Neler Yeni

Stok Fan Macun Rezilliği

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
İncehesap üzrinden 2 ay önce aldığımız hazır kasanın işlemcisi çok ısındığı için macun yenilemesi yapmayı düşündük. Bunun üzerine işlemci fanını sökmeye çalıştığımızda, tüm vidaları sökmemize rağmen işlemci fanı yerinden oynatamadık. Uzun uğraş sonucunda fanı güç kullanarak işlemci kilidi kapalı olduğu halde işlemci ile birlikte fan yapışık şekilde geldi. Bunun üzerine bir sürü yol denedik ve en son fotoğrafta gördüğünüz aletleri kullanarak çıkarmayı başarabildik.

Fan ile birlikte işlemcinin soketinden çıkması nasıl mümkün olabiliyor ve bir işlemciyi soketinden çıkarabilecek kadar kuvvetli yapışan bir macun nasıl kullanılabiliyor İncehesap.com REZİLİĞİ
7fdcb3be-b8e1-4557-892f-7ddd98b6c7ed.jpg
587742a2-b20d-4cb4-9020-3ff6004333bb.jpg

Uygâr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Uygar Güllüpınar
Instagram
lilnyks0
İncehesap üzrinden 2 ay önce aldığımız hazır kasanın işlemcisi çok ısındığı için macun yenilemesi yapmayı düşündük. Bunun üzerine işlemci fanını sökmeye çalıştığımızda, tüm vidaları sökmemize rağmen işlemci fanı yerinden oynatamadık. Uzun uğraş sonucunda fanı güç kullanarak işlemci kilidi kapalı olduğu halde işlemci ile birlikte fan yapışık şekilde geldi. Bunun üzerine bir sürü yol denedik ve en son fotoğrafta gördüğünüz aletleri kullanarak çıkarmayı başarabildik.

Fan ile birlikte işlemcinin soketinden çıkması nasıl mümkün olabiliyor ve bir işlemciyi soketinden çıkarabilecek kadar kuvvetli yapışan bir macun nasıl kullanılabiliyor İncehesap.com REZİLİĞİ
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
İncehesap güvenilmez dediğimizde sistem önermediğimizde bizi dinlemeyen arkadaşlara gelsin o zaman bu konu.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Onlarla bir alakası yok onun, tüm macun işlemcide kalacak diye bir şey yok, soğutucuya sürülü olarak geldiği için bir kısmı soğutucuda kalmış.
Cooler Master'ı suçla istersen soğutucudaki termal macun için ama onların da bir alakası yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onlarla bir alakası yok onun, tüm macun işlemcide kalacak diye bir şey yok, soğutucuya sürülü olarak geldiği için bir kısmı soğutucuda kalmış.
Cooler Master'ı suçla istersen soğutucudaki termal macun için ama onların da bir alakası yok.
Hocam sen konuyu çok yanlış anlamışsın sorun iki tarafta da macun kalması değil.
Sorun araya sürülen macun yapıştırıcı gibi işlemci ile işlemci fanının bloğunu tutması ve İKİSİNİN BİRBİRİNDEN AYRILMAMASI ki fanı kuvvetli çekince işlemci soketinden AYRILDI ama soğutma bloğu işlemciden AYRILMADI.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Hocam sen konuyu çok yanlış anlamışsın sorun iki tarafta da macun kalması değil.
Sorun araya sürülen macun yapıştırıcı gibi işlemci ile işlemci fanının bloğunu tutması ve İKİSİNİN BİRBİRİNDEN AYRILMAMASI ki fanı kuvvetli çekince işlemci soketinden AYRILDI ama soğutma bloğu işlemciden AYRILMADI.
Ne diyon' la sen?
Dostum onun da onlarla bir alakası yok, bu forumda işlemciye bloğu yapışan kaç kişi var biliyor musun?
Saçma bir sebep cidden, bu yüzden incehesap'ı suçlayamazsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
Cooler Master ne alaka bu arada ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
Ne diyon' la sen?
Dostum onun da onlarla bir alakası yok, bu forumda işlemciye bloğu yapışan kaç kişi var biliyor musun?
Saçma bir sebep cidden, bu yüzden incehesap'ı suçlayamazsın.
Kullandıkları macun ne ise ayrımak için bıçak ve çekiç kullkandık. Elinle asla çıkarmazdın işlemciği fan bloğundan.
Bunca senedir macun değiştiriyorum daha kullandığım macun bloğu ce işlemciyi birbirine yapıştırmadı Özellikle 2 ayda. net bir şey bu.
Denmeye çalışan şey çok basit Buradaki kasıt incehesabın suçlanması değil incehesabın yaptığı iş. Herkes bu durumun farkında olsun.
Doğruyu söylemek suçlamak değil.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Kullandıkları macun ne ise ayrımak için bıçak ve çekiç kullkandık. Elinle asla çıkarmazdın işlemciği fan bloğundan.
Bunca senedir macun değiştiriyorum daha kullandığım macun bloğu ce işlemciyi birbirine yapıştırmadı Özellikle 2 ayda. net bir şey bu.
Denmeye çalışan şey çok basit Buradaki kasıt incehesabın suçlanması değil incehesabın yaptığı iş. Herkes bu durumun farkında olsun.
Doğruyu söylemek suçlamak değil.
La dur hemen ben sana bir şey demedim la, az sakin.
Herkeste öyle olur o, yaptıkları işi bilemem ama konu "işlemci soğutucusu" takmaya gelince normal takıyorlar işte, herkeste öyle o, tek sana özgü veya tek incehesap'a özgü değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
Fan üreticisi Cooler Master. Fan üzerinde termal macun ile birlikte geliyor. İncehesap ekstra macun kullanmıyor ki zaten kullanmak zorunda değil. Olayın İncehesap ile uzaktan yakından alakası yok.
Bilgilendirici cevabın için teşekkür ederim.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
La dur hemen ben sana bir şey demedim la, az sakin.
Herkeste öyle olur o, yaptıkları işi bilemem ama konu "işlemci soğutucusu" takmaya gelince normal takıyorlar işte, herkeste öyle o, tek sana özgü veya tek incehesap'a özgü değil.
agam adam sinirlenmiş
geçenlerde adamın birine işlemci temizlicen zaman pc stress testne sok amcun yumusasın dedim nerden bilcen flan dedi atarlandı :d
2 gun sonra konusunu actı fanı sokerken işlemci pinleri eğildi diye laf dinleseler problem yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,799
Üyeler
157,423
Son üye
klevtv
Top Bottom