Neler Yeni

Yardım SSD den diğerine nasıl dosya atarım?

Thadox

80+ Bronze
Yeni bir ssd siparişi verdim. Bu ssd bende bulunandan daha iyi o yüzden windowsu buna kurmak ve oyunlarımı vb. buna taşıyıp bunda kullanmak istiyorum. Eskisini de adaptör ile PCI-E girişine takacağım. Win 10 kurma işini eskisini çıkarıp sadece yenisini takarak hallederim ancak eskisindeki dosyaları oyunları vb. yeni ssd ye atmanın sağlıklı bir yolu var mı? Eğer varsa, dosyaları attıktan sonra ssd yi biçimlendirip sıfırlamak istiyorum bu sayede eskisindeki windowstan da kurtulmuş olurum. Bu olayı bilen varsa bana adım adım anlatabilir mi?
Bende bulunan 512 GB ssd
Yeni aldığım DRAM'i olan 1 TB ssd

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Yunus Arıkan
Yapsan bile sağlıklı çalışmayabilir, temiz kurulum yap

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,001
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yeni bir ssd siparişi verdim. Bu ssd bende bulunandan daha iyi o yüzden windowsu buna kurmak ve oyunlarımı vb. buna taşıyıp bunda kullanmak istiyorum. Eskisini de adaptör ile PCI-E girişine takacağım. Win 10 kurma işini eskisini çıkarıp sadece yenisini takarak hallederim ancak eskisindeki dosyaları oyunları vb. yeni ssd ye atmanın sağlıklı bir yolu var mı? Eğer varsa, dosyaları attıktan sonra ssd yi biçimlendirip sıfırlamak istiyorum bu sayede eskisindeki windowstan da kurtulmuş olurum. Bu olayı bilen varsa bana adım adım anlatabilir mi?
Bende bulunan 512 GB ssd
benim bildiğim bi tek bu yöntem var

Thadox

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yapsan bile sağlıklı çalışmayabilir, temiz kurulum yap
Windowsu temiz bir şekilde kuracağım bahsettiğim sadece diğer dosyaları işte rdr2 gta 5 gibi oyunları bu ssd ye taşımak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim bildiğim bi tek bu yöntem var
Hocam öneriniz için sağolun ama amacım windowsu taşımak değil. Windowsu zaten yukarıda dediğim gibi yeni ssd ye kuracağım. Taşımak istediğim oyunlar vb.

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
311
İsim
Murat Gündoğdu
kardeşim selam. Benim tavsiyem bulut sistemleri kullanarak yedeklemen. Tavsiyem Gdrive'a yükle. 15gb bir alanı var, yer kalmazsa da, tekrar hesap açarsın. Oyunların save ini yedekleyeceksen gani gani yeter. Eğer zaten orjinal ise oyunlar, steam'in cloud save sistemi sayesinde bıraktığın yerden başlarsın. Orjinal değilse de save dosyanı al, tekrar indir. Aktarmayla işkence yaşatma kendine. Dosya aktarmalarımı hep gdrive üzerinden yaptım, bilgisayardan bilgisayara, hiç sıkıntı yaşamadım. Yalnızca bazen dosyalar büyük olunca part part indirtiyor bilgin olsun.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,001
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Windowsu temiz bir şekilde kuracağım bahsettiğim sadece diğer dosyaları işte rdr2 gta 5 gibi oyunları bu ssd ye taşımak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam öneriniz için sağolun ama amacım windowsu taşımak değil. Windowsu zaten yukarıda dediğim gibi yeni ssd ye kuracağım. Taşımak istediğim oyunlar vb.
hocam eski diski takmadan yenisine windowsu kurun sonrasında oyunları aktarın ardından diski biçimlendirin ben öyle yapıyorum genelde

Thadox

80+ Bronze
hocam eski diski takmadan yenisine windowsu kurun sonrasında oyunları aktarın ardından diski biçimlendirin ben öyle yapıyorum genelde
Aslında bende tam olarak öyle yapmayı planladığımı yukarıda dedim :D. Sorunum zaten oyunları aktarma olayının nasıl olduğu konusunda. Aktarmasını hallettikten sonra eskiyi biçimlendireceğim.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,001
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Aslında bende tam olarak öyle yapmayı planladığımı yukarıda dedim :D. Sorunum zaten oyunları aktarma olayının nasıl olduğu konusunda. Aktarmasını hallettikten sonra eskiyi biçimlendireceğim.
Steamda ise oyunlarınız kolay ayarlar>Depolama oradan istediğiniz oyunları seçip diğer diske taşıyın

Thadox

80+ Bronze
Anladım peki aynı durum epic games için de olur mu?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,001
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Bossurtucu 2
Bende bulunan 512 GB ssd
SSD de DRAM ne oluyor ne işe yarıyor

Thadox

80+ Bronze
DRAM SSD'lerde geçici verilerin depolandığı bir bölümdür. İşletim sisteminden gelen geçici veriler orada depolanarak hem NAND yongalarına yük bindirilmez hem de SSD daha kararlı çalışır. Aynı şekilde dosya transferlerinde DRAM sayesinde SSD'nin hızı düşmez veya dalgalanmaz. Kararlı bir dosya aktarımı sağlanır. Ömrü de uzun olur SSD'nin.

Bu DRAM'den yoksun SSD'lerde geçici veriler NAND yongalarında depolanır. Bu hem SSD'ye zarar verir hem de hızları düşer. Dosya transferlerinde de sık sık hız düşüşleri yaşanır. DRAM olmadığı için ömrü de kısa olur. (Alıntıdır)

Top Bottom