Neler Yeni

Yardım Sürekli FPS drop yiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
arad azimi
RAM 16GB
SSD 512gb
Ekran kartı3050 Tİ
İşlemci i5 11400h
Windows 11 home
Merhaba sistemim laptop. Son zamanlarda oyunlarda (Valorant, PUBG) ekran yırtılması gibi drop yiyorum. Bir anda 144'dan 141'ya duşuyor ve surekli oluyor bu. Nedenini bilmiyorum yeniden başlatmadan sorun duzelmiyor, uzun kullanımdan oluyor diyeceğim PC'yi açtıktan 1 2 saat sonra olmaya başlıyor. Sıcaklık değerleri olması gereken normal, fazla değil ayrıca termal macun ve fan temizliği daha yeni yapıldı. cihazi son 2-3 hafta çok sık kullanmaya başladım, sürücülerin hepsi güncel ve windows güncellemesi daha yeni yapıldı. format da attım sorun çozulmedi.

kelsavar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Kel savar
İsi degerleri arttigindan dolayi fps drop yemeniz normaldir bunun ,yirtilmalar hakkinda eger oyun ici 144 hz kullanirsaniz ve 144 fpsten az alirsaniz yirtilma gerçekleşir bunun için laptop alti havalandirma alabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
arad azimi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İsi degerleri arttigindan dolayi fps drop yemeniz normaldir bunun ,yirtilmalar hakkinda eger oyun ici 144 hz kullanirsaniz ve 144 fpsten az alirsaniz yirtilma gerçekleşir bunun için laptop alti havalandirma alabilirsiniz

şöyle ısı değerlerı 75'ın ustune çıkmıyor çıksa bile çok nadiren çıkıyor cpu kullanımı oyunlarda çoğunlukla 60% uzerine bile çıkmıyor darboğaz yaptığını duşunmuyorum. altında soğutucu stand var ve şuan oyunda bile değilim ama mouse 1 saniyeliğine donuyor ve her 3 4 saniyede bu tekrarlanıyor. model Acer Nitro 5 AN515-57.

Meran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Anıl
Sorunu nasıl çözdün?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular