Neler Yeni

Termal Macun önerisi

LPOX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Murat Karahan
Arkadaşlar merhaba 3 sene önce mx4 aldım sahte çıkmıştı sonradan orjinal mx4 almıştım yine performansı kötüydü bu sefer mx6 aldım orjinal Allah kahretsin yine kötü performans ana pcmde kule tipi soğutucuyla 80-90 derece i3 12100f'e sürdüm csgo 100 derece anasını satayım işlemci valla kafayı yicem adam akıllı bir macun önerir misiniz çok pahalı olmayan articinde allah belasını versin (Bilgisayardan anlıyorum arkadaşlar fanın oturmasında macunun sürüş şeklinde problem yok!)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adsız.png

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,989
İsim
Hacı
İşlemci soğutucu almak ❌
Macun almak ✅

Macun yerine, İşlemciye soğutucu al.

hikoo

80+ Bronze
Bilgisayardan pek anliyor gibi durmuyorsun, normal degil bu isilar. Surekli macun alacagina kule tipi alsaydin ya

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
:D Macunun mucize mi yaratmasını bekliyorsun soğutucun kötüyse.

LPOX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Murat Karahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci soğutucu almak ❌
Macun almak ✅

Macun yerine, İşlemciye soğutucu al.
Bilgisayardan pek anliyor gibi durmuyorsun, normal degil bu isilar. Surekli macun alacagina kule tipi alsaydin ya
beyler ne yiyip içiyorsunuz la :D? i3 12100f diyorum neyine kule tipi soğutucu alıcam okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz?

sürekli dediğin ilki zaten sahte? ikincisinin performasnı iyi değil ve bitti 3cüsüde yeni bu macun süreci 3 sene içinde gerçekleşiyor dostum sahteyi attım zaten 3 senede 2tane 4gram yani 8gram?

haklısın dostum csgo da 90 derece gören işlemciye macun sürüp 30c çalıştırabilir miyim diye soruyorum.(!)

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Berkecan Ergin
mx-6 için şöyle söyleyeyim, çok çok ince sürmek lazım. Bende verim alamıyordum kıvamı katı olduğu için. video koydum oradaki arkadaş gibi o miktarda sürdüm 6.20 den itibaren izleyebilirsin. Streç ile daha güzel ve ince sürmüş oldum ve ısı değerleri şuan boşta 35 lere düştü cs de 63-65 geçmiyor. ortalamada 40-48 arası çalışıyor işlemci

Xevanior

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Furkan Aracı
İstersen kryonaut extreme sür yine ısınır. Tek çare soğutucu değiştirmek/ kasanın hava akışını iyileştirmek.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
beyler ne yiyip içiyorsunuz la :D? i3 12100f diyorum neyine kule tipi soğutucu alıcam okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz?
Kule tipi soğutucu almak için daha ne olması gerekiyor işlemcinin sıcaklıktan bozulması dışında? Sen şaka mı yapıyorsun? Ne demek 12100f'e kule tipi soğutucu mu alacağım? Kaç defa macun alıncaya kadar soğutucuyu alırdın.

Yani başka nasıl bir yardım bekliyorsun? En iyi macunları kullanıp hala 90-100 derece alan sensin. Başka macunun mucize yaratıp 70 dereceye felan indirmesini bekliyorsun. Soğutucu almak komik geliyorsa biostan turbo boost kapat.

LPOX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Murat Karahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kule tipi soğutucu almak için daha ne olması gerekiyor işlemcinin sıcaklıktan bozulması dışında? Sen şaka mı yapıyorsun? Ne demek 12100f'e kule tipi soğutucu mu alacağım? Kaç defa macun alıncaya kadar soğutucuyu alırdın.

Yani başka nasıl bir yardım bekliyorsun? En iyi macunları kullanıp hala 90-100 derece alan sensin. Başka macunun mucize yaratıp 70 dereceye felan indirmesini bekliyorsun. Soğutucu almak komik geliyorsa biostan turbo boost kapat.
dostum benim eski macunları eski pcm kullanmıştım şuanki sistemim 2 yıllık pc geldiğinde stok macunu ile birlikte 2 sene kullandım new world gibi çok ağır bir oyunda 70 dereceyi geçmedi şimdi mx6 gibi bir macuna geçip 100 dereceyi daha oyuna girmeden geçiyor bu durumda olay sence fan mı macun mu? ana bilgisayarımda ryzen 5 5600 var onda kule tipi soğutucu var zaten ama i3 12100f gibi bir işlemci için kule tipi soğutucuya gerek duymuyorum eski pcyi servise verdim diye zaten tekrar kurdum bunu kullanmıyordum bile. ryzen 5 5600 ilk aldığımda stok soğutucuyla new worldde 80 derece civarında oynuyordum ryzen 5 5600 nerde i3 12100f nerde

mx-6 için şöyle söyleyeyim, çok çok ince sürmek lazım. Bende verim alamıyordum kıvamı katı olduğu için. video koydum oradaki arkadaş gibi o miktarda sürdüm 6.20 den itibaren izleyebilirsin. Streç ile daha güzel ve ince sürmüş oldum ve ısı değerleri şuan boşta 35 lere düştü cs de 63-65 geçmiyor. ortalamada 40-48 arası çalışıyor işlemci

daha dün sürdüm kart ilede yaydım ve ince sürdüm ama yinede verdiğin tavsiyeyi bir deneyeceğim dostum teşekkür ederim

İstersen kryonaut extreme sür yine ısınır. Tek çare soğutucu değiştirmek/ kasanın hava akışını iyileştirmek.
ben pcyi ilk aldığım zamandan kıyas yaptığım için fana ihtiyac duymuyorum üst yorumda belirttim dostum yoksa tabii ki stok fan yeterli değil ama bende gidip 4k render yapmıyorum zaten alt tarafı csgo 100 derece ne demek macunsuz kullansam belki anca bu dereceleri görürüm

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Güzel kardeşim fotoğraf atıp işlemciyi 100 derecede çalışırken gösteren sensin. mx-6 ile. Soğutucuyu doğru taktım da diyorsun. E o zaman hiç bir macun senin sorununu çözemez. mx-6 sahte olsa bile gidip gerçek mx6 sürsen bile 20-30 derece fark edeceğini mi sanıyorsun? Elinde macun kaldıysa tekrar montaj yap. Tekrar kontrol et. Eğer sorun devam ediyorsa çözümün işlemci soğutucu almakta. Kolay gelsin.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Berkecan Ergin
dostum benim eski macunları eski pcm kullanmıştım şuanki sistemim 2 yıllık pc geldiğinde stok macunu ile birlikte 2 sene kullandım new world gibi çok ağır bir oyunda 70 dereceyi geçmedi şimdi mx6 gibi bir macuna geçip 100 dereceyi daha oyuna girmeden geçiyor bu durumda olay sence fan mı macun mu? ana bilgisayarımda ryzen 5 5600 var onda kule tipi soğutucu var zaten ama i3 12100f gibi bir işlemci için kule tipi soğutucuya gerek duymuyorum eski pcyi servise verdim diye zaten tekrar kurdum bunu kullanmıyordum bile. ryzen 5 5600 ilk aldığımda stok soğutucuyla new worldde 80 derece civarında oynuyordum ryzen 5 5600 nerde i3 12100f nerde

daha dün sürdüm kart ilede yaydım ve ince sürdüm ama yinede verdiğin tavsiyeyi bir deneyeceğim dostum teşekkür ederim

ben pcyi ilk aldığım zamandan kıyas yaptığım için fana ihtiyac duymuyorum üst yorumda belirttim dostum yoksa tabii ki stok fan yeterli değil ama bende gidip 4k render yapmıyorum zaten alt tarafı csgo 100 derece ne demek macunsuz kullansam belki anca bu dereceleri görürüm
Videodaki kadar az koyup yine videodaki gibi sürdüm güzelce yaydım eşit olacak ve düz şekilde, şuan sorunsuz. Ama dediğim gibi yine benzer sonuç alırsanız en sağlıklısı yeni soğutucu almak.
Daha önce mx4 vardı onu biraz daha fazla sıkıyorum kıvamı akışkan olduğundan yayılıyordu zaten, mx6 baya katı olduğu için çok ince sürmek gerekiyormuş onu anladım

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Top Bottom