Neler Yeni

Temu sitesinden çoklu siparişim hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Çağdaş AKTAŞ
Öncelikle ürünleri seçerken puanlarına ve diğer kullanıcı fotoğraflarına iyi bakmanızı tavsiye ediyorum sonrasında ya ben bunun bu şekilde olduğunu anlamamışım dememek adına, ne sipariş verdiysem o şekilde geldi hiç bir sorun yaşamadım ben. 2 hafta önce sipariş vermiştim. 2 farklı sepette verdim siparişlerimi, ilk siparişi onayladıktan sonra aynı gün içinde bir sepet daha oluşturdum ve onu da sipariş verdim. toplamda 73 ürün sipariş ettim (46-27), 2 siparişi tek sipariş gibi birleştirdi ki hoşuma giden bir detay oldu bu, 2 siparişteki ürünleri mesela 10 ilk sepetten 11 ikincisinden tarzında seçerek tek pakete birleştirdi ve 3 paket halinde gönderim bilgisi geldi. böylelikle 2 sepette 73 ürün sipariş etmeme rağmen 3 paket olarak gelcek ve 5 paket sınırı varmış sanırım onu da geçmemiş olcak bu şekilde. birinci pakette ilk siparişten 11 ikincisinden 10, ikinci pakette 17-13 ve üçüncü pakette ise 18-4 şeklinde gönderime verilmiş. kargo olarak bana mng ile geldi ama kargo seçenekleri zaten sipariş kısmında yazıyor herhangi birisi ile gelir o konuda sıkıntı olmaz yüksek ihtimal ki sıkıntı olsa bile geri ödeme talep edebiliyorsunuz. son olarak şu bilgiyi paylaşayım ayrıca çekincesi olan veya sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

Ürününüz aşağıdaki durumlarda gümrükte takılabilir:
  • Ürünü teslim alacak kişinin isim ve adres bilgisini eksik veya yanlış girdiyseniz,
  • Ürünü teslim alacak kişi için bir şirket veya işletme adresi belirttiyseniz,
  • Satın alma işlemi sırasında TCKN bilgisini eksik veya hatalı girdiyseniz,
  • Bir ay içerisinde 5 adetten fazla sipariş verdiyseniz,
  • Aynı üründen tek siparişte 2 adetten fazla talep ettiyseniz,
  • Satın aldığınız ürün 30 kg’nin üzerindeyse,
  • Satın aldığınız ürünün fiyatı ve vergiler toplamı 150 EUR üstündeyse,
  • Eğer satın aldığınız ürün kitapsa ve ürünün fiyatı ve vergiler toplamı 1500 EUR üstündeyse ürünleriniz gümrükte takılabilir.

Top Bottom