Neler Yeni

Stajyer Öğrenci Maaşı

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,242
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
5100tl kadar para alman lazım yani.
1722846362754.png

AtaEmir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
ata emir şimşek
yok ben çalışmayı düşünmüyorum burda zaten teknik serviste işim olmaz. Yazılım şirketinde staj yeri bulamadığım için mecburen girdim sadece staj için amacım teknik servis vs olmak değil yazılım sektöründen devam edicem.
Hakkını iste o zaman. Burda 5 bin TL bir öğrenci için güzel bir para ama onların umrunda olacağını bile düşünmüyorum. İleride de benzer bir durumla karşı karşıya kalırsan, nasıl davranılacağını şimdiden deneyim etmiş olursun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
Stajyere maaş yok. Verirlerse harçlık verirler. Õğrenimin bir parçası ve kimse stajyer almakla yükümlü değil. Bir iş yapmıyorsun. Bana da vermemişlerdi.
gayet ayak işi yapıyorum kardeşim benim. Öğrendiğim herhangi bir şey olsa zaten diretmem bu kadar para mevzusunda. Bana iş öğretiyor meslek öğretiyor derim çekilirim kenara uslu uslu günümün dolmasını beklerim. Ama adam yıllar önce yaptığı temizliği sırf stajyer var halleder diye bana yaptırırsa, yıllardır düzenlemediği 24 kutu yedek parçaların hepsini tek tek bana indirtip düzenletirse beni burda hamal gibi çalıştırırsa kusura bakma hakkımı aramak en doğal hakkım benim.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ayet

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,204
İsim
Berkecan Ergin
Türkiyede maalesef sistem bu şekilde bence staj yeri bulup bitirdiğin için şükret. Sonuçta onlara sadece yemek istiyor dendiği için almışta olabilir. Kimse ofiste boş boş takılacak proje ile alakası olmayan birine azda olsa para vermek istemez.

Birde staj yerin sana puan vermeyecek mi? Eskiden onlarda puanlama yapıyordu yani o puanlamarı yüksek yapması bile alacağın birkaç binden daha iyidir :)

• Beğen
Reaksiyonlar: agno

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yunus
Hakkını ara dostum cimere şikayet et seve seve verirler inan bana vermeseler bile yanıt vermeleri uğraşmaları yüzünden senden sonrakine para verirler

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
Hakkını ara dostum cimere şikayet et seve seve verirler inan bana vermeseler bile yanıt vermeleri uğraşmaları yüzünden senden sonrakine para verirler
aynen öyle yapıcam hatta düşündüm. Aracı olan abi mağdur olmasın diye devletin vereceği destek kadar paramı isticem diğer kalan kısmı almıcam o da sırf babamın aracı abiye bir şey istemiyor dediği için abi sıkıntıya düşmesin diye. Konuşacağım birazdan baktım vermiyolar cimere şikayet eder hepsini alırım

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,012
İsim
Batuhan Divrik
Cimere şikayetle bir şey çözülmez.
gayet ayak işi yapıyorum kardeşim benim. Öğrendiğim herhangi bir şey olsa zaten diretmem bu kadar para mevzusunda. Bana iş öğretiyor meslek öğretiyor derim çekilirim kenara uslu uslu günümün dolmasını beklerim. Ama adam yıllar önce yaptığı temizliği sırf stajyer var halleder diye bana yaptırırsa, yıllardır düzenlemediği 24 kutu yedek parçaların hepsini tek tek bana indirtip düzenletirse beni burda hamal gibi çalıştırırsa kusura bakma hakkımı aramak en doğal hakkım benim.
Eğer sonuna kadar gideceğim diyorsanız dava açabilirsiniz onun içinde işi bilen bir avukata gidin buralardan aldığınız tavsiyeler işinize yaramaz.

Ldrago

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Salih
Staj ücreti zorunlu değil diye biliyorum benle aynı firmada staj yapan birisi vardı o da senin gibi 1 ay zorunlu staj gördü ben 4 ay gördüm dönem stajı adı altında ve bana aylık 5100 yatırdılar ona ücret vermediler mesela

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,012
İsim
Batuhan Divrik
aynen öyle yapıcam hatta düşündüm. Aracı olan abi mağdur olmasın diye devletin vereceği destek kadar paramı isticem diğer kalan kısmı almıcam o da sırf babamın aracı abiye bir şey istemiyor dediği için abi sıkıntıya düşmesin diye. Konuşacağım birazdan baktım vermiyolar cimere şikayet eder hepsini alırım
Devletin vereceği destek parası dediğiniz parayı iş verenin alabilmesi için önce senin ücretini yatırması gerekiyor. Ayrıca dediğim gibi cimer bu işle ilgili hiçbir şey yapamaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
Türkiyede maalesef sistem bu şekilde bence staj yeri bulup bitirdiğin için şükret. Sonuçta onlara sadece yemek istiyor dendiği için almışta olabilir. Kimse ofiste boş boş takılacak proje ile alakası olmayan birine azda olsa para vermek istemez.

Birde staj yerin sana puan vermeyecek mi? Eskiden onlarda puanlama yapıyordu yani o puanlamarı yüksek yapması bile alacağın birkaç binden daha iyidir :)
ofis yok proje yok bilgisayar teknik serviscisindeyim. Sorunlu bilgisayar geliyor zaten bildiğim işi yapıyorum format atıyorum ve üstüne çırak gibi eleman gibi ayak işleride yapıyorum. 3 defa yazdım anlatamıyorum sanırım öğrendiğim bir meslek yok ortada. Yanımda işyeri sahibinin yiğeni çalışıyor ona kendi ceplerinden para veriyorlar. ve bizi aynı derecede görüyorlar aynı işleri buyuruyorlar ama iş paraya gelince stajyer oluyorum.

Ldrago

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Salih
Birde devlet yani işkur devlet desteği adı altında iş yeri öğrenciye her ayın atıyorum 4 ünden önce asgari ücretin %30 u kadar ödeme yapip bunun dekontunu öğrencinin ismi gözükecek şekilde okula mail atıyordu okulda işkur a gönderiyordu staj bittikten bir süre sonra toplu olarak geri ödemeler yatıyordu iş yerine

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
Devletin vereceği destek parası dediğiniz parayı iş verenin alabilmesi için önce senin ücretini yatırması gerekiyor. Ayrıca dediğim gibi cimer bu işle ilgili hiçbir şey yapamaz.
tamam onu isticem zaten sonrasında destek parasını kendileri alsınlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde devlet yani işkur devlet desteği adı altında iş yeri öğrenciye her ayın atıyorum 4 ünden önce asgari ücretin %30 u kadar ödeme yapip bunun dekontunu öğrencinin ismi gözükecek şekilde okula mail atıyordu okulda işkur a gönderiyordu staj bittikten bir süre sonra toplu olarak geri ödemeler yatıyordu iş yerine
aynen öyleymiş şuan onu okuyodum. Maaşın yatırıldığına dair dekont okula gönderiliyor hesap bilgileri vs dahilinde. Sonrasında okul o belgeleri toplu bir şekilde alıyor ve sonrasında destek gelince işyerine destek miktarını geri yatırıyormuş.

Ldrago

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Salih
tamam onu isticem zaten sonrasında destek parasını kendileri alsınlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen öyleymiş şuan onu okuyodum. Maaşın yatırıldığına dair dekont okula gönderiliyor hesap bilgileri vs dahilinde. Sonrasında okul o belgeleri toplu bir şekilde alıyor ve sonrasında destek gelince i
Staj ücreti zorunlu değil diye biliyorum benle aynı firmada staj yapan birisi vardı o da senin gibi 1 ay zorunlu staj gördü ben 4 ay gördüm dönem stajı adı altında ve bana aylık 5100 yatırdılar ona ücret vermediler mesela
Diğer yazımı da oku

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,628
Üyeler
151,584
Son üye
Zyprox
Top Bottom