Neler Yeni

Stajyer Öğrenci Maaşı

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
ücret ödenmesi zorunlu fakat başta konuşulsa belki seni oraya almayacaklardı staj yapman için. çünkü binlerce kişi var staj yapmak isteyen ve iş verenler stajyer almak zorunda değil. bence stajını tamamlayabiliyorsan çok karıştırma çünkü zaten ücret istemiyorsun diye konuşulmuş. devlet desteği varsa zaten onu sana vereceklerini söylemişler. ayrıca senin oraya girmene aracı olan kişiyi zor durumda bırakırsın ve biri beni o duruma soksa bir daha hiçbir şey için aracı olmam o kişi için
ücret istemediğimi ben belirtmedim aracı olan kişi söylemiş babamla konuşup. Ben başından beri stajyerin asgari ücretin belirli bir kısmı kadarını ücret olarak almadı gerektiğini biliyorum ki öyle zaten. Ayrıca devlet desteği arkadaşın dediği gibi muhtemelen önce bana devletin destek vereceği kadar ücreti veriyorlar sonrasında devlet işyerine o ücreti yatırıyor.

Oğuzhan'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Oğuzhan
ücret ödenmesi zorunlu fakat başta konuşulsa belki seni oraya almayacaklardı staj yapman için. çünkü binlerce kişi var staj yapmak isteyen ve iş verenler stajyer almak zorunda değil. bence stajını tamamlayabiliyorsan çok karıştırma çünkü zaten ücret istemiyorsun diye konuşulmuş. devlet desteği varsa zaten onu sana vereceklerini söylemişler. ayrıca senin oraya girmene aracı olan kişiyi zor durumda bırakırsın ve biri beni o duruma soksa bir daha hiçbir şey için aracı olmam o kişi için
Tabi hocam aracılık olarak olarak insan ilişkisi vs doğru diyorsunuz ancak bildiğim kadarı ile 10 ve üzerinde çalışanı olanlarda stajyer zorunluluğu var.

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
burak
ücret istemediğimi ben belirtmedim aracı olan kişi söylemiş babamla konuşup. Ben başından beri stajyerin asgari ücretin belirli bir kısmı kadarını ücret olarak almadı gerektiğini biliyorum ki öyle zaten. Ayrıca devlet desteği arkadaşın dediği gibi muhtemelen önce bana devletin destek vereceği kadar ücreti veriyorlar sonrasında devlet işyerine o ücreti yatırıyor.
sonuç olarak babanın da haberi varmış yani ben söylemedim diye bir şey olmaz baştan konuşsaydın o zaman. kaldı ki devlet desteği varsa zaten vereceğini söylemiş adam sorun yok yani korkma alırsın paranı

Oğuzhan'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Oğuzhan
Geçenlerde eczane stajyeri birinin bir yazısını görmüştüm. Bell bir stajyer maaş zorunluluğu olduğu için o maaşı yatırıyormuş eczane sahibi, daha sonra mesaj atıp o paranın belli kısmını geri atmasını söylüyormuş. Devlet o eczanenin maaşı tamamen yatırdığını zannederken adam kendi istediği kadarını geri alıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
makine mühendisi ve 5 kuruş para almadığı firmada staj yapıp daha sonrasında o firmada çalışmaya başlamış biri olarak yazıyorum. bazı firmalar ne kadar büyük ne kadar küçük oldukları önemsiz stajyere maaş vermez. bu kanunlara aykırıdır fakat ben de bu firmada staj yaparken maaş istemiyorum sadece stajımı yapıp birşeyler öğrenmek istemiyorum demiştim bunu kabul etmiştim. şimdi burada senin tabii ki buna hukuki yollardan itiraz etme hakkın var fakat yemek ve ücret hiçbir şey istemiyor sadece yemek istiyor diye tanıdığının konuşmasından sonra böyle bir şey yapman hiç etik ve ahlaklı bir davranış olmaz. burada problem senin adına ücret istemiyor diye konuşan tanıdığın bana kalırsa.
zaten o yüzden çekiniyorum aracı olan abiye ayıp olacak diye çok mahçup oluyorum ama bir yandanda hakkımın yenmesi zoruma gidiyor çünkü zaten staj yaptığım yerde bir şey öğrenmeyi geç ayak işi yapıyorum çöp dök çay koy su koy yerleri temizle "klasik tr stajyeri gibi :)" gibi şeyler yapıyorum üstelik bana madem maaş vermeyeceklerdi bunu onlar en başından biliyordu ben yeni öğrendim en başından beri bilmelerine rağmen neden beni normal eleman gibi çalıştırdılar. ben maaş konusunu konuştuktan sonra bana artık iş buyurmaya bile cesaret edemiyorlar.

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,012
İsim
Batuhan Divrik
sonuç olarak babanın da haberi varmış yani ben söylemedim diye bir şey olmaz baştan konuşsaydın o zaman. kaldı ki devlet desteği varsa zaten vereceğini söylemiş adam sorun yok yani korkma alırsın paranı
Devlet desteği para yatırıldıktan sonra iş verene verilen bir destektir. Parayı yatırmadan devlet bir destek vermez.
İşe girerken adamla hiç mi konuşmadın çok garip valla babanın veya akrabanın senin yerine her şeyi konuşması garip... Adamın ücret vermemesi de gayet normal işe girerken hiçbir ücret istemediğin söylenmiş.

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
burak
Devlet desteği para yatırıldıktan sonra iş verene verilen bir destektir. Parayı yatırmadan devlet bir destek vermez.

İşe girerken adamla hiç mi konuşmadın çok garip valla babanın veya akrabanın senin yerine her şeyi konuşması garip... Adamın ücret vermemesi de gayet normal işe girerken hiçbir ücret istemediğin söylenmiş.
güzel kardeşim adam devlet yardımının nasıl alınacağını biliyordur merak etmeyin vermiş gibi gösterip aldıktan sonra da verebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu

üniversiteyi il dışında okuduğum için staj işlerini babam halletti her konuştuğunu da söylemedi.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Yunus
Gayet normal vs değil seve seve vereceksiniz hakkımızdır vermesine gerek yok vs diyenleri Allaha havale ediyorum staj parasında gözü olanı vermem ayağı çekenleri Allah bildiği gibi yapsın banada aynı ayağı çektiler sonradan öğrendim ki patron verin demiş ama çalışanlar yok demiş alıp paramı yiyeceklerdi sonradan fark etmesem...

• Beğen
Reaksiyonlar: Ayet

AtaEmir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
ata emir şimşek
5 bin TL gibi bir ücret vermeleri gerekiyor, ileride orda çalışmayı düşünmüyorsan konuş. Ama belki işe girerim diyorsan çok irdelemene gerek yok bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Enes Büyülü
Facebook
enes.buyulu.52
Twitter
enesbuyulu
5 bin TL gibi bir ücret vermeleri gerekiyor, ileride orda çalışmayı düşünmüyorsan konuş. Ama belki işe girerim diyorsan çok irdelemene gerek yok bence.
yok ben çalışmayı düşünmüyorum burda zaten teknik serviste işim olmaz. Yazılım şirketinde staj yeri bulamadığım için mecburen girdim sadece staj için amacım teknik servis vs olmak değil yazılım sektöründen devam edicem.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,242
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Alihan YILMAZ
Stajyere maaş yok. Verirlerse harçlık verirler. Õğrenimin bir parçası ve kimse stajyer almakla yükümlü değil. Bir iş yapmıyorsun. Bana da vermemişlerdi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,628
Üyeler
151,584
Son üye
Zyprox
Top Bottom