Neler Yeni

Tek bir priz ile bu kadar cihaz kullanabilirmiyim

Duvardaki prize bir üçlü priz takip fiber modemi (2 fişi var) ve bir üçlü priz daha takip Bilgisayarı ve 50wattlik subwooferi ve kalan bir tanesi ile de telefonun şarj makinesini takmayı düşünüyorum sorun olur mu

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Emir Acar
Duvardaki prize prize üçlü uzatma taktım uzatmaya da vantilatör + 1 tane daha üçlü uzatma taktım bunada bir tane daha uzatma takıp uzatmaya pc+modem+monitör taktım bazende şarj aleti takarak kullanıyorum 2 yıldır hiç sıkıntı olmadı (bina eski fakat topraklama mevcut )

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ayhan Kaan
3lü prizlerin kablo kesitleri 3x2.5 altındaysa önermem. duvardaki prizde de topraklama şart. şimdiki tel şarjları 100w'a kadar çıkıyor. 600w pc desen diğerleri de bi 100 tutsa. 800w yapar. 3'lü kablonun üstünde desteklediği güç miktarı da yazabilir bir kontrol et. Yada 3X2,5 değilse önermem

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven
3x2.5 kaliteli kablo olması lazım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Duvardaki prize prize üçlü uzatma taktım uzatmaya da vantilatör + 1 tane daha üçlü uzatma taktım bunada bir tane daha uzatma takıp uzatmaya pc+modem+monitör taktım bazende şarj aleti takarak kullanıyorum 2 yıldır hiç sıkıntı olmadı (bina eski fakat topraklama mevcut )
Aslında banada pek birsey olmaz gibi geliyor ama ben çok şanssız biriyim kullanıcı adımdan da belli olduğu gibi bir sorun olacağı yoksa da ben yapınca olacakmış gibi hissediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

3x2.5 kaliteli kablo olması lazım
Üçlü prizden bir tanesi kalin 5mm lik elektrikçide kendim yaptırdım ama kısa. İlk önce bunu duvara takip buna modemin iki fişini ve diğer 3lü uzatma kablosunu takıcam. Diğeri pek kaliteli birseye benzemiyor ama kalitesizde değil gibi onuda önceki üçlü prize takip bunda da pc ve subwooferi kullanmak istiyorum birde telefonu şarj etmek için. Çok karışık inşallah anlatabilmisimdir

Oğuzhan'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Oğuzhan
Akım korumalı üçlü vs. kullanabilirsin. Sizde oluyor mu bilmiyorum ama benim yaşadığım yerde nadir de olsa elektrik git gel yapabiliyor anlık birkaç saniyelik. Bu gibi durumlarda yüksek akım geçen yerlerde ciddi sorunlar olabileceğini düşünüyorum. Ben akım korumalı çoğaltıcı kullanıyorum. Pc + Ps + Modem + Monitör bağlı olduğu için riske girmek istemedim. 1 Yıla yakındır kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ayhan Kaan
Aslında banada pek birsey olmaz gibi geliyor ama ben çok şanssız biriyim kullanıcı adımdan da belli olduğu gibi bir sorun olacağı yoksa da ben yapınca olacakmış gibi hissediyorum
"Aslında bişey olmaz, kaynım da aynısından yaptı kullanıyorlar" böyle gidersek çok çekeriz. Eşeği sağlam kazığa bağlamak gerekir. Sonra ah vah yapmak daha kötü.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstünde 362,5mm² 300/500W yazıyor diğer üçlü uzatma kablosuda bundan daha ince bunun kadar kaliteli değil

Akım korumalı üçlü vs. kullanabilirsin. Sizde oluyor mu bilmiyorum ama benim yaşadığım yerde nadir de olsa elektrik git gel yapabiliyor anlık birkaç saniyelik. Bu gibi durumlarda yüksek akım geçen yerlerde ciddi sorunlar olabileceğini düşünüyorum. Ben akım korumalı çoğaltıcı kullanıyorum. Pc + Ps + Modem + Monitör bağlı olduğu için riske girmek istemedim. 1 Yıla yakındır kullanıyorum bir sorun yaşamadım.
Öyle bir düşüncem vardi bir kaç senedir geçici yerlerde oturuyorum o yüzden masraf yapmak istemiyorum birkaç ay sonra burdan da tasinirim kalıcı sabit bir yerde oturacağım zaman ups almayı düşünüyorum

Staylus54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Metehan serdar
Duvardaki prize bir üçlü priz takip fiber modemi (2 fişi var) ve bir üçlü priz daha takip Bilgisayarı ve 50wattlik subwooferi ve kalan bir tanesi ile de telefonun şarj makinesini takmayı düşünüyorum sorun olur mu
rahat kullanırsın benıim tek prizde üçlü takılı modem ve vantilatörün fişi orda uzatma olarak harici 4lü priz var kasanın tüm bileşenleri orada daha sıkıntı yaşamadım

Oğuzhan'

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
Oğuzhan
Üstünde 362,5mm² 300/500W yazıyor diğer üçlü uzatma kablosuda bundan daha ince bunun kadar kaliteli değil

Öyle bir düşüncem vardi bir kaç senedir geçici yerlerde oturuyorum o yüzden masraf yapmak istemiyorum birkaç ay sonra burdan da tasinirim kalıcı sabit bir yerde oturacağım zaman ups almayı düşünüyorum
Riske girmeni önermem akım korumalı priz değil de taşınacağın her yere götürebileceğin akım korumalı 3lü alabilirsin bence. Sabit bir yerde oturacağın zamana kadar olası bir akım kaçağında ciddi maddi zarara uğrayabilirsin. Önerimdir tabii alıp almamak size kalmış. Umarım sorun yaşamazsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,604
Üyeler
141,992
Son üye
Giropro
Top Bottom