Neler Yeni

Rehber Steam Idle Master ile Para Kazanma

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
o nası oluyor kart düşmesi için en az 3 saat lazım fakat 3 saat oyun oynadıktan sonra iade edemiyoruz
1 saat f1 2014 oynadım 3 kart düştü zaten iade ettim kartlar kaldı sattım 80 kuruşa falan

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Yapanlar ne kadar kar ettiğini buraya yazarsa güzel olur.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540

Hyper_Dream

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Berkan KABLAN
İlgilendiği Kategoriler
laptop, mouse, klavye, oyun, masaüstü pv
idlemaster'ın linkini atar mısınız?
özelden ya da burdan fark etmez

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540

KoppuK

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
OrkunBaysal
1624801226486.png

iade edilmiyor üzdü

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540

KoppuK

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
OrkunBaysal
Bu tür belgesel tarzı yapımlar iade edilemiyor ancak her türlü kâr ettirdiği için sıkıntı yok.
1 saatten kısa sürede kartları düştüğü için benim de aklıma iade fikri gelmişti ancak buna da şükür diyelim. :)
1624801482867.png

Sadece bunda böyle yazıyor diğer hesap için alıyorumda şimdi.
diğerlerinin kart düşürmeleri bitsin bakalım iade edilecekmi :D

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,126
İsim
Mert Metshi
Arkadaşlar zup serisini kesinlikle indirimde alın ben indirimsiz aldım zarar ettim

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Forumda bir çok kişinin Idle Master'a merak saldığını fark ettim ve bunun için bir rehber hazırlamak istedim.
Steam hesabınızda 5 dolarlık bir harcama yapmış olmanız gerekiyor, aksi takdirde kart düşürme özelliği açılmaz.

Koleksiyon Kartları Nedir ve Ne İşe Yarar?
Steam'de bir çok oyunda belli sayıda koleksiyon kartları vardır ve bu kartlar o oyunu oynadıkça envanterinize gelir.
Bazen sadece bir oyun 5 karta sahip olurken bir diğer oyun 15 adet karta sahip olabilir ancak bu sayı sizi yanıltmasın.
Çünkü bir genellemeye yapacak olursak kart sayısı çoğaldıkça her bir kartın değeri azalır, istisnalar mevcut.

Neden IDLE Master Kullanmalıyız?
Bu yöntem ile ciddi bir kâr elde etmek istiyorsanız bir çok oyun almanız gerekmektedir.
Steam'de oyunlar 2 saati geçtikten sonra iade edilemediği için kartlar da 2 saat oynadıktan sonra düşmeye başlar.
Oyunları tek tek 2-3 saat oynamak büyük bir zaman kaybı olur ve elde ettiğiniz kâr harcadığınız zaman değmez.
Idle Master sizin yerinize bu oyunları oynarmış gibi yaparak saat geçiriyor, bu sayede kartlar otomatik olarak düşüyor.

Hangi Oyun Kaç Karta Sahiptir? Hangi Oyunu Almak Kâr Ettirir?
Burada size büyük bir oyun listesi yapmak isterdim ancak oyunların ettirdiği kâr her zaman aynı kalmıyor.
Steam'de bir ekonomi var ve bu ekonomiyi kullanıcılar belirliyor, kârlı bir oyun bir süre sonra zarar ettirebiliyor.
Hangi oyunun kârlı olup olmadığını anlık olarak sizin tespit etmeniz gerekiyor, bunu ise belli sitelerle yapabilirsiniz.
Ben aktif olarak "Steamcardexchange" sitesini kullanıyorum, bu işle uğraşan bir çok kullanıcı da bu siteyi kullanıyor.
Siteyi açalım ve menüdeki "Tools" kısmından "Badge Pricelist" seçeneğine tıklayalım, buradan oyun aratacağız.

Alıntıyı görüntüle
Oyunu arattıktan sonra karşımıza gelen sayfadan kolay bir şekilde koleksiyon kartlarına ulaşabiliyoruz.
Alıntıyı görüntüle
Burada Dolar bazlı fiyatlar gözüküyor ancak fiyatların üzerine tıklayarak Steam sayfasına gidebilirsiniz.
Steam Pazarındaki anlık fiyatını gördükten sonra kendiniz bir hesaplama yapabilirsiniz.
Tavsiyem hesabınızı oyunun en ucuz kartına göre yapmanız yönünde olur, diğer türlü zarar edebilirsiniz.
Çünkü en ucuz karttan 3 adet gelme ihtimali de mevcut ancak risk almayı da seçebilirsiniz tabi ki.

Burayı özellikle vurgulamak istiyorum, Steam koleksiyon kartı satışlarından %13 komisyon almakta.
Dolayısıyla siz 1,00 TL'lik bir koleksiyon kartı satışı yaptığınızda hesabınıza 0,87 kuruş geçer.
Oyundan edeceğiniz kârı hesaplarkan bu komisyon olayını unutmamanız gerekiyor.

Oyunun tüm kartlarını IDLE Master ile Düşürebilir miyim?
Maalesef hayır, oyunun sahip olduğu tüm kartları ne program ile ne de kendiniz düşüremezsiniz.
Steam bunun için bir kısıtlamaya sahip, oyunun toplam kart sayısına göre düşüreceğiniz kart sayısı değişir.
5-6 kartlı bir oyundan en fazla 3 kart düşürebilirsiniz, 7-8 kartlı oyunlardan 4, 9-10 kartlı oyundan 5 gibi.
Mantığını kavramışsınızdır diye düşünüyorum, hemen hemen yarısı kadar kart düşürüyor diyebiliriz.
Bu sebeple hesap yaparken kaç tane kart düşürebileceğinize iyi bakın, unutmayın tüm kartlar düşmüyor.

Şiddetle Tavsiye Ettiğim Bazı Oyunlar
Bu oyunlardan ne kadar kâr edebileceğinizi bilerek yazmadım. (Anlık olarak hepsi kâr ettiriyor 27.06.2021)
Yukarıda belirttiğim taktik ile kartlarının fiyatlarına bakarak bir nevi alıştırma yapmış olursunuz. :)

• Over the Dream (İndirimdeyken alın, daha fazla kâr edersiniz.)
  • Rage Wars (İndirimdeyken alın, daha fazla kâr edersiniz.)
  • Zup! Serisi (Tüm Zup oyunları kâr ettirmez ancak çoğu ettirir. İndirimdeyken alın yoksa zor kâr edersiniz.)
  • Once in Yaissor (İndirimdeyken alın daha fazla kâr edersiniz. Riski bir oyun, düşük ve yüksek kartları var.)
  • Grimm (Oyun ücretsiz ancak kart düşürüyor, bunu mutlaka yapın.)
  • Fly O'Clock (İndirimdeyken alın, yoka zor kâr edersiniz.)
Aklıma gelen tüm soruların cevaplarını yazmaya çalıştım, ekstra sorunuz olursa belirtebilirsiniz.
toplam ne kadar kazandığınızı söyleyebilir misiniz ve kaç aydır yapıyorsunuz bu işi

Top Bottom