Neler Yeni

Steam ve Epic games arasındaki fiyat farkı gerçek mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
valhalla ve immortal fenyx epicte 150 tl
vallhalla sadece steam de 225 tl, bu nasıl bir fiyatlandıma. anladık epic steamden daha kötü bir platform. sırf steamde oynayacağım diye 150 tl vereceğim 2 oyuna, neden 400 tl vereyim bunlar ne yapıyor?

Son düzenleme:

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
valhalla ve immortal fenyx epicte 150 TL toplamı
vallhalla sadece steam de 225 TL bu nasıl bir fiyatlandıma. anladık epic steamden daha kötü bir platform ama sırf steamde oynayacağım diye 150 TL vereceğim 2 oyuna
neden 400 TL vereyim bunlar ne yapıyor?
Epic'te şu anda kış indirimleri ve kupon indirimleri mevcut, o yüzden daha ucuz. 22 Aralık'ta da Steam'de başlıyor o indirimler. Eğer beklemem diyorsan 2 oyunu da 150TL'ye alabilirsin, Steam'de o iki oyun o kadar düşmez çünkü.

Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Epic'te şu anda kış indirimleri ve kupon indirimleri mevcut, o yüzden daha ucuz. 22 Aralık'ta da Steam'de başlıyor o indirimler. Eğer beklemem diyorsan 2 oyunu da 150TL'ye alabilirsin, Steam'de o iki oyun o kadar düşmez çünkü.
knk iikisde inirimde zaten immortal ve valhalla 650 tl steamde şu anda indirimli fiyatları bunlar :)

YazılımKafa

80+ Silver
vallhalla sadece steam de 225 TL bu nasıl bir fiyatlandıma. anladık epic steamden daha kötü bir platform ama sırf steamde oynayacağım diye 150 TL vereceğim 2 oyuna
Epic te muhtemelen fiyat güncellemesi olmadı. Steam e zaten yeni eklendikleri için güncel fiyattır. Yakın zamanda öyle bir fiyat bulamazsın. Bence alacaksan epic ten hemen al.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,204
İsim
Berk
Bilerek yapıyorlar algı yaratmak için böyle fiyatlandırma politikası olamaz. Bu epic emmih gibidir. Zamanında app store bile sözleşme mözleşme demeden kendi ödeme yöntemini eklemiş cingöz bir firma oyun exclusive bir kenara bu firmalarla fiyat exclusive bile yapmıştır.

Çünkü dikkat edin daha önceden epic %15 alıcam steam %30 alıyor demişti. Fakat firmalar bu %15 lik farkı oyunculara yansıtmamıştı. epicte oyun 100tl ise steamde de 100tl idi fark sadece epic bu satıştan 15tl kazanıyordu steam ise 30tl kazanıyordu. Epic baktı böyle olmayacak demek böyle politikalara gidiyor umarım steam abd rekabet kurumuna şikayette bulunurda epic kapatılır xd

Steam fan boy değilim ama oyunu steamde almak istiyorum bu fiyat çakallığı benim de canımı sıkıyor. Zorla bir şey yaptırmayın aga insanlara. Bu şuna benziyo sen adam akıllı kola içmek istiyorsun ben sana zorla zurna cola aldırmak durumunda bırakıyorum.

Son düzenleme:

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
ubisofttan 45 tl ye aldım valhalayı

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Bildiğinden eminim yakın zamanda steam satıcılar için önerilen kur farkını 10 TL'ye çıkardı. Bu durum haliyle fiyatlara yansıdı steam artık bizler için biraz daha pahalı bi noktaya geldi. Epic bu kur farkı konusunda ne adımlar attı ona dair bilgim yok. Nerede uygunsa oradan al oyna gitsin ne fark eder ki

Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilerek yapıyorlar algı yaratmak için böyle fiyatlandırma politikası olamaz. Bu epic emmih gibidir. Zamanında app store bile sözleşme mözleşme demeden kendi ödeme yöntemini eklemiş cingöz bir firma oyun exclusive bir kenara bu firmalarla fiyat exclusive bile yapmıştır.

Çünkü dikkat edin daha önceden epic %15 alıcam steam %30 alıyor demişti. Fakat firmalar bu %15 lik farkı oyunculara yansıtmamıştı. epicte oyun 100tl ise steamde de 100tl idi fark sadece epic bu satıştan 15tl kazanıyordu steam ise 30tl kazanıyordu. Epic baktı böyle olmayacak demek böyle politikalara gidiyor umarım steam abd rekabet kurumuna şikayette bulunurda epic kapatılır xd

Steam fan boy değilim ama oyunu steamde almak istiyorum bu fiyat çakallığı benim de canımı sıkıyor. Zorla bir şey yaptırmayın aga insanlara. Bu şuna benziyo sen adam akıllı kola içmek istiyorsun ben sana zorla le cola aldırmak durumunda bırakıyorum.
ubisofttan 45 TL ye aldım valhalayı
Epic te muhtemelen fiyat güncellemesi olmadı. Steam e zaten yeni eklendikleri için güncel fiyattır. Yakın zamanda öyle bir fiyat bulamazsın. Bence alacaksan epic ten hemen al.
steamde almak istiyorum oyunları ama epicte çok ucuz geldi adamlar bu oyunlardan para kazanıyormu cidden anlamıyorum. epic steam kadar gelişmiş bir uygulama değil bedava oyun verselerde kimse yüzüne bakmıyor yaptıkları indirmlerde cabası uygulamayı düzeltmeden kimse epicte oyun almaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildiğinden eminim yakın zamanda steam satıcılar için önerilen kur farkını 10 TL'ye çıkardı. Bu durum haliyle fiyatlara yansıdı steam artık bizler için biraz daha pahalı bi noktaya geldi. Epic bu kur farkı konusunda ne adımlar attı ona dair bilgim yok. Nerede uygunsa oradan al oyna gitsin ne fark eder ki
hayır benim sorunum firmalar buna nasıl izin veriyor. iki platformda da oyunlar aynı fiyatta olması gerekmiyor ama aradaki fark çok fazla ben steamde almak istiyorum oyunu fiyatlandırma o kadar saçma ki epice zorla oyunuc çekmeye çalışıyorlar ve ben bundan hoşlanmıyorum

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
steamde almak istiyorum oyunları ama epicte çok ucuz geldi adamlar bu oyunlardan para kazanıyormu cidden anlamıyorum. epic steam kadar gelişmiş bir uygulama değil bedava oyun verselerde kimse yüzüne bakmıyor yaptıkları indirmlerde cabası uygulamayı düzeltmeden kimse epicte oyun almaz

hayır benim sorunum firmalar buna nasıl izin veriyor. iki platformda da oyunlar aynı fiyatta olması gerekmiyor ama aradaki fark çok fazla ben steamde almak istiyorum oyunu fiyatlandırma o kadar saçma ki epice zorla oyunuc çekmeye çalışıyorlar ve ben bundan hoşlanmıyorum
Haklısın ama boşver bence kafana taktığın sorun önemli kısmı değil. Önemli olan sıkıntı doların 18 tl olması. Epic ve steam firmaları satıcı firmalar müşteriyi çekmek için çeşitli şeyler yaparlar. Epic indirim kuponu veriyor sırf steamden oyuncu kitlesi çekebilmek için

Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
Haklısın ama boşver bence kafana taktığın sorun önemli kısmı değil. Önemli olan sıkıntı doların 18 TL olması. Epic ve steam firmaları satıcı firmalar müşteriyi çekmek için çeşitli şeyler yaparlar. Epic indirim kuponu veriyor sırf steamden oyuncu kitlesi çekebilmek için
biliyorum benimki saçma bir sorun :) ama oyunlarımın tek bir kütüphanede olmasını istiyorum epicte ücretsiz oyun vermese unuttuğum bir uygulama şimdi stemde alıcak maddi gücüm var ama 250 verdiğim oyun epicte 90 lira olunca koyuyor ağa kazıklanmış hissediyorum asdufhsudfghsgsg

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
biliyorum benimki saçma bir sorun :) ama oyunlarımın tek bir kütüphanede olmasını istiyorum epicte ücretsiz oyun vermese unuttuğum bir uygulama şimdi stemde alıcak maddi gücüm var ama 250 verdiğim oyun epicte 90 lira olunca koyuyor ağa kazıklanmış hissediyorum asdufhsudfghsgsg
İlla tek bir kütüphane olsun diyorsan sana önerim Gog programını kullanman. Bağla steam epic bugisoft vs hesaplarını tek kütüphanede gör oyunlarını. Sana en kral tavsiyem budur

odemirel0

80+ Bronze
valhalla ve immortal fenyx epicte 150 TL
vallhalla sadece steam de 225 TL, bu nasıl bir fiyatlandıma. anladık epic steamden daha kötü bir platform. sırf steamde oynayacağım diye 150 TL vereceğim 2 oyuna, neden 400 TL vereyim bunlar ne yapıyor?
valla bende aynı düşünüyordum sonuç itibari ile sorunsuz birşekilde oynayabiliyorum epicde niye 2 katı fiyat vererek steamde oynayayımki

valla bende aynı düşünüyordum sonuç itibari ile sorunsuz birşekilde oynayabiliyorum epicde niye 2 katı fiyat vererek steamde oynayayımki
epic kütüphanem baya zenginleşti indirimler sayesinde dünde valhalla full sürüm + farcry6 gold + gow 400 tl ye aldım sorunsuz oynuyorum şuan gow u

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,557
İsim
Fatih
valhalla ve immortal fenyx epicte 150 TL
vallhalla sadece steam de 225 TL, bu nasıl bir fiyatlandıma. anladık epic steamden daha kötü bir platform. sırf steamde oynayacağım diye 150 TL vereceğim 2 oyuna, neden 400 TL vereyim bunlar ne yapıyor?
Hocam her türlü ekstra launcher gerekiyor ubisoft storeda indirim var oradan 100TL ye ikisini al geç bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,243
Üyeler
157,045
Son üye
habes
Top Bottom