Neler Yeni

Yardım Termal macunu değiştirdikten sonra fps aynı olmasına rağmen kasıyor. Neden olabilir?

frix

80+
@ldrowsyl HWiNFO64 kullanabilirsiniz.

Önceki sıcaklıklar için referans bilgi var mı? Örneğin Cinebench testinde maksimum şu kadar sıcaklık gördüm gibi. Değişken oyunlardaki değişken değerler bir şey ifade etmez, sonuçta CPU kullanımı sabit kalmıyor.

Şu anda bahsettiğiniz değerler gayet iyi aslında, eğer yük altında da 70 derecelerde dolaşıyorsa bundan iyisi Şam'da kayısı.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,327
İsim
Deniz Bey
mx 4 milli macunumuz gibi bişey artık standart bir kullanıcı için gayet yeterli

ldrowsyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Süha
@ldrowsyl HWiNFO64 kullanabilirsiniz.

Önceki sıcaklıklar için referans bilgi var mı? Örneğin Cinebench testinde maksimum şu kadar sıcaklık gördüm gibi. Değişken oyunlardaki değişken değerler bir şey ifade etmez, sonuçta CPU kullanımı sabit kalmıyor.

Şu anda bahsettiğiniz değerler gayet iyi aslında, eğer yük altında da 70 derecelerde dolaşıyorsa bundan iyisi Şam'da kayısı.
evet ya sorun yok değerler iyi. Sadece 2016dan beri değişmemiştim ne bileyim değiştirmem lazım, daha bi iyi olur gibi geldi.
7-8 yıldır değiştirmemiştim sonuçta. Gerek de yokmuş sanırım. Neyse sağlık olsun.

Yük altında da 65-80 arası geziniyor. Ama işlemci de ekran kartı da baya eski daha ne kadar ısınacak ki zaten çektikleri güç, güç bile değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki fan sesi azalır demiştim asıl olarak, o da aynı gibi.

frix

80+
evet ya sorun yok değerler iyi. Sadece 2016dan beri değişmemiştim ne bileyim değiştirmem lazım, daha bi iyi olur gibi geldi.
7-8 yıldır değiştirmemiştim sonuçta. Gerek de yokmuş sanırım. Neyse sağlık olsun.

Yük altında da 65-80 arası geziniyor. Ama işlemci de ekran kartı da baya eski daha ne kadar ısınacak ki zaten çektikleri güç, güç bile değil.
Her ne kadar şu anki değerler iyi olsa da önceki değerlerden kesinlikle eminseniz bir gariplik var, daha iyi olmalıydı. 7 yıllık termal macunun etkisini yitirmemesine imkan yok. İçiniz rahat değilse termal macunu yenileyin ama bu sefer ince bir şekilde sürün ve soğutucu bloğu bir kez yerleştirdikten sonra bir daha kaldırmayın. Bir ihtimal soğutucu bloğu kaldırıp tekrar yerleştirdiğiniz için kötü bir etkisi olmuş olabilir.

ldrowsyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Süha
Her ne kadar şu anki değerler iyi olsa da önceki değerlerden kesinlikle eminseniz bir gariplik var, daha iyi olmalıydı. 7 yıllık termal macunun etkisini yitirmemesine imkan yok. İçiniz rahat değilse termal macunu yenileyin ama bu sefer ince bir şekilde sürün ve soğutucu bloğu bir kez yerleştirdikten sonra bir daha kaldırmayın. Bir ihtimal soğutucu bloğu kaldırıp tekrar yerleştirdiğiniz için kötü bir etkisi olmuş olabilir.
dereceler garip gelince yanlıs mı yaptım diye bakmak için açmıştım zaten yaptıktan sonraydı. Ben de çözemedim hocam valla oyunlarda bi takılmalar falan yapmaya basladı düne kadar yoktu bakalım ne olacak.

Durduk yere arandık valla, çalışıyosa dokunmayacaksın gerçekten..

Son düzenleme:
  • Üzgün
Reaksiyonlar: frix

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
dereceler garip gelince yanlıs mı yaptım diye bakmak için açmıştım zaten yaptıktan sonraydı. Ben de çözemedim hocam valla oyunlarda bi takılmalar falan yapmaya basladı düne kadar yoktu bakalım ne olacak.

Durduk yere arandık valla, çalışıyosa dokunmayacaksın gerçekten..
Vidaları iyi sıkmak lazım, iyi sıkılmassa temassızlık oluyor ve çok fazla fark ediyor. Tabii iyi sıkmadığınızı varsayarak bunları söylüyorum.

ldrowsyl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Süha
Hocam bu termal macunu değiştirdiğimden beri oyunlarda kasma oluyor takılma ve geri/ileri atmalar oluyor. Neden kaynaklı başlamış olabilir bilen var mı?

Fps 80-90 ama sanki 20-25 fps gibi, bazen güzel oluyor bu sefer de ileri geri atıyor oyunda. Nasıl düzelticem ben bunu?

overwatch ve lol oynuyorum sadece çok fazla oyun oynamıyorum. LoLde kesik kesik görüntüler geliyor. Tam anlatamıyorum şimdi ama tepki vermiyor pc anlık olarak. Overwatch da aynı şekilde ama onda daha çok 20 fps hissi var. Neyi bozmuş olabilirim neden böyle?

Son düzenleme:
Top Bottom