 1 maks 2 gün izinli günümüz oluyordu sürekli her hafta deneme sınavları oluyordu bende evde çalışmaya başlıyodum o zamanlar ölüyodum cidden okul okuldan besyo idmanlarına akşam ders yatış sürekli buydu tüm rutinim tyt için şunu önerebilirim sürekli deneme çöz ilk haftada 1 sonra 2 falan diye arttır ama çözüp bırakma çözdükten sonra yanlışlarına kesin bak video çözümlü olmasına önem ver yanlış yapmadığın sorulara bile bakmanı öneriyorum 30 netten 65 nete çıkardım ben böyle yaparak sadece son 2 ay falan belki 1 buçuk ay çalışabildim kendi kafasızlığım yoksa daha iyi net kesin yapardım abartmadan sıkılmadan her gün 1 saat çalış son 3 ay aban biraz gerekirse işe gitme son 3 ay seneye bırakmadan kazanırsın bu sene 1 saat tyt 1 saat ayt çalış eminim ki yaparsın iyi olduğun derslere odaklan yapamadığın soruya 1 saat harcamak yerine yapabildiğin tarz soruların pekişmesi için 1 saat harca inşallah kazanırsın kardeşim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belediyenin olabilir bende ona gidiyorum yıllık 1000 TL ye yazılmıştım

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde ders derim ama sana spor şart spora gidince insan bir gaza geliyor bu arada ders olarak bu sene tyt seneye ayt düşünüyorsun fena değil ama günlük 3 saat ile düzgün tyt de çalışamazsın konuları tekrar edemeyeceğin için unutacaksın tekrar aynı konuya çalışınca insan sıkılıyor o 3 saat süreyi sadece matematiğe ayırmak bence daha mantıklı. fenden temel atmış olurum diye düşünebilirsin bu sürede matın iyi olacağı için verdiği haz ile fen bir şey bilmeden bile fene daha çok çalışırsın ve yaparsın
Eğer spora gidersem derse zaman olmayacak. Çünkü full time a geçme gibi bir plan var. Eğer full olursam o zaman derse vakit ayıramam o yorgunlukta.

İnan o kadar kaliteli. Senin durumunu ay ay takip ediyorlar.

bwNN

80+ Silver
Valla ders hayatinin geri kalanini belirler. Spor fiziksel görünüşünü ben olsam ders calisirdim.

Eger üniversiteye gerek olmayan bir meslek secersen kafanda o zaman spor.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Hakan Keser
Merhaba.

Öyle bir şey yok. TYT puanını sonraki sene kullanma kalktı.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öyle bir şey yok. TYT puanını sonraki sene kullanma kalktı.
O zaman kalan zamanla mümkünatı yok tıp gelmez. O zaman yarım yamalak ders çalışacağıma bari spor yapayım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onurcan Çetin
Merhaba.

Knk sporu sakın bırakma çünkü bırakırsan mental açıdan çöküyorsun bende sınav senemde 3 ay bırakıcam demiştim ama bıraktıktan sonra ne verimli ders çalışabildim nede başarılı olabildim yani spor bırakılmaz.
sonrasında tyt ayt meselesini bence şöyle yap günde 3 saat çalışcam diyorsun ya öncelikle senin seviyeni bilemediğim için genel bir çalışma şekli söyleyeyim: Öncelikle YAPAMAM diye bir şey yok onu kafandan siliceksin. sonra Matematik, Türkçe gibi ana derslerinde eksik olduğun her yeri en baştan alıcaksın, hele ki matematik 0-10 net aralığındaysan aktif matematik al çöz kitabı bitir knk. çünkü tyt mat ayt nin tabanıdır direğidir çatısıdır onsuz hiç bir şey yapamazsın, türkçe için okuduğunu anlaman lazım her yıl zaten 30 paragraf 2 anlam bilgisi 2 yazım 2 noktalama 4 tane de dğer konulara dağıltıyorlar ama anlam bilgisi ve paragraf sürekli artıyor yani paragraf şart aga oldukça çöz günde 20 çöz 10 çöz ama çöz yani kitap okuman lazım bide en az 20 dk oku.
Bir de (çok uzattım kusura bakma)
Kendine tyt deneme yap haftada 1 olcak şekilde ve netlerini boş beyaz bir deftere yaz ör 55 net yaptun şöyle yazacaksın moralim kötüydü, matematik netim 15 türkçe netim 20 gibi bunları yazdıktan sonra bi gaza gelecen anlatamam. sen şimdi 55 yapıcan sonra bi 65 olucan bakıyorsun ki matematik 25 olmuş +10 net koymuşsun kendi kendini motive etmeye başlıyacan.
ama git youtube den genel olarak derece yapmış insanları da izle onlardan çok şey öğrenirsin her dediklerini aniden yapma kafana hangisinin dediği yatıyorsa onu yap harmanla yani kafanda kendi düşüncelerinle :
sıkma canını yani

Top Bottom