Neler Yeni

Suriyeliler Azez'de protestoya başladı

Loading...

80+ Silver
Elbet yaş belirler. 12 yaşında birisi sağlıklı düşünemeyebilir.
Sen bu işleri 10 yaşındaki çocuğun 20 yaşındaki adamın sohbet etmesini mi benzetiyorsun
Bugün 30-40 yaşında olup da ülke uçuyor diyen var
20 yaşında olup ülke kötü yöne gidiyor diyende var

Bu yüzden yaşlar pek bişi fark ettirmez bir kişi cahil kaldığı sürece ister 50 yaşında olsun gene cahildir

Besim Tibuk

80+ Gold
Lan ben orda bir mizah yaptım sende bir anda bir yerlerin uçtu :peepo1: Napıyım simdi islemcide menemen mi pisirem
🆗
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen bu işleri 10 yaşındaki çocuğun 20 yaşındaki adamın sohbet etmesini mi benzetiyorsun
Bugün 30-40 yaşında olup da ülke uçuyor diyen var
20 yaşında olup ülke kötü yöne gidiyor diyende var

Bu yüzden yaşlar pek bişi fark ettirmez bir kişi cahil kaldığı sürece ister 50 yaşında olsun gene cahildir
20-40 yaş dediğin sağlıklı düşünebilen insanlardan oluşan bir aralık.
Bu kişilerin arasında yaş önemli değildir.

Ama koca gün militarist editler izleyen ve ırki düşmanlık besleyen kişiler genellikle belli bir yaş grubundadır.

Son düzenleme:

Loading...

80+ Silver
Ama koca gün militarist editler izleyen ırki düşmanlık besleyen kişiler genellikle belli bir yaş grubundadır.
militarist editlerle Irki düşmanlıkla alakası yok.Başka etkenler ırki düşmanlık yapar

Loading...

80+ Silver
Normal bir militarizmden bahsetmiyorum.
Söylemiş olduğum grup "militarist, ırkçı Türkiye, Arapları öldüreceğiz oley" kafasında.
Ben öyle kafaları mantıklı bulmam

Zaten böyle kafalarda diğer ülkelerde bulunuyor "Oley Türkleri öldürücez"diye onlarda zaten ciddiye alınmazlar

Besim Tibuk

80+ Gold
Ben öyle kafaları mantıklı bulmam

Zaten böyle kafalarda diğer ülkelerde bulunuyor "Oley Türkleri öldürücez"diye onlarda zaten ciddiye alınmazlar
Ben tam olarak buna karşıyım.
Kimse hangi topluluğa geleceğini seçemeden doğar.
Adam öldürdü diye tüm Araplara bunu yığamazsın çünkü "Arap" dediğimiz şey yüzlerce milyon kişiyi içine alır. Türk ırkına sahip olanlarda da katil, tecavüzcü var Arap'ta da, İngiliz'de de.

Ülkeden gitmelerini ben de istiyorum ama ırki olarak bakmıyorum olaya.
Kaçak girdiler ve ne idüğü belirsiz insanlar bunlar.
Irki olarak bakmadan kaçak olan Türk, Kürt, Arap hepsi gitmeli.

Loading...

80+ Silver
Ben tam olarak buna karşıyım.
Kimse hangi topluluğa geleceğini seçemeden doğar.
Adam öldürdü diye tüm Araplara bunu yığamazsın çünkü "Arap" dediğimiz şey yüzlerce milyon kişiyi içine alır. Türk ırkına sahip olanlarda da katil, tecavüzcü var Arap'ta da, İngiliz'de de.

Ülkeden gitmelerini ben de istiyorum ama ırki olarak bakmıyorum olaya.
Kaçak girdiler ve ne idüğü belirsiz insanlar bunlar.
Irki olarak bakmadan kaçak olan Türk, Kürt, Arap hepsi gitmeli.
Bazı konularda aynı fikirdeyiz

Onlar geldiğin den beri suç oranımız çok fazla arttı kesinlikle Suriyeliler gitmeli Kaçak ve Mülteci statüsünde olanlar herkes gitmeli.....

10 yıllık misafirlik olamaz kabul edilemez bir durum

Besim Tibuk

80+ Gold
Bazı konularda aynı fikirdeyiz

Onlar geldiğin den beri suç oranımız çok fazla arttı kesinlikle Suriyeliler gitmeli Kaçak ve Mülteci statüsünde olanlar herkes gitmeli.....

10 yıllık misafirlik olamaz kabul edilemez bir durum
Mültecilerin gitmesi konusunda size karşı çıkmadım.
Opera Anlık Görüntü_2022-08-12_165416_forum.donanimarsivi.com.png Şu zihniyete çıktım.

Ahmet Öztürk

80+ Bronze
Çok enteresan. Ben de gitmeleri tarafındayım ve herkes kötü suriyeli ile karşılaşırken ben niye iyi suriyeli ile karşılaşıyorum anlamış değilim.
Ben de aynı durumdayım. Böylelerini görünce de insan düşünüyor. Ama hepsini yollamaları lazım.

Top Bottom