Neler Yeni

SSD Kendi Kendine Doluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer Faruk Mehmetoğlu
Arkadaşlar merhaba. WD Blue SN750 model bir ssd kullanmaktayım. Ara sıra göz gezdirdiğimde ssd alanının kendi kendine dolu olduğunu farkettim. Misal 1 saat önce 310 GB boş iken, şuan da 307 gb boş. Daha önce oluyor muydu bilmiyorum fakat ben visual studio code indirdikten sonra farkettim ve hemen sildim vsc'yi. Ne yapmam lazım ? yardım edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba. WD Blue SN750 model bir ssd kullanmaktayım. Ara sıra göz gezdirdiğimde ssd alanının kendi kendine dolu olduğunu farkettim. Misal 1 saat önce 310 GB boş iken, şuan da 307 gb boş. Daha önce oluyor muydu bilmiyorum fakat ben visual studio code indirdikten sonra farkettim ve hemen sildim vsc'yi. Ne yapmam lazım ? yardım edin.
arkadaşlar yardım eder misiniz lütfen. buraya ne zaman konu açsam yardım edilmiyor.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Arda Eren Aslan
Bana da bir ara olmuştu. Sanırım bunun hakkında kimsenin bilgisi yok o yüzden yardım edemiyorlar bana da etmemişlerdi. Ben kendi haline bırakmıştım düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer Faruk Mehmetoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bana da bir ara olmuştu. Sanırım bunun hakkında kimsenin bilgisi yok o yüzden yardım edemiyorlar bana da etmemişlerdi. Ben kendi haline bırakmıştım düzeldi.
hocam böyle böyle 0'a falan inecek bir gün diye korkuyorum açıkçası.

SneeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Arda Eren Aslan

crawles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Can Yurtaçan
windows günceleme indiriyordur, sanal bellek dosyası boyutu artmıştır, önbelleğe aldığı dosyalar oluyordur bilgisayar bu illa ki c diskin boyutu azalacak zamanla. Zaten bu yüzden format atıyoruz zaman zaman. Sıkıntı olduğunu sanmıyorum (y)

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,366
İsim
Yusuf
windows yapıyor onu. sildim diye zannettiğin dosyları güncellemede indirdiği dosylar yedek sistem dosyları vs vs işletim sistemi kendi siler indirir kurar ssdden yer açar vs vs. yani dol
hocam böyle böyle 0'a falan inecek bir gün diye korkuyorum açıkçası.
windows işletim sistemin yapıyor. sildim diye zannettiğin dosyaları, güncellemede indirdiği dosyları, yedek sistem dosyaları, işletim sistemi kendi siler indirir kurar ssdden yer açar dolu zannedersin vs vs. bu yüzden birkaç gb yer dolar gibi görünür ertesi gün geri gelir takılır yani kafasına göre.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer Faruk Mehmetoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
windows yapıyor onu. sildim diye zannettiğin dosyları güncellemede indirdiği dosylar yedek sistem dosyları vs vs işletim sistemi kendi siler indirir kurar ssdden yer açar vs vs. yani dol

windows işletim sistemin yapıyor. sildim diye zannettiğin dosyaları, güncellemede indirdiği dosyları, yedek sistem dosyaları, işletim sistemi kendi siler indirir kurar ssdden yer açar dolu zannedersin vs vs. bu yüzden birkaç gb yer dolar gibi görünür ertesi gün geri gelir takılır yani kafasına göre.
hocam nasıl düzelteceğiz şimdi de 305 kaldı

windows günceleme indiriyordur, sanal bellek dosyası boyutu artmıştır, önbelleğe aldığı dosyalar oluyordur bilgisayar bu illa ki c diskin boyutu azalacak zamanla. Zaten bu yüzden format atıyoruz zaman zaman. Sıkıntı olduğunu sanmıyorum (y)
öyle şey mi olur hocam dolsun dolsun sonra her şey en baştan hop format mı atalım.

crawles

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Can Yurtaçan
hocam nasıl düzelteceğiz şimdi de 305 kaldı

öyle şey mi olur hocam dolsun dolsun sonra her şey en baştan hop format mı atalım.
Windows u yavaşlatan bu kalıntılar zaten hocam :D ama sisteminiz yavaşlamadıysa bu yer azalma durumuna hiç takılmayın derim zira yeri arttırayim derken kritik dosyaları silebilirsiniz. Windows öyle enteresan ki geçen bir baktım 30gb yerim azalmış treesize programı ile hangi dosyanın yer kapladığını buldum şaşıracaksınız kaspersky antivirüs... sadece 1 tam tarama sonrası 30gb cache almış inanılmaz...

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
hocam muhtemelen senin sorun sanal bellek :)

GLobaL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Burak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, İşlemci, Bilgisayar
Steam
siryyyy
Windows geri yükleme dosyası olmasın hocam?

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
nasıl çözcez hocam, kaspersky ile tam tarama da yaptım fakat hiçbir şey çıkmadı. solucan denilen virüs bulaşsa onu da bulurdu.
gelişmiş sistem ayarları > performans (ayarlar) > gelişmiş > sanal bellek (değiştir) orda ne kadar gb aldığı yazar.

Top Bottom