Neler Yeni

TENDA V12 VS TP-Link Archer C80 VS TP-Link VR400

Hangisi alınmalı?

• TENDA V12 (Şahsi Seçimim)

Oylar: 8 72.7%
  • TP-Link Archer C80

Oylar: 1 9.1%
  • TP-Link Archer V400

Oylar: 2 18.2%

• Oy kullanan toplam üye
    11

FatihKvk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Fatih Kavlak
Elimdeki modemde wifi kopmaları ve kablosuzda düşük hız yaşadığımdan dolayı yeni modem arıyorum. Bu modelleri buldum en iyisi TENDA V12 gibi duruyor. Hangisi alınmalı ve neden? , Ayrıca öneriniz var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tenda V12
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tenda V12

bybakir42

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Osman Sinan BAKIR
Hocam şu anda kullandığım cihaz Tenda V12. Şunu belirtmek isterim ki Wi-Fi çekim gücü ve kapsama alanı konusunda oldukça memnunum. Ancak cihazın yazılımsal özellikleri çok kötü. Ağdaki herhangi bir cihaza sabit IP veremiyorsunuz, modem üzerinden DNS değiştiremiyorsunuz, QoS ayarı yapamıyorsunuz vs. Çok güzel bir cihaza kötü bir yazılım koymuşlar. Asus veya Keenetic modelleri gördüğüm kadarıyla yazılım konusunda çok daha başarılılar.

FatihKvk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Fatih Kavlak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keenetic extra dsl ile Tenda V12 arasında kaldım.

bybakir42

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Osman Sinan BAKIR
Hocam yazılım olarak Keenetic kat kat daha iyidir bence. SNR ayarı yapmaktan tutun iki interneti birleştirme bile yapabiliyorsunuz. Çekim gücü olarak da arada çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum. Ancak Eztra DSL'in büyük de bir dezavantajı var. Üzerindeki ethernet portları 100 Mbit. Benim evimde 35 Mbit VDSL altyapı vardı ve eve kadar fiber çekildi. Ben fiberde de Tenda cihazımı kullanıyorum. 100Mbit'lik bir paket olmasına rağmen hız testinde 100'ün üzerindeki rakamları da görebiliyorum. Eğer Keenetic Extra DSL olsaydı 100'ün üzerindeki hiçbir paketi kullanamayacaktım ve 100'ün üzerine hiçbir şekilde çıkamadığımdan mevcut paketimi de tam verimli kullanamamış olaccaktım. Bunu da göz önünde bulundurup seçiminizi yapabilirsiniz.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,291
İsim
Semih Boran
Hocam yazılım olarak Keenetic kat kat daha iyidir bence. SNR ayarı yapmaktan tutun iki interneti birleştirme bile yapabiliyorsunuz. Çekim gücü olarak da arada çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum. Ancak Eztra DSL'in büyük de bir dezavantajı var. Üzerindeki ethernet portları 100 Mbit. Benim evimde 35 Mbit VDSL altyapı vardı ve eve kadar fiber çekildi. Ben fiberde de Tenda cihazımı kullanıyorum. 100Mbit'lik bir paket olmasına rağmen hız testinde 100'ün üzerindeki rakamları da görebiliyorum. Eğer Keenetic Extra DSL olsaydı 100'ün üzerindeki hiçbir paketi kullanamayacaktım ve 100'ün üzerine hiçbir şekilde çıkamadığımdan mevcut paketimi de tam verimli kullanamamış olaccaktım. Bunu da göz önünde bulundurup seçiminizi yapabilirsiniz.
Adam router arıyor, modem değil.

bybakir42

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Osman Sinan BAKIR
Adam router arıyor, modem değil.
Hocam kendi söylediği Extra DSL ve Tenda V12 cihazları modem. Konu başlığında da modem yazıyor. Eğer router isteniyorsa ona göre de öneri yapabiliriz

FatihKvk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Fatih Kavlak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elimdeki Türk Telekomla gelen cihaz yerine başka cihaz arıyorum. Aradaki farkı pek bilmiyorum. Router ile modem tam olarak ne kadar farklıdır emin değilim.

Sonuç olarak yazılımla pek işim yok 50mbps internete sahibim. Yani muhtemelen kurulumunu yapıp, bantları ayarlayıp isim şifre değiştirdikten sonra bir daha ellemeyeceğim. Tenda V12 bana bu yüzden sıcak geldi.

bybakir42

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Osman Sinan BAKIR
Hocam altyapınız VDSL ise size modem, fiber ise router lazım. Birçok modemi router olarak kullanabilirsiniz (ki ben şu anda Tenda V12'yi router olarak kullanıyorum) ancak router'ı modem olarak kullanamazsınız. Buna göre ihtiyacınız olan cihazı seçebilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa yine yazabilirsiniz.

FatihKvk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Fatih Kavlak
Altyapım VDSL Ve dediğim gibi TENDA v12 mi yoksa diğerini mi tercih etmeliyim? (keenetic extra) , gönlüm Tenda V12 den yana

Top Bottom