Neler Yeni

Termal Macun değişikliği sonrası PC açılmıyor

Emocan2214

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Emre
Kurumuş olan termal macunumu bir hafta önce falan silip macunsuz devam etmek zorunda kalmıştım bir süre.

Bugün elime mx-4 macun geçtiği gibi kullandım,ne taştı ne eksik oldu ne de fazla ama parçaları taktigimda pc açılmadı.

Ramler dahil her şeye güç geliyor, ama klavye mouse ve görüntü gelmiyor.

Statik elektrik muhabbetinden dolayı olabilir belki diye bios pilini dahi çıkarıp güç olmadan power tuşuna bas çek yaptım fakat ne yaptıysam olmadı.

Nasıl çözebiliriz bunu ?

ardadesu

80+
hocam macunsuz kullandım derken ? macunsuz kullanılmazki bilgisayar aşırı ısınır kapanır termal macun olmadan çalıştıysa muhtemelen 100 derecede çalışmıştır işlemciniz yanar birdaha öyle bir şey denemeyin şuan çalışmama sorunu statik elektrik olabilir fanın kablosunu aynı yere aynı şekildemi taktınız çıkarma takma işlemi sırasınca pc fişe takılımıydı ? pc fişe takılıyken yaptıysanız anakart yapmış olmanız muhtemel. pc yi prizden çıkartıp psu açık haldeyken güç tuşuna 1 dakika basın daha sonra bios pili ve ramleri çıkarın ve 1 dakika kadar daha basın sonra ilk ramler daha sonra bios pili olmak üzere monte edip prize takıp açmaya çalışın

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Barış Okçu
Garanti ramlari takarken yanlış yaptınız yada oturtamadınız. Arada toz vs de kalmış olabilir tabi. Ramlar ile oynayın üstündeki mikro parçalara zarar vermeden mavi silgiyle silin sarı pinleri takın yüksek ihtimal açılır.

Emocan2214

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@brsokcu @ardadesu yanıtlar için sağolun arkadaşlar bir bilgisayarci aracılığıyla hallettim işi,işlemcinin kısa devre yapmış olduğunu söyledi.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
Plastik eldiven kullanın hem ucuz hem kafa rahat olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,021
Üyeler
141,077
Son üye
foxic266
Top Bottom