Neler Yeni

Şüpheli bir YouTube yorumu aldım

Peace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
A B
Herkese hayırlı günler dilerim.

Ben bir kaç tane kısa fakat kısalığına oranla çok değerli videolar paylaştım ve bir kişi faydalansa mantığıyla bunu yaptım. Haliyle yorum falan beklemezken, bildirimlerde ''XimerTracks - Sub To Me'' adlı kanalın; good content, we support each other'a gibi bir mesaj attı olduğu gibi yazmıyorum buraya fakat bu yani gelen mesaj.

Bunun üzerine bende o kanala girdim ve kanalda hiç içerik yok, videolar kısmında hiç bir video yazısı falan yazıyordu. Gizli sekmeden açtım kanalı ve bir sürü, binlerce tıklanma almış güncel ve kısa süreli tracklara rastladım. Daha sonra gizli sekmeyi kapattım ve normal chrome üzerinden o kanalın hakkımda kısmına girdiğimde 2 satırlık bir bilgilendirme ve 1 2 3 4 5 şeklinde linklerin olduğu kısmı fark ettim (gizli sekmeede, hakkımda kısmı falan dolu öyle değil).

O kanalın gizli sekmede ki halinde 1 2 3 4 5 değil de direkt olarak twitter, instagram vs yazdığından, instagramına giriş yapmıştım. Gizli sekme olmayan bölümde instagram4 numaralı linke geliyor diye tahmin ettim ve tıkladım. Ardından tam olarak hatırlayamıyorum ama bu kanal ile bağlantı kurmak istiyormusunuz ya da bu kanala abone olmak istiyormusunuz gibi bir YouTube uyarısı çıktı (Sanki bir yayıncının YouTube linkine tıklamışsınız ve sizi direkt abone ol linkiyle buluşturmuş gibi).

Arkadaşlar bu kadar yazı yazmama gerek varmıydı bilemiyorum ama paylaşmak istedim. Ayriyetten şuanda o kanalın ismi ''XimerTracks - NonCopyright Music'' oldu.

Bu konu hakkında bir fikri olan varmı?

YouTube'da hep insanların hesaplarının çalındığını duyardım fakat aklıma sürekli discorddan veya 3. parti yazılımlar vs. İle böyle şeylerin olabileceği gelirdi. Acaba böyle bir YouTube açığı falan mı var yoksa ben gayet normal bir durumu saçma bir şekilde mi yorumladım? Ek olarak şunu belirtmek isterim: 'XimerTracks - Sub To Me'' diye araştırınca scam olduğuyla ilgili şeyler çıkıyor. Tam olarak ingilizceye hakim olmadığımdan ayrıntılı bilgi alamadım tabi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bu kanal hakkında biraz daha araştırma yaptım ve aslında bu bir kanal değilmiş ve insanları dolandırmaya çalışan bir botmuş. Dikkatli olun.

Top Bottom