Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Su altı dalış için Maske + Şnorkel 117 TL Aliexpress

EmreUzn3

80+ Bronze
Decathlondakiler kalitelidir evet. Oradaki Cressi dalış gözlüklerine hevesim vardı 200tlden 1500 TL'ye fırlayınca almamıştım :). Ama dediğim gibi suyun yüzeyinden suyun altını izlersiniz bunula. Suyun dibine dalayım felan diyorsanız zor gibi.
1 2 metre bile dalınmaz mı bununla ?

yaman..k

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Yaman Kurşun
Bende bundan var çok dalamasamda sığ yerlerde kum çıkartabiliyorum.

Ekler

• 61BCukl5sLL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    61BCukl5sLL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    31.1 KB · Hit: 39

Huzi53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alper YILMAZ
Beyler bende aynısı var suyun altına 2 kere gir çık yapınca o top sistemi zaten ağzınızı ve burnunuzu kapatacak kadar su almış oluyor yani top sistemi çalışsada tam düzgün deil böyle oksijen tüpü olanlar daha iyidir

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Sinan İ.
Konudaki alet ancak su yüzeyinden aşağısını izlemeye yarar bu kadar önem biçmeyin bence sonuçta 117 liraya alıcaksınız.
Şuan normal gözlükler bile daha pahalıyken bu ürünle denize yatıp altını seyredersiniz ancak.
Öyle tüple falan kıyaslayıp ahtapot avlamayı düşünmeyin. 😃

KingDeViL

80+ Bronze
1 2 metre bile dalınmaz mı bununla ?
Borunun içine dolan suyu nasıl tahliye ediyor onu bilmiyorum. O yüzden tamamen suya daldırıp çıktığında sıkıntı olmuyorsa yani suyu tahliye ediyorsa 1-2 mt dalarsın. Tabi yüzüne tam yapışması kenarlardan su almaması lazım. Birde Buğu yapma olayı var. Ben dalış gözlüğümü dalışa başlamadan önce tükürüklüyorum. 4 saat boyunca buğu yapmıyor. Bu koca gözlüğe tükürük yetmez :D Bir de ben bunu takıp insan içinde yüzemem şahsen. Çok komik duruyor. Astronot gibi.

overkill

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
Axl Rose
Ben de aldım, bende Decathlon'da satılan da var. Hatta 3 sene kadar oldu sanırım, önce oğluma almıştım (o zaman 6 yaşındaydı) ve o kadar güzeldi ki hemen eşime ve kendime de aldım.

Maske çok ama çok keyifli, standart gözlük tipi olanlar bununla karşılaştırılamaz, hem nefes alma borusundan su girme ihtimali yok (otomatik kapatıyor) hem de çok uzun süre kullanımda dahi hiç rahatsız etmiyor. Suyun dibine de dalıyorsunuz ama tabii ki nefes tutma kaydı ile (diğerlerinde olduğu gibi, tüplü dalmaktan bahsetmiyorum).

Suyun dibine dalmakla alakalı bir örnek vereyim, geçen yaz Bodrum'da maske ile balıkları izlerken, yaklaşık 3 metre derinlikte parıldayan bir nesneyi dalarak almıştım. Önce maskeyi çıkararak denedim ama az önce maskeyle gördüğüm şeyi çıplak gözle göremedim, sonrasında maskeyle bu derinliğe dalıp aldım, zaten suya batınca boru otomatik tıkanıyor. Ama bu maskeyle dalmak daha zor onu da söylemiş olayım. Kısa süreli dalabilirsiniz ama amacı bu değil.

Ali'de satılan ürünün kalitesini bilemiyorum ama maskenin sistemi çok çok keyifli, saatlerce suyun üstünde dolaşabilirsiniz, zaten maske ile suyu izlemek hele ki kayalık bir yer varsa çok keyifli.

Ekleme de yapayım, biz hiç buğu sorunu yaşamadık. Tükürmeye gerek olmadı yani :D

Son düzenleme:

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Sinan İ.
Ben de aldım, bende Decathlon'da satılan da var. Hatta 3 sene kadar oldu sanırım, önce oğluma almıştım (o zaman 6 yaşındaydı) ve o kadar güzeldi ki hemen eşime ve kendime de aldım.

Maske çok ama çok keyifli, standart gözlük tipi olanlar bununla karşılaştırılamaz, hem nefes alma borusundan su girme ihtimali yok (otomatik kapatıyor) hem de çok uzun süre kullanımda dahi hiç rahatsız etmiyor. Suyun dibine de dalıyorsunuz ama tabii ki nefes tutma kaydı ile (diğerlerinde olduğu gibi, tüplü dalmaktan bahsetmiyorum).

Suyun dibine dalmakla alakalı bir örnek vereyim, geçen yaz Bodrum'da maske ile balıkları izlerken, yaklaşık 3 metre derinlikte parıldayan bir nesneyi dalarak almıştım. Önce maskeyi çıkararak denedim ama az önce maskeyle gördüğüm şeyi çıplak gözle göremedim, sonrasında maskeyle bu derinliğe dalıp aldım, zaten suya batınca boru otomatik tıkanıyor. Ama bu maskeyle dalmak daha zor onu da söylemiş olayım. Kısa süreli dalabilirsiniz ama amacı bu değil.

Ali'de satılan ürünün kalitesini bilemiyorum ama maskenin sistemi çok çok keyifli, saatlerce suyun üstünde dolaşabilirsiniz, zaten maske ile suyu izlemek hele ki kayalık bir yer varsa çok keyifli.

Ekleme de yapayım, biz hiç buğu sorunu yaşamadık. Tükürmeye gerek olmadı yani :D
Bende diğer türlü olanlar vardı şnorkel ağızda uzun süre durunca dudaklar silikonlu gibi oluyordu bide baya ağzım uyuşuyordu o yüzden bu tür almak istiyordum iyi denk geldi.
Denizin altını seyretmek aşırı keyifli ve huzurlu. O sessizlik balıkların gezmesi falan çok iyi. Saatlerce izlediğimi bilirim sırtım dışarda kalmış haberim yoktu günlerce acısını çektim güneş yanığının ama değmişti. 😃

KingDeViL

80+ Bronze
Bende diğer türlü olanlar vardı şnorkel ağızda uzun süre durunca dudaklar silikonlu gibi oluyordu bide baya ağzım uyuşuyordu o yüzden bu tür almak istiyordum iyi denk geldi.
Denizin altını seyretmek aşırı keyifli ve huzurlu. O sessizlik balıkların gezmesi falan çok iyi. Saatlerce izlediğimi bilirim sırtım dışarda kalmış haberim yoktu günlerce acısını çektim güneş yanığının ama değmişti. 😃
Ben saatlerce hem izler hem avlanırım. Suda o kadar çok vakit geçiriyorum ki havların hareketlerini izleyip nasıl avlayacağımı çözmüştüm. Elimle kalamar yakalıyordum. O derece yani. Sonra kendime dalgıç şamandırası almıştım. Telefonumu suyumu terliklerimi ona yükleyip benimle bereber peşimde yüzdürüyordum. Avladıklarımı ona asıyordum. Görerek canlı avlamak da ayrı bir keyif oluyor. Kalamar sürüsünü bulup zokayı indirdiğimde yapışmasını izlemek felan :D. Tabi en güzel, en renkli, en çeşitli canlılar akdenizde bulunuyor. Caretta carettalardan tut dev akyalar, lambukalar hepsi dibime dibime geliyor. Şuan Marmara'da dalıyorum. Vatozdan başka bir şey yok :D

Son düzenleme:

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Sinan İ.
Ben saatlerce hem izler hem avlanırım. Suda o kadar çok vakit geçiriyorum ki havların hareketlerini izleyip nasıl avlayacağımı çözmüştüm. Elimle kalamar yakalıyordum. O derece yani. Sonra kendime dalgıç şamandırası almıştım. Telefonumu suyumu terliklerimi ona yükleyip benimle bereber peşimde yüzdürüyordum. Avladıklarımı ona asıyordum. Görerek canlı avlamak da ayrı bir keyif oluyor. Kalamar sürüsünü bulup zokayı indirdiğimde yapışmasını izlemek felan :D. Tabi en güzel, en renkli, en çeşitli canlılar akdenizde bulunuyor. Caretta carettalardan tut dev akyalar, lambukalar hepsi dibime dibime geliyor. Şuan Marmara'da dalıyorum. Vatozdan başka bir şey yok :D Su altı videolarım vardı hatta bulursam paylaşayım.

Şuraya attım ama inşallah bütün resimlerim gözükmüyordur :D

Bir de şu var. Yasak olan iskele altına dalmıştım. İskele bacaklarının suyun derinlerinliklerine doğru inmesi çok ürkütücüydü :) Jilet gibi keskin kekamozlarla kaplılar. Parmakların kesik içinde kalmıştı.

Bu kadar profesyonelsen bu konu seni açmaz zaten buradaki alet anca kafayı suya sokmaya yarar dalışa değil. :D

KingDeViL

80+ Bronze
Bu kadar profesyonelsen bu konu seni açmaz zaten buradaki alet anca kafayı suya sokmaya yarar dalışa değil. :D
Bu yazdığını daha ilk sayfalar da yazdım zaten :D. Bu bana oyuncak olur anca.

KingDeViL

80+ Bronze
Ne oldu sizin maskeler ? Alanlardan hiç kimse yorum yapmamış :D.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
522
İsim
Sinan İ.
Çok geç kullanma fırsatım oldu konu eskiyince yorum yapmamıştım.
Maske çok iyi az biraz ağız tarafından su alıyor ama tahliyesi var dolmuyor içi yüzeye çıkmak lazım ara sıra.
Su altında buğu olmadı.
Şnorkel suya gömülünce kesinlikle su almıyor.
Suya çok dalınca aşırı baskı yapıp baya can yakıyor.
Bu paraya resmen bedava almışız keşke fazla fazla alaymışım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Tugra
Benimki geldi içinden burun kulak tıkacııda çıkıyor. Malatyada yaşadığım için çokta bir deneme şansım yok ama en dandik havuz gözlüğü bile 150 tl iken 100 tl ye full face maske gayet güzel

Top Bottom