Neler Yeni

T23 Saha Dolabından Binaya Bağlantı Talebi

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kırsal bir bölgede yaşıyorum ama kalabalık bir mahalledeyim (yaklaşık 2000 misafirlerle yaklaşık 3000 nüfuslu bir mahalle) onun için Türk Telekom fiber getirdi mahalleye uzun süredir var zaten ama yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom evimin 100 metre ilerisinde bir direğin yanına T23 saha dolabı koydu (kırsal bölge olduğu için büyük apartmanlar yok çoğunlukla evler müstakil o yüzden ev önüne koymaktansa ortak bir noktaya dolap koyuluyor) ve bu dolap şu an aktif diye düşünüyorum çünkü içinden fan sesleri geliyor.

Şu anda D-Smart 10 Mbit adsl + TV paketini kullanıyorum, altyapının eve bağlanmasını talep etmek için Türk Telekomla iletişime geçtim, sadece halihazırda türk telekom müşterisi olanlar ve Türk Telekoma geçiş sözü verenler alt yapı talep edebilir, kullandığınız internet sağlayıcısında kalmak istiyorsanız onlarla iletişime geçip sizin adınıza türk Telekom tarafına talep açmaları gerekiyor dediler. Sonra gittim D-Smartı aradım, böyle böyle benim adıma türk Telekoma fiber altyapı talebinde bulunmanızı istiyorum eğer fiber altyapı gelirse D-Smart tarifemi 100 Mbit fibere nakil edeceğim dedim, böyle bir hizmetimiz yok biz talep edemeyiz türk telekomla konuşun dediler dalga geçer gibi.

Şimdi arkadaşlar sizden ricam beni yönlendirebilir misiniz? 100 metre ötedeki dolaptan evime nasıl fiber bağlatabilirim? 100 metre ötemde fiber olduğunu bile bile 10 Mbit ADSL kullanmak çok koyuyor ben yaklaşık 10-12 yıllık internet abonesiyim hak ediyorum bence hızlı bir interneti artık yıllardır altyapı adsl 16 mbit.

Buraya kadar okuyan ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Juiclair0

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kırsal bir bölgede yaşıyorum ama kalabalık bir mahalledeyim (yaklaşık 2000 misafirlerle yaklaşık 3000 nüfuslu bir mahalle) onun için Türk Telekom fiber getirdi mahalleye uzun süredir var zaten ama yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom evimin 100 metre ilerisinde bir direğin yanına T23 saha dolabı koydu (kırsal bölge olduğu için büyük apartmanlar yok çoğunlukla evler müstakil o yüzden ev önüne koymaktansa ortak bir noktaya dolap koyuluyor) ve bu dolap şu an aktif diye düşünüyorum çünkü içinden fan sesleri geliyor.

Şu anda D-Smart 10 Mbit adsl + TV paketini kullanıyorum, altyapının eve bağlanmasını talep etmek için Türk Telekomla iletişime geçtim, sadece halihazırda türk telekom müşterisi olanlar ve Türk Telekoma geçiş sözü verenler alt yapı talep edebilir, kullandığınız internet sağlayıcısında kalmak istiyorsanız onlarla iletişime geçip sizin adınıza türk Telekom tarafına talep açmaları gerekiyor dediler. Sonra gittim D-Smartı aradım, böyle böyle benim adıma türk Telekoma fiber altyapı talebinde bulunmanızı istiyorum eğer fiber altyapı gelirse D-Smart tarifemi 100 Mbit fibere nakil edeceğim dedim, böyle bir hizmetimiz yok biz talep edemeyiz türk telekomla konuşun dediler dalga geçer gibi.

Şimdi arkadaşlar sizden ricam beni yönlendirebilir misiniz? 100 metre ötedeki dolaptan evime nasıl fiber bağlatabilirim? 100 metre ötemde fiber olduğunu bile bile 10 Mbit ADSL kullanmak çok koyuyor ben yaklaşık 10-12 yıllık internet abonesiyim hak ediyorum bence hızlı bir interneti artık yıllardır altyapı adsl 16 mbit.

Buraya kadar okuyan ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
benim tam 10metre aramda 100 mbit var ben 16 kullanıyorum kanka 10 metreden daha az hatta 5-6 metre

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim tam 10metre aramda 100 mbit var ben 16 kullanıyorum kanka 10 metreden daha az hatta 5-6 metre
Çabala kanka ben uğraşıcam yarın bölge müdürlüğüne falan gidicem ama bilen yaşayan birisi varsa yönlendirebilirse daha iyi olur.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,812
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
10 metre aranda fiber olması maalesef hiçbir şey ifade etmiyor. Fiber kablolara öyle ek yapamıyorsun kafanın estiği gibi. O kablo pasif dağıtım dolabından geliyordur Allah bilir kaç metre vardır o arada. Bu yüzden çok bir beklentiye girmeyin, VDSL dönüşümü olabilir bir ihtimal.

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
10 metre aranda fiber olması maalesef hiçbir şey ifade etmiyor. Fiber kablolara öyle ek yapamıyorsun kafanın estiği gibi. O kablo pasif dağıtım dolabından geliyordur Allah bilir kaç metre vardır o arada. Bu yüzden çok bir beklentiye girmeyin, VDSL dönüşümü olabilir bir ihtimal.
Vdsl olsa ona da razıyım hocam 50 veya 75 Mbit benim için yine kâfi

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Türk Telekom destek hattı hâlen aktif ise oraya yazmayı deneyebilirsin. Ben sınav senemden dolayı baya uzaklaştım. @alpolojix çok daha iyi bilir.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,812
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Vdsl olsa ona da razıyım hocam 50 veya 75 Mbit benim için yine kâfi
Tip23 nispeten ufak bir dolap. Fakat sizin kablonuz alakasız bir yerden geliyorsa o dolaba bağlantı atlatma olasılıkları %1 falandır. Sizin hizmet aldığınız eski saha dolabının yenilenmesi gerekiyor, ya da siz de o Tip23'e bağlısınız fakat daha test aşamasında olabilir.

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Tip23 nispeten ufak bir dolap. Fakat sizin kablonuz alakasız bir yerden geliyorsa o dolaba bağlantı atlatma olasılıkları %1 falandır. Sizin hizmet aldığınız eski saha dolabının yenilenmesi gerekiyor, ya da siz de o Tip23'e bağlısınız fakat daha test aşamasında olabilir.
Ufak bir dolap olabilir hocam dediğim gibi kırsal bölgeyim köy yeri burası fazla bir internet abonesi yok ama nüfus kalabalık olduğu için getirmişler fiberi, bu arada dediğiniz gibi de olabilir çünkü dolabın koyulduğu gün ekip çalışırken adsl bağlantım yaklaşık 1-2 saatliğine kesildi o dolaba mı bağlandım yani?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,812
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ufak bir dolap olabilir hocam dediğim gibi kırsal bölgeyim köy yeri burası fazla bir internet abonesi yok ama nüfus kalabalık olduğu için getirmişler fiberi, bu arada dediğiniz gibi de olabilir çünkü dolabın koyulduğu gün ekip çalışırken adsl bağlantım yaklaşık 1-2 saatliğine kesildi o dolaba mı bağlandım yani?
Aslında olabilir, modem arayüzünden bağlantı değerlerinizi atabilirseniz tahmini bir şeyler söyleyebilirim.

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Aslında olabilir, modem arayüzünden bağlantı değerlerinizi atabilirseniz tahmini bir şeyler söyleyebilirim.
o değerleri nereden görebilirim? **** şu kısımdan bahsetmiyorsunuzdur değil mi ?
Modem marka modelim; ZyXEL P-1302-T10D v3

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,812
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
o değerleri nereden görebilirim? https://prnt.sc**şu kısımdan bahsetmiyorsunuzdur değil mi ?
Modem marka modelim; ZyXEL P-1302-T10D v3
Modemin menüsünü bilmiyorum açıkçası. Fakat baktığım kadarıyla ADSL2+ destekli bu modem, VDSL gelse bile kullanamazsınız zaten.

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Türk Telekom saha ekiplerinin yanına gittim bizzat konuştum çevredeki tüm adsl hizmetler vdsle yükseltilmiş yani ben şu an vdsl altyapıya bağlıyım. Ama altyapıyı internetten sorguladığımda hala adsl görünüyor bunun güncellenmesi ne kadar sürer ya da bir işlem yapmam gerekiyor mu (bildirmek gibi)?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,062
Üyeler
142,850
Son üye
ibrahm
Top Bottom