Neler Yeni

Telefon siparişi kargo da iptal edilir mi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Tahir Öztürk
Edemezsin kargoyu alıp iade etmen lazım ki bence 15 pro alma o kadar paraya değmez o kadar para vereceğime daha az paraya s24 ultra alırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone takıntısı niye var sizde anlamadım valla resmen enayi yerine koyuyolar sizi
Bak f/p olarak s24 ultra daha iyi bir telefon ama değersizleşiyor gün geçtikçe geri satamıyorsun ama iphonede öyle bir sorun yok

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Altını kullanmıyorsun ama yatırım aracı o iPhone hem kullanım hem yatırım oluyor
Olmuyor işte kafanı dar çatı altında tutarsa bir şey olmaz. TR de anca iyi fiyata satarsın ederi o değil vergi ödüyorsun sadece.

Bak f/p olarak s24 ultra daha iyi bir telefon ama değersizleşiyor gün geçtikçe geri satamıyorsun ama iphonede öyle bir sorun yok
Yav bi vergi indirimi olsa bir şey olsa yurtdışında satsan alacağın paraya bak ne yatırım aracı kafayı mı yediniz?

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Telefona yatırım aracı diyorsunuz ironi yapıyorsanız (!) atın bari.

İoslar da öyle olmuyor o durum işte değeri oluyor her zaman
Yav değer dediğin ne gerçekten şaka mı yapıyorsun anlamadım ki? Ciddi değil gibisin.

Keyfim için alıyorum de fakat yatırım aracı deme be.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,151
İsim
Berk
len adamın sorusuna cevap verin birbirinize cevap yetiştireceğinize. büyük balık küçük balığı yutar altın kural bu. parası olan alır. boş yapmayın. Konuya gelirsek bir iki defa başıma geldi bu durum hepsinde ürün kargodayken iptal etmiştim. İster satın aldığın platform üzerinden ister kargo panelinden. En son vatanda mesela sıvı soğutucu almıştım ürün kargodayken indirime girdi aradım aradaki farkı provizyona yansıtır mısınız diye onlar bile kendisi söylemişti ürünü kargodan geri çekin tekrar sipariş verin diye. Problem olmaz bana kalırsa acele etme zaten bırak bir 16 duyurulsun.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
len adamın sorusuna cevap verin birbirinize cevap yetiştireceğinize. büyük balık küçük balığı yutar altın kural bu. parası olan alır. boş yapmayın. Konuya gelirsek bir iki defa başıma geldi bu durum hepsinde ürün kargodayken iptal etmiştim. İster satın aldığın platform üzerinden ister kargo panelinden. En son vatanda mesela sıvı soğutucu almıştım ürün kargodayken indirime girdi aradım aradaki farkı provizyona yansıtır mısınız diye onlar bile kendisi söylemişti ürünü kargodan geri çekin tekrar sipariş verin diye. Problem olmaz bana kalırsa acele etme zaten bırak bir 16 duyurulsun.
Parası olan alır diye fakat yatırım aracı diyolar :D

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Tahir Öztürk
Telefon tabii ki yatırım aracı değil android fanlığı yapacak iseniz farklı bir konuda yapın sorduğum soru bu değil
Samsung telefon s24 ultra bugün 60k seneye sıfırı 30-40k olur değer kaybı bu Apple ise şuan 70k seneye sıfırı 90-100k olur tahminen ve 2. Elde fiyat istikrarı yok androidlerin sürekli düşüyor anlamanız bu kadar mı zor?

Dostum kafan mı iyi senin bi yatırım dedim diye niye laf çarpıtıyorsun ne demek istediğimi anlayan anlıyor

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,151
İsim
Berk
dostum uzatma bence. telefon tabii ki bir yatırım aracı değil konu sence bu kadar basit mi arkadaşların anlatmak istediği? gir sahibinden gibi sitelere bak bakalım hangi telefonların piyasası var. şu bir gerçek iphone un geri dönüşümü var. 85k alıyorsun 2-3 ay sonra satmak istesen 70k-75k ya rahat alıcı bulursun. adam sıfır alamıyor gidiyor ikinci el alıyor. samsung ikinci el yok mu? tabii ki var ama hızlı değil. 45k s24+ aldın diyelim 2-3 ay sonra satmak istesen 25 belki 30 dan kapıyı açıcaksın o da müşteri bulucak mısın ne kadar bekleyeceksin..

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Telefon tabii ki yatırım aracı değil android fanlığı yapacak iseniz farklı bir konuda yapın sorduğum soru bu değil
Samsung telefon s24 ultra bugün 60k seneye sıfırı 30-40k olur değer kaybı bu Apple ise şuan 70k seneye sıfırı 90-100k olur tahminen ve 2. Elde fiyat istikrarı yok androidlerin sürekli düşüyor anlamanız bu kadar mı zor?
Android fanlı yapmıyorum sorun şu al sat yapılacak bir şey değil telefon anlaman gereken şey şu şuan telefonu 70K ya aldın diyelim seneye 2.el 80K ya sattın. Yaptıgın kar 10K olmuyor sebebi alım gücü ve TL değer kaybediyor ve aslında 2.el 50K gibi bir fiyata satmışsın gibi oluyor. Keyif için alın bu kadar takmayın. Her aldığınızın mantıklı olmasına gerek yok. Ölümlü dünya canın istiyorsa alırsın kullanırsın ister atar ister satarsın. İlla bir şey almak için mantıklı olmasına gerek yok. Kendinizi bir sebep bulup inandırıp ona göre almaya şartlamayın.

Anlatmak istediğim şey bu kadar ilerisini düşünmeyin. Her aldığımız şey de kendimizi inandırmaya çalışıyoruz bak alıyorum da pahalıya satıcam. Yav al kullan tadını çıkart sonra düşünürsün satmayı etmeyi. Anlatmak istediğim bu sadece.

Vitorrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Tahir Öztürk
Android fanlı yapmıyorum sorun şu al sat yapılacak bir şey değil telefon anlaman gereken şey şu şuan telefonu 70K ya aldın diyelim seneye 2.el 80K ya sattın. Yaptıgın kar 10K olmuyor sebebi alım gücü ve TL değer kaybediyor ve aslında 2.el 50K gibi bir fiyata satmışsın gibi oluyor. Keyif için alın bu kadar takmayın. Her aldığınızın mantıklı olmasına gerek yok. Ölümlü dünya canın istiyorsa alırsın kullanırsın ister atar ister satarsın. İlla bir şey almak için mantıklı olmasına gerek yok. Kendinizi bir sebep bulup inandırıp ona göre almaya şartlamayın.

Anlatmak istediğim şey bu kadar ilerisini düşünmeyin. Her aldığımız şey de kendimizi inandırmaya çalışıyoruz bak alıyorum da pahalıya satıcam. Yav al kullan tadını çıkart sonra düşünürsün satmayı etmeyi. Anlatmak istediğim bu sadece.
Samsung alsam da keyfini çıkartıcam iphone de neden kar etmek varken zarar edeyim 2 sene sonra? iphone alma imkanım olmasa samsung daha ucuz diye tercih etmek zorunda olsam olabilir senin dediğin anca

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
447
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Samsung alsam da keyfini çıkartıcam iphone de neden kar etmek varken zarar edeyim 2 sene sonra? iphone alma imkanım olmasa samsung daha ucuz diye tercih etmek zorunda olsam olabilir senin dediğin anca
Çünkü ne istediğine göre değişir. İkisinde de zarar ediyorsun. İPhone alasın varsa alırsın Samsung alasın varsa alırsın. Yok ben anlatamıyorum umarım demek istediğim anlaşabilimiştir. İyi forumlar. Ek olarak kargo kapına gelirse almazsın geri döner en kötü yani iptal edebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
hamza ilkaya
Çünkü iphone vereceğin o parayı hak etmiyor o paraya sana sunular ne işlemci ne ekranı ne bataryası o parayı hak etmiyor leş

Bunlar zaten ben zenginim demek için alıyo😂
Bu şey gibi dayılar diyor ya cebinde 80 binlik telefon var. Ederi o mu yoksa 2 katı vergi mi ödedin? Zenginliği ölçme şeklin bile fakirce.
kanka siz ne anlatiyonuz tam olarak ben cozemedım sizce zenginim diye dolasacak olsam iphone 15'im lemi dolasirim

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
978,729
Üyeler
154,795