Neler Yeni

Telefoncular da neden yurt dışı A35, A55, S23 Fe gibi telefonlar yok?

Ruzgar1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Hamza Tuğran
Merhaba, bir şey dikkati mi çekti. Nedenini anlayamadım belki bileniniz vardır. Bildiğiniz gibi sokak arası telefoncuların hepsinde tüm İphone serisi ve Xiaomi serisi telefonların yurt dışı modelleri uygun fiyatlara var.

Ancak istisna bir kaç adet hariç Samsung un yalnızca s23 ultra, S24 ultra gibi pahalı modellerinin kaçak olanları var. Mesela A55 veya s23 fe gibi modellerin yurt dışı versiyonları yok. Hatta düz S23 ün bile kaçağı yok. Bunun nedeni nedir?

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Motorlu motorsuz araçlar, telefon(mobil cihazlar), bilgisayar
Instagram
ayberkd50
Merhaba, bir şey dikkati mi çekti. Nedenini anlayamadım belki bileniniz vardır. Bildiğiniz gibi sokak arası telefoncuların hepsinde tüm İphone serisi ve Xiaomi serisi telefonların yurt dışı modelleri uygun fiyatlara var.

Ancak istisna bir kaç adet hariç Samsung un yalnızca s23 ultra, S24 ultra gibi pahalı modellerinin kaçak olanları var. Mesela A55 veya s23 fe gibi modellerin yurt dışı versiyonları yok. Hatta düz S23 ün bile kaçağı yok. Bunun nedeni nedir?
emin değilim ama s23fe gayet ucuz belki ondan olabilir. S23 de örmek olarak verilebilir.

Efe Alper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,699
İsim
Efe Talha Alper

Ucuz modellerde kayıt masrafınıda ekleyince kar edemezler. O yüzden uğraşmıyolar. Pahalı modellerde kar payı çok daha yüksek.

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim

Çünkü Samsung Türkiye' ye özel fiyat politikası uyguluyor. Telefonları olması gerekenden çok çok daha ucuza satıyor. S23 FE gibi cihazları YD server kaydı vs ile satsalar bile TR fiyatı ile arasında çok fark olmuyor. Bu yüzdende iyi kar elde edemiyorlar ve satmıyolar.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Furkan Görür
kayıt olmuyor genellikle. Server kaydı 2-3 yıl kapalı kalacak hem talep yok hem samsungun tr ye özel fiyatlandırması var tabi.

Örneğin s23 256gb tr de 30500tl ırakta 27500tl. Ek olarak aracı getirecek ona da pay gidecek ve herşeyi geçtim imei kaydı yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,551
Üyeler
150,306
Son üye
Aksuu
Top Bottom