Neler Yeni

Squad Kasma Problemi

cerrahh

80+ Bronze
bazı maplerde hiç kasmıyor akıcı oluyor ama arada drop giriyor. bazı maplerde direkt kasıyor ve drop giriyor. kasma ve drop yani sorun. 16 gb ram, ryzen 5 3600, rx 5600 xt var. normal mi yoksa oyunun optimizasyonu mu sıkıntılı?

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
ahmet taha çelenk
hocam oyunda çok büyük bir optimizasyon sıkıntısı var rx 6800le 60 fps sabit veriyo oynamayı bıraktım şu aralar sorunu çözmeye uğraşıyorum bende herkesde aynı sorun maalesef düzelene kadar yapacak bir şey yok umarım yakında düzelir keyif alamıyorum bende oyundan

cerrahh

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam oyunda çok büyük bir optimizasyon sıkıntısı var rx 6800le 60 fps sabit veriyo oynamayı bıraktım şu aralar sorunu çözmeye uğraşıyorum bende herkesde aynı sorun maalesef düzelene kadar yapacak bir şey yok umarım yakında düzelir keyif alamıyorum bende oyundan
hocam söylemek istedim. bende problemin çoğu düzeldi. ayar yaptım ve oyunu oynadıkça düzeldi. servera giriyorum map yükleniyor ve kasma, drop gidiyor. bence oyunu oynadıkça düzeldi. ayar verebilirim isterseniz.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
ahmet taha çelenk
hocam söylemek istedim. bende problemin çoğu düzeldi. ayar yaptım ve oyunu oynadıkça düzeldi. servera giriyorum map yükleniyor ve kasma, drop gidiyor. bence oyunu oynadıkça düzeldi. ayar verebilirim isterseniz.
hocam discord veriyim isterseniz ayarları verirseniz sevinirim ben doğru ayarları bulamadım halen

cerrahh

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam verebilirseniz güzel olur bana
hocam discord veriyim isterseniz ayarları verirseniz sevinirim ben doğru ayarları bulamadım halen
sistemimi yazdım zaten. bir çok ayar denedim ve internettende çok baktım yabancı kaynaklar dahil ama kendim deneyip buldum. sizde işe yarar mı bilemem. ben dx12'den dx11'e aldım. amd fsr kullanmıyorum. siz fsr veya dlss kullanıyorsanız ve işe yarıyorsa fps konusunda dx 11 geçmeyin. aa'yi low ayarda 4 örneklemeyle kullanıyorum. diğer büyün ayarlar düşükte (shaders, textures, particle vb. hepsi). bir de scale resolution 100'den 125'e çektim. scope scale resolution 100 yani varsayılan ayarda. yani ayar olarak dx 12'den dx 11 geçtim, scale resolution 125 çektim ve aa low ayarda 4 örneklemede. bu ayarı yaptığımda drop tamamen çözüldü drop yemiyorum. fps sorunumda büyük oranda düzeldi. önceden 60-40 arası alıyorken şimdi 60-80 arası alıyorum çatışmalarda.

Top Bottom