Neler Yeni

T23 Saha Dolabından Binaya Bağlantı Talebi

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kırsal bir bölgede yaşıyorum ama kalabalık bir mahalledeyim (yaklaşık 2000 misafirlerle yaklaşık 3000 nüfuslu bir mahalle) onun için Türk Telekom fiber getirdi mahalleye uzun süredir var zaten ama yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom evimin 100 metre ilerisinde bir direğin yanına T23 saha dolabı koydu (kırsal bölge olduğu için büyük apartmanlar yok çoğunlukla evler müstakil o yüzden ev önüne koymaktansa ortak bir noktaya dolap koyuluyor) ve bu dolap şu an aktif diye düşünüyorum çünkü içinden fan sesleri geliyor.

Şu anda D-Smart 10 Mbit adsl + TV paketini kullanıyorum, altyapının eve bağlanmasını talep etmek için Türk Telekomla iletişime geçtim, sadece halihazırda türk telekom müşterisi olanlar ve Türk Telekoma geçiş sözü verenler alt yapı talep edebilir, kullandığınız internet sağlayıcısında kalmak istiyorsanız onlarla iletişime geçip sizin adınıza türk Telekom tarafına talep açmaları gerekiyor dediler. Sonra gittim D-Smartı aradım, böyle böyle benim adıma türk Telekoma fiber altyapı talebinde bulunmanızı istiyorum eğer fiber altyapı gelirse D-Smart tarifemi 100 Mbit fibere nakil edeceğim dedim, böyle bir hizmetimiz yok biz talep edemeyiz türk telekomla konuşun dediler dalga geçer gibi.

Şimdi arkadaşlar sizden ricam beni yönlendirebilir misiniz? 100 metre ötedeki dolaptan evime nasıl fiber bağlatabilirim? 100 metre ötemde fiber olduğunu bile bile 10 Mbit ADSL kullanmak çok koyuyor ben yaklaşık 10-12 yıllık internet abonesiyim hak ediyorum bence hızlı bir interneti artık yıllardır altyapı adsl 16 mbit.

Buraya kadar okuyan ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,598
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Türk Telekom saha ekiplerinin yanına gittim bizzat konuştum çevredeki tüm adsl hizmetler vdsle yükseltilmiş yani ben şu an vdsl altyapıya bağlıyım. Ama altyapıyı internetten sorguladığımda hala adsl görünüyor bunun güncellenmesi ne kadar sürer ya da bir işlem yapmam gerekiyor mu (bildirmek gibi)?
Değişiyor, 1-2 ayda halledileni de var, 6 ay sureni bile var bilemem.

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Değişiyor, 1-2 ayda halledileni de var, 6 ay sureni bile var bilemem.
Az önce sağlayıcım ile de görüştüm binamda vdsl olduğunu ama henüz geçiş yapılamadığını söylediler. İlerleyen zamanlarda tekrar arayın falan dedi geçiştirdi gibi geldi sanki.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,598
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Az önce sağlayıcım ile de görüştüm binamda vdsl olduğunu ama henüz geçiş yapılamadığını söylediler. İlerleyen zamanlarda tekrar arayın falan dedi geçiştirdi gibi geldi sanki.
Testtedir, çok zaman kalmamıştır öyleyse.

ugurkrdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Uğur Karademir
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,646