Neler Yeni

Termal Macun Resme Buhar Olmuş

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,470
İsim
Yusuf
Evet görsellerde de görüldüğü üzere böyle bir manzara ile karşılaştım. İşlemci ve ekran kartının üzerindeki termal macun resmen buhar olmuş. İşlemci ve ekran kartına değen heatsink bakır blokları da aynı durumda.
Arctic MX4 kullandım. 1 ay ya oldu ya olmadı değiştireli daha.

Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir?

Şimdi yok sahtesini kullanmışsın falan filan diyecekler için de macunun görselini attım.
Teknobiyotik'ten satın aldım.

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciyi çok kullanırım da işlemci kullanıyoruz diye dakika başı termal macun mu değiştireceğiz. Bu nasıl iş?
hoşgeldin bro naptın nettin :)
https://forum.donanimarsivi.com/konu/arctic-mx-4-vs-no-name-termal-macun-sasiracaksiniz.745436/

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
200-250 verip sıvı metal de uygulayabilirim.
Fiyat performans diye aldığımız macun hiç de performansını göstermedi bana göre.

Buradan Arctic MX4 kullananlara tavsiye: Eğer ki özellikle işlemci yükü kullanıyorsanız arada bir açıp bakın macunun durumuna.
MX-4 Kullandım defalarca böyle bir sorunla karşılaşmadım hatta değiştirmek için açtığımda bile macun vardı üzerinde ama geçenlerde değişiklik olsun diye aynı satıcıdan 50 tl farkla mx-6 aldım akışkanlık seviyesi bana göre mx-4 e kıyasla iyi geldi bundan sonra da mx-6 ile devam edeceğim gibi gözüküyor f/p ürünü bana göre.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,470
İsim
Yusuf
  • Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş
MX-4 Kullandım defalarca böyle bir sorunla karşılaşmadım hatta değiştirmek için açtığımda bile macun vardı üzerinde ama geçenlerde değişiklik olsun diye aynı satıcıdan 50 TL farkla mx-6 aldım akışkanlık seviyesi bana göre mx-4 e kıyasla iyi geldi bundan sonra da mx-6 ile devam edeceğim gibi gözüküyor f/p ürünü bana göre.
Günlük kullanım ve kısa vadede belki bir şey olmamış olabilir. İşlemci yoran işlerde sıcaklık çok yükseliyor ve görüldüğü üzere hiç bir nem kalmamış resmen kurumuş suyu çekilmiş macunun.

iyi bakalım nasıl mx-4le aran? bende mx-4le boğuşuyorum almanya arctice yazıyorum aldığım yere yazıyorum. cevap vermeyi bırak destek talebini direk kapatıyorlar. nasıl güvenecez la bunlara biz.
Milletin övgüsüyle aldık hüsranla sonuçlandık. İnternette gezinecek work düzenleyecek olan alsın. İşlemci kullanacak oyun oynayacak olan uzak dursun.
Şimdi gidip benim de yazasım var da sonucun ne olacağı belli yani sizin tecrübenizden. Güvenmeyeceğiz, almayacağız arkadaş bundan sonra. Sürünsünler batsınlar yok olsunlar. Bunu satıp reklamını yapan da batsın. Milleti kandırmak nedir.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,470
İsim
Yusuf
Günlük kullanım ve kısa vadede belki bir şey olmamış olabilir. İşlemci yoran işlerde sıcaklık çok yükseliyor ve görüldüğü üzere hiç bir nem kalmamış resmen kurumuş suyu çekilmiş macunun.

Milletin övgüsüyle aldık hüsranla sonuçlandık. İnternette gezinecek work düzenleyecek olan alsın. İşlemci kullanacak oyun oynayacak olan uzak dursun.
Şimdi gidip benim de yazasım var da sonucun ne olacağı belli yani sizin tecrübenizden. Güvenmeyeceğiz, almayacağız arkadaş bundan sonra. Sürünsünler batsınlar yok olsunlar. Bunu satıp reklamını yapan da batsın. Milleti kandırmak nedir.
he bu arada sen yine 1 ay kullanmışın ben 2-3 gün sonra kuletipini söküp macunu yenileyim belki hava kabarcığı kalmıştır dedim. 3 günde nasıl kurur nasıl kuletipini sağa sola oynatamayacak şekilde yapışır anlamış değilim o kadar dikkat etmeme rağmen kuletipine yapışık halde geldi işlemci. az kalsın ryzen 5600ümüde çöp ediyordu.

• Beğen

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş
he bu arada sen yine 1 ay kullanmışın ben 2-3 gün sonra kuletipini söküp macunu yenileyim belki hava kabarcığı kalmıştır dedim. 3 günde nasıl kurur nasıl kuletipini sağa sola oynatamayacak şekilde yapışır anlamış değilim o kadar dikkat etmeme rağmen kuletipine yapışık halde geldi işlemci. az kalsın ryzen 5600ümüde çöp ediyordu.
1 ay kullandım değil de 1 ay önce sürdüm ve kapattım. Şimdi açıp baktım böyle olmuş. Yani 1 ay olmadan bu duruma gelmiş olabilir. Yani bir render yapıyorum işlemci tak 70 75 80 85 oluyor 1 dakika içinde. Birkaç dakika sonra daha da 90 95lerde.

Macun sürmeyip kapatayım benzer performans alırdım. Ya da diş macunu sürsem yine benzer performans alırdım. En azından nane aromasının kokusunu alırdık ferah ferah.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş
Konuyu 10 Haziran 2023'te açmıştım.
Bu da macunun tekrar yenildikten sonra 23 Haziran 2023'te çekilmiş yeni bir fotoğraf.
IMG_20230623_165909~2.jpg

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,716
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Balon maçun bende aldım hiç memnun değilim

• Beğen

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
O macun kurumuş mu?

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Var mı önerdiğiniz macun. Benimde işlemci yanıyor.

Top Bottom