Neler Yeni

TCL 55P8M TV - THH değişim kararı lehime çıktı ne yapacağım?

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
Merhaba ürünü tam 2yıl önce aralık ayında aldım 1 ay garantisi kaldı ürünün paneli durduk yere gitti. Garantiye yolladım panel bozulmuş parça yok üretimi bittiği için iade veya değişim kararı çıktı. Bilkom müşteri hizmetlerini aradığımda ürünü aldığınız yer size benzer ürün vermesi gerekir diyor. Götürdüm tvyi vatana birkaç gün geçti müdür diyorki size bilkom sadece iade kuponu veriyor değişim yazmışlar ama aynısı yok muadilide çok fark var onu vermez sadece iade kuponunu kabul etmişler diyor.

THH'ne başvursam uzun sürer firmadan yana olurlar ve paran pul olur dediler. Ne yapmam lazım? Haklı taraf kim ben doğru dürüst tv kullanmadım bile durduk yere bozuldu ürün değişim kararı var ama muadilini vermiyorlar
Ürünün şuanda satılan fiyatı 15bin ben 5bin civarına almıştım bana verdikleri para 5bin ben nasıl alıcam o fiyata aynı ürünü?

Ne yapmam gerekiyor?

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,273
İsim
Recep Can Boyacı
Merhaba ürünü tam 2yıl önce aralık ayında aldım 1 ay garantisi kaldı ürünün paneli durduk yere gitti. Garantiye yolladım panel bozulmuş parça yok üretimi bittiği için iade veya değişim kararı çıktı. Bilkom müşteri hizmetlerini aradığımda ürünü aldığınız yer size benzer ürün vermesi gerekir diyor. Götürdüm tvyi vatana birkaç gün geçti müdür diyorki size bilkom sadece iade kuponu veriyor değişim yazmışlar ama aynısı yok muadilide çok fark var onu vermez sadece iade kuponunu kabul etmişler diyor.

THH'ne başvursam uzun sürer firmadan yana olurlar ve paran pul olur dediler. Ne yapmam lazım? Haklı taraf kim ben doğru dürüst tv kullanmadım bile durduk yere bozuldu ürün değişim kararı var ama muadilini vermiyorlar
Ürünün şuanda satılan fiyatı 15bin ben 5bin civarına almıştım bana verdikleri para 5bin ben nasıl alıcam o fiyata aynı ürünü?

Ne yapmam gerekiyor?
Yoo senden yana olurlar sana aynı ürün yoksa bir üst modelini vermek zorunda ver tüketici hakem heyetine.

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki 1 ay içinde garantim bitiyor ancak elimde değişim iade kararı var davanın süresinin önemi yoktur değil mi sonra zaman aşımı felan diyip ört pas etmesinler ? hiç bilgim yok ondan detaylı bilgilendirirseniz sevinirim.

Hasan enes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Hasan enes
peki 1 ay içinde garantim bitiyor ancak elimde değişim iade kararı var davanın süresinin önemi yoktur değil mi sonra zaman aşımı felan diyip ört pas etmesinler ? hiç bilgim yok ondan detaylı bilgilendirirseniz sevinirim.
Knk ne oldu bir sonuca varabildinmi merak ettim

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
Kasım 12sinde THH ye başvurdum Ocak ayının sonunda bilirkişi atadılar TVye gelip baktı mart ayında karar gelicek dedi önümüzdeki ayı bekliyorum.

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
THH sonucu elime ulaştı. Karar benim lehime çıktı. Şuan ne yapmam gerekiyor?
Vatanın herhangi bir şubesini aradım, Tyi getireyim mi THH karar belgesiyle birlikte diye yekiliye sordum.
İsmimden sisteme bakıp bana şöyle söyledi.
Karar bizede gelmiş 30gün içerisinde olumlu olumsuz size cevap vermek zorundalar. 1 hafta olmuş ve şuanda herhangi bir cevap yok.
Size mesaj yollayacaklar onu beklemelisiniz dedi.
Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
416
İsim
Sinan İ.
THH sonucu elime ulaştı. Karar benim lehime çıktı. Şuan ne yapmam gerekiyor?
Vatanın herhangi bir şubesini aradım, Tyi getireyim mi THH karar belgesiyle birlikte diye yekiliye sordum.
İsmimden sisteme bakıp bana şöyle söyledi.
Karar bizede gelmiş 30gün içerisinde olumlu olumsuz size cevap vermek zorundalar. 1 hafta olmuş ve şuanda herhangi bir cevap yok.
Size mesaj yollayacaklar onu beklemelisiniz dedi.
Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
İtiraz süreleri var onu da son güne kadar kullanıyorlar. 15 gündü sanırım itiraz süresi bu süre geçtikten sonra elinde kağıtla vatan şubesine gitmeyi dene ya da telefonla ara tekrar.
İtiraz ederlerse de tekrar mahkeme falan uğraştırırlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,726
Üyeler
142,166
Son üye
Rmznsvn
Top Bottom