Neler Yeni

Şu siteye girdim sıkıntı olur mu?

Qing

80+
Başlığı detaylandırayım: Normal bir şekilde izleyecek film arıyordum bir siteye girdim ve sağ üstte ingilizce şekilde: kredi kartı bilgileriniz tehlike altında olabilir diyordu ve kamera işareti vardı(bilgisayar) daha sonra bildirimlerin orada çıkan çarpı işaretine basıp kapattım siteyi de kapattım. Daha sonra Windows Defender ile tarattım ve sıkıntı olmadı daha sonra kaspersky ile hızlı tarama yaptım onda da sıkıntı çıkmadı. şimdi tam tarama yapıyorum.
Sorularım; Sadece siteye girince virüs bulaşır mı?
o çıkan bildirimleri dikkate almaya gerek var mı?

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Karşınıza korkutucu reklamlar çıkmış. Yaşamayan bilmez, 7 yaşındayken "tabletinizin piline virüs girdi" reklamını görünce yaşadığım korku...
Sadece reklam ama hocam. Bir şey indirmediyseniz (ve açmadıysanız) sıkıntı yok. Tabi bir de bildirimleri kabul etmediyseniz.
Yani özetle bir şey olmaz bu reklamları yapanların annesine kaç kişi sövmüştür bilmiyorum hani neden.
Reklam engelleyici çözümdür.
Neden reklam yapayım? İşim gücüm mü yok... Boş boş yazacağına bilmiyorsan sus.
O çıkan şeyin reklam olduğunu belirtmiş.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Sorularım; Sadece siteye girince virüs bulaşır mı?
o çıkan bildirimleri dikkate almaya gerek var mı?
Dikkate alma, onların çoğunda çarpıya tıklayınca reklama tıklamış oluyorsun.
Siteye girince virüs girmez, eğer uygulamada bir açık varsa ancak onunla olur. O da düşünmen gereken bir ihtimal değil.

• Beğen
Reaksiyonlar: Qing

Qing

80+
Karşınıza korkutucu reklamlar çıkmış. Yaşamayan bilmez, 7 yaşındayken "tabletinizin piline virüs girdi" reklamını görünce yaşadığım korku...
Sadece reklam ama hocam. Bir şey indirmediyseniz (ve açmadıysanız) sıkıntı yok. Tabi bir de bildirimleri kabul etmediyseniz.
Yani özetle bir şey olmaz bu reklamları yapanların annesine kaç kişi sövmüştür bilmiyorum hani neden.
Reklam engelleyici çözümdür.

O çıkan şeyin reklam olduğunu belirtmiş.
zaten Microsoft Edge'de bildirimler engellendi diye bildirim çıktı. onun dışında çıkan şeyleri çarpıya basıp kapattım. Tarama da yaptım hızlı olacak şekilde.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,806
İsim
Mert Can Ergün
telefondan girdim sorun yok

• Beğen

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Tarama da yaptım hızlı olacak şekilde.
Gerek yoktu aslında.
10-20 yıl önce websiteleri, her şeyi yapabilecek kadar güçlüydü.
Fakat, artık değil. Yeni nesil tüm tarayıcılar artık böyle şeylerin yapılmasına izin vermiyor.

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,163
Üyeler
141,948
Son üye
Alitaş
Top Bottom