Neler Yeni

Tanrının sonsuz gücü

EsatBey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Esat
Müslüman olarak Allah (c.c) diyoruz. Peki Allah'ın sonsuz kudreti varsa dünyadaki neden yoksulları süper lüx değil de karınlarını doyuracak kadar yardım etmiyor? Böyle düşününce devamlı aklıma tırmalayan sorular ürüyor.
Sen sınavdayken nasıl hocan gelip sana cevabı vermiyorsa, öyle düşüneceksin.
Allah ben çalışana veririm demiştir. İlimse ilim, mülkse de mülk.
Bizim ülkenin de en büyük yanılgısı budur aslında. Müslüman olduğu için en iyi olduğunu, her zaman kazanacağını düşünür. Sadece yanılgıdır. Her zaman çalışan, çabalayan, hakkını arayan kazanır.

whspr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Akın Ç
sınıyor dostum, fazla kurcalama itaat et. (!)

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
mekanı maddeyi yaratan Allah zaten mekan cinsinden değildir yani onun için küçük büyük kavrami yoktur yeterli oldumu
Zaman kavramı olmaması ya da mekana bağlı olmaması tanrıya engel değil ki. Her şeye kadir bir şeyden bahsediyoruz, teknik olarak istediği gibi dahilde olabilir yaratadabilir. Kendisini fiziksel bir formada sokabilir. Teknik olarak kendi kaldıramayacağı bir taşta yaratabilir. Kendisinden daha üstün bir varlıkta. Ama bunları yaratırsa/yaratabiliyorsa diğer sıfatları ile kendisi çelişir. Çelişki durumunda olan bir şey var olamaz.

Mehmet Anıl

80+ Silver
Zaman kavramı olmaması ya da mekana bağlı olmaması tanrıya engel değil ki. Her şeye kadir bir şeyden bahsediyoruz, teknik olarak istediği gibi dahilde olabilir yaratadabilir. Kendisini fiziksel bir formada sokabilir. Teknik olarak kendi kaldıramayacağı bir taşta yaratabilir. Kendisinden daha üstün bir varlıkta. Ama bunları yaratırsa/yaratabiliyorsa diğer sıfatları ile kendisi çelişir. Çelişki durumunda olan bir şey var olamaz.
yazdın yazdın ayni yere geldi sıfatları sonsuz olan tanrının zaten kendindsn büyük bir sey yaratması mantık dısı

Mehmet Anıl

80+ Silver

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Müslüman olarak Allah (c.c) diyoruz. Peki Allah'ın sonsuz kudreti varsa dünyadaki neden yoksulları süper lüx değil de karınlarını doyuracak kadar yardım etmiyor? Böyle düşününce devamlı aklıma tırmalayan sorular ürüyor.
Donanım Arşivi ile Huzura Doğru”

Top Bottom