Neler Yeni

Çözüldü✓ Statik Elektrik sebepli Klavye problemi...

LuxorSK

80+
Merhaba arkadaşlar, sanırım çok ilginç bulacağınız bir sorun yaşıyorum ve ne yaptım ise çözemedim.
Konudan önce ortamı gözünüzde canlandırmanız için biraz anlatayım.
Masam cam masa, üstünde 3 monitör+klavye+mouse var. Pc masanın yanında duruyor. Bir halı üstünde büro koltuğunda masadan yaklaşık 10 cm uzakta oturuyorum.
Doğal olarak bana en yakın cihaz Klavye-mouse.

Sorunum ise şu:
Masadan her kalktığımda Pc sanki donanım takıp çıkarmışsınız sesini veriyor ve klavyenin ışıkları gidip geliyor.
Kalkarken yakınımda her hangi bir kablo yok, masaya bile değmiyorum. Klavye-Mouse'a dokunmuyorum.
Kalkarken masadan biraz uzaklaştığım için masaya min 40 cm civarı uzakta olduğum halde statik elektrikten kaynaklandığını düşündüğüm bu olayı yaşıyorum.
Ve evet, yeni yapım bir evde oturuyorum, topraklama vb her şey var.

Kısaca oturduğum koltuğu başka bir büro tipi ile değiştirdim, minderi değiştirdim, koltuğun amortisörünü yağladım, pc kapalıyken 30 sn power tuşu olayını yaptım, üstümdeki statik elektrik üretebileceğincen düşündüğüm kıyafetleri bile değiştirdim ama nafile. Cihazların hepsi akım korumalı prize bağlı.
Olmadı, masadan her kalktığımda bu ses oluyor ve klavyenin ışıkları gidip geliyor.
Tahminim koltuktaki bir şekilde oluşan statik elektriği(amortisör, kumaşı, süngeri vb) klavye kapıyor (içindeki metal plakadan şüpheleniyorum).
Sadece ve sadece şu şekilde olmuyor. Masadan yavaşça kalkıp hemen uzaklaşmaz ve bir 10-15 sn durup öyle uzaklaşırsam olmuyor.
Çok ilginç bir sorun, başka ışıksız bir klavye ile denedim onda olmadı ama o eskiydi.
Yeni bir RGB klavye aldım bu yüzden, Lenovo, %85 yapmıyor ama gene de arada yaptı.

Bu salakça sorun neden kaynaklanıyor bulamadım gitti.

Sizlerin de fikirlerini merak ettim, bu sorundan nasıl kurtulabileceğim konusunda bir fikri olan varsa seve seve dinlerim.

Son düzenleme:

LuxorSK

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu kendim çözdüm, sorun amortisörmüş. Oynadıkça statik elektrik üreten amortisörü değiştirdim sorun çözüldü.
Yardımlarınız için .........

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,314
Üyeler
142,110
Son üye
Tharkun
Top Bottom