Neler Yeni

sürekli farklı bir hatadan pc çöküyor

ARoolse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
bulut
Sorun 2 gündür var ilk defa Rainbow 6 Siege oynarken oldu oyundan ses geliyor ancak herhangi bir şeye tıklayamıyordum Alt Tab CTRL+alt+delete alt F4 hatta Win+CTRL+Shift+b bile olmadı bende mecburen güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım ardından bu problem 4 5 kere tekrar etti hatta bazen Discord'da arkadaşlarımı duyabiliyorum ancak benim sesim onlara gitmiyor sorun rastgele aralıklarla herhangi bir oyunda gerçekleşiyor.

2 kere CRITICAL_PROCESS_DIED
1 kere de UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
Mavi ekran hataları aldım ancak hiçbiri minidump oluşturmamış herhangi bir mavi ekrandan sonra bilgisayar açılmıyor anakartın logosunun olduğu ekranda sonsuza kadar kalıyor tekrar güç tuşuna basıp kapatana kadar.

Bazen bilgisayarı açmaya çalışırken ekranda daire saatlerce dönüyor ama açılmıyor tekrardan güç tuşu ile kapatmak zorunda kalıyorum problem ne olabilir?

r5 2600
asus prime b450 mk2
gigabyte gtx 1650 super
2x8 3200 mhrz ddr4 ram
adata su630 ( windows )
pny cs3030 250 gb

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Tolga Arslan
hayırlı geceler hocam biosta ayarlarda bi değişiklilik yaptınızmı örnek vericek olursam xmp ayarları yaptınızmı oc yaptınızmı işlemciye veya ramlere ?

ARoolse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hayırlı geceler hocam biosta ayarlarda bi değişiklilik yaptınızmı örnek vericek olursam xmp ayarları yaptınızmı oc yaptınızmı işlemciye veya ramlere ?
sadece google play games için hardware virtualization ayarını açmıştım ancak o ayarı yapalı 1 ay oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Tolga Arslan
ayarları biostan defualt a çekip öyle bir denermisiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Tolga Arslan
Denedim son 4 saattir çökmedi yarına daha uzun denerim umarım çözülmüştür yardımınız için teşekkürler
merhabalar umarım sorununuz çözülmüştür hocam :)

Top Bottom