Neler Yeni

teknik internet sorunları ve altyapı yok hatası?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,429
İsim
Olcay akbulut
Selam, ben millenicom 16/1 adsl internet kullanıcısıyım 2 yılı aşkın süredir kullanıyoruz interneti lakin 1 yıl önce internet birden gitti ve 2 ay gelmedi o 2 aylık süreç işkence gibiydi hem teknik destek olarak hem finansal olarak hem de ne zaman gelicek diye beklemek falan baya sıkıntıydı sürekli internet paketleri aldık... 2 ayın sonunda internet geldi ama bir sorun vardı pingler muazzam derecede yüksek upload .21 civarında download ise max 5.5 görüyordu, eskiden her şey sorunsuzdu ama o 2 ay sonunda internete bir şeyler olmuştu, müşteri hizmetleri ile konuştuk, yazıştık mailleştik... sürekli aynı şeyler ya arıza kaydı açılıyordu ya da internet sitelerinde yazılan şeyleri söyleyip duruyorlardı, açılan arıza kayıtları da sonuçsuz kalıyordu, bir ara düzelmiştir diye bir sms geldi direk speedtest yaptım lakin yine aynıydı

bize apartmandan eve gelen kablo bozuk, değiştirin düzelir dediler değiştirdik 120 tl gibi bir masraf yaptık lain yine düzelmedi, ondan sonra da mahallede ki dağıtıcı kutu bozulmuş TT nin düzeltmesini beklemelisnz dediler tarih vermişlerdi, verdikleri tarhide ne TT geldi ne de internet düzeldi resmen şaka gibiydi...

artık gına geldiği için diğer İSS lere bakıyordum ne kadar hız alırım diye bakıyordum ve ne göreyim altyapı yok hatası!?!? e ama eskiden vardı bu nasıl olur?

1 2 ay sonra bi umut düzelmiştir diye tekrar kontrol ettim İSS firmalarını bu sefer altyapı vardı e ping değerlerim biraz da olsa düşmüştü yavaş yavaş düzeliyor sandım, ne olsa beğenirsiniz İSS firmalarının sitelerinde tekrar altyapı yok hatası almaya başladım ve bu sefer toptan gitmişti sanırım o günden beri hala alt yapı yok hatası alıyorum, altyapı yok hatası almıyorken her sitede en fazla 75 mbps alabileceğim yazıyordu.

ben bu konuyu bi arkadaşla daha konutşum ve benden hat değerlerimi fln istedi, attıktan sonra bana dediği şey şuydu sizi düşük porta bağlamışlar...

internetten çok anlamıyorum o yüzden bu olaylar kimin suçu, nasıl oldu, başka iss e geçsem düzelir mi veya neden oldu zerre bilmiyorum ve tahminimde yok.

sizden isteğim bana bir çare bulmanız, sizce ne yapmalıyım? türk telekomu aramayı denedim bir kaç kere lakin sürekli ses kaydında kalıyordum bir türlü bağlanamadım müşteri hizmetlerine birazda bıkkınlık geldiği için salmıştım, ancak yine canımı sıkmaya başladı. 100 mb upload ı 4 5 saatte yapmak nedir ya?

neyse dostlar umarım yardımcı olabilecek bir arkadaş vardır, biraz uzun oldu özür dilerim.

hat değerlerim de ektedir anlayan varsa kontrol edebilir, iyi forumlar dilerim
1624820361063.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,183
Üyeler
156,299
Son üye
RamizKaraeski
Top Bottom