Neler Yeni

ssd hdd gibi kablo ile takılabilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
HDD ile SSD'lerin bağlantı tipi aynıdır. Aynı kabloları kullanabilirsiniz.

Fakat bilgisayarınız çok eskiyse hdd nizin IDE olması da olası. Bu çok eski bir bağlantı tipidir ve artık tercih edilmez.

Ayrıca M2 tipi SSD'leri takabilmek için anakartınızda dahili olarak M2 yuvası bulunması gerekir.

Edit: Anakartınızda SATA girişi var SSD takabilirsiniz.
anladım çok teşekkür ederim az önce internetten kontrol ettim bir arkadaş bu anakarta maximum 300mb yazma okuma alacaksınız demiş bu sisteme göre bu okuma yazma bence gayet yeterli peki bana önerebileceginiz 350tl bandında sata ssd bulunmaktamı acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam anakartta 4 tane sata girişi ve 1 tane ide girişi var. Senin hdd hangi giriş ile bağlı onu biliyor musun?
Anakartta ssd yuvası yok derken M2 ssd kast edilmiş olabilir. Sata ssd alırsan eğer kullanabilirsin. Ssd aldığın zaman alacağın hız sata2 hızına göre olur anakart desteği o çünkü. Sonra yavaş falan diye içine şüphe düşmesin.
haklısın dostum az önce bi arkadaş 300mb yazma okuma alacaksınız demiş bu anakarta göre bu arada vallahi hangisine baglı bilmiyorum

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Anakartında SATA girişi var dostum bir şey yapmana gerek yok, direkt SSD alıp takabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
Anakartında SATA girişi var dostum bir şey yapmana gerek yok, direkt SSD alıp takabilirsin.
çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyiki burayı tercih etmişim :) o zaman beğendiğimi alabilirim

Yardımlarınız için teşekkürler konu kapatılabilir veya kilitlenebilir herkese hayırlı günler dilerim.

• Beğen
Reaksiyonlar: Asag

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
çok teşekkür ederim yardımlarınız için iyiki burayı tercih etmişim :) o zaman beğendiğimi alabilirim

Yardımlarınız için teşekkürler konu kapatılabilir veya kilitlenebilir herkese hayırlı günler dilerim.
Bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim SSD için, piyasada fazla kronik sorunlu SSD var yanlış bir şey almanızı istemem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
Bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim SSD için, piyasada fazla kronik sorunlu SSD var yanlış bir şey almanızı istemem.
hocam bütce 300tl süper olur 50 tl daha fazla ver şunu al şu daha iyi derseniz max 350tl ye kadar çıkabilirim.

• Beğen

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
hocam bütce 300tl süper olur 50 TL daha fazla ver şunu al şu daha iyi derseniz max 350tl ye kadar çıkabilirim.
Çok kaliteli ve uzun ömürlü bir SSD, alabilirsen bunu öneririm.

Bu da üstteki kadar iyi olmasa da F/P anlamında en uygun SSD'lerden.

İkisi de üzmez ama ben olsam zorlayıp Samsung 860 Evo alırdım.

Hatta 870 Evo'yu da alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
şu an kullandığım 10 yıllık harddisk sonuçlar galiba çok kötü :( :D alacağım ssd ile fark hissedilirmi sizce
resim_2021-03-09_120225.png

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
Çok kaliteli ve uzun ömürlü bir SSD, alabilirsen bunu öneririm.

Bu da üstteki kadar iyi olmasa da F/P anlamında en uygun SSD'lerden.

İkisi de üzmez ama ben olsam zorlayıp Samsung 860 Evo alırdım.

Hatta 870 Evo'yu da alabilirsiniz.
siz iyisini bilirsiniz onun için en üsttekini alacagım

• Muhteşem

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim