Neler Yeni

The Forest çöküyor

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Arkadaşlar bu sorunla borderlands 3 te karşılaşıyordum şimdi de the forest da yaşamaya başladım. 2 oyunu da aynı pc de tek başıma sıkıntısız oynadım, hatta borderlands 3 ü sıkıntısız online 20 saat oynadım arkadaşlarımla ama şimdi sıkıntı çekiyorum. Aynı sorun The Forest'ta da ortaya çıktı bugün, Borderlands 3 direkt çökerken the forestta oyunun görüntüsü donuyor, mouse hareket ettirilebiliyor ve oyun içinde karakterim hareket ediyor ama ben takılı kalmış tek bir frame e bakabiliyorum. Bu olay her olduğunda windows donanım hatası diye bir şey gözüküyor, her şeyi denedim bellekte sıkıntı var mı baktım, vsync açtım, ful ekranı kapadım, ayarları düşürdüm ne yapsam ne etsem hep çöküyor birkaç dakikada.

1683233782121.png

Son düzenleme:

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
ismail
Konudan bağımsız,borderlands 3 inanılmaz göz yoruyor ya parlama efektlerini yok etmenin bir yolu var mı acaba

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konudan bağımsız,borderlands 3 inanılmaz göz yoruyor ya parlama efektlerini yok etmenin bir yolu var mı acaba
Bir tık, ben çok rahatsız olmadım ama bildiğim yok etmenin yolu yok. Belki dosyaları kurcalayarak çözen vardır internette

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet Yıldırım
Açıkçası bu konuda hiç bilgim yok sadece tahmin olarak söylemek istiyorum. Yani ciddiye almanıza pek gerek yok. Benim laptop'da disk hızı yetersiz kaldığında bu sorunlar ortaya çıkıyordu oyun takılı kalıp mouse imleci hareket ediyordu. Sonra ya devam ediyordu ya da oyun kapanıyordu. Ssd sağlığında sıkıntı olabilir ya da okuma yazma değeri yetersiz kalıyor olabilir. Oyunun donma sırasında disk kullanma alanını kontrol edip duruma göz atabilirsiniz. Tamamen tahminden ibaret bir çözüm sunmaya çalıştım. Yanlışsa kusuruma bakmayın.

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Açıkçası bu konuda hiç bilgim yok sadece tahmin olarak söylemek istiyorum. Yani ciddiye almanıza pek gerek yok. Benim laptop'da disk hızı yetersiz kaldığında bu sorunlar ortaya çıkıyordu oyun takılı kalıp mouse imleci hareket ediyordu. Sonra ya devam ediyordu ya da oyun kapanıyordu. Ssd sağlığında sıkıntı olabilir ya da okuma yazma değeri yetersiz kalıyor olabilir. Oyunun donma sırasında disk kullanma alanını kontrol edip duruma göz atabilirsiniz. Tamamen tahminden ibaret bir çözüm sunmaya çalıştım. Yanlışsa kusuruma bakmayın.
Ne kusuru canım, hiçbir şeyin yanında bu da bir şey. Ssd sağlığıma nerden bakabilirim, şu an %0-1 arası gidip geliyor ama bazen de 100% lerde kalıyor. Şimdi baktım %82 diyor sağlığa

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet Yıldırım
Crystal disk info diye bir program var. İnternetten aratırsan anlatıyorlar forumlarda oradan bakabilirsin. %100 oluyorsa sıkıntı olabilir gerçekten. Sağlık yerindeyse neyin yorduğunu belirler ona göre işlem yapabilirsin.

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Crystal disk info diye bir program var. İnternetten aratırsan anlatıyorlar forumlarda oradan bakabilirsin. %100 oluyorsa sıkıntı olabilir gerçekten. Sağlık yerindeyse neyin yorduğunu belirler ona göre işlem yapabilirsin.
Baktım şimdi %82 diyor, bunu yükseltmenin bir yolu var mı

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet Yıldırım
Baktım şimdi %82 diyor, bunu yükseltmenin bir yolu var mı
Bir yolu yok ama kötü değil gibi sağlık daha çok idare eder. %100 olduğu durumda ne yoruyor ona bakın. Ayrıca kullandığınız masaüstü veya laptop ise cihazınızı ne zaman aldınız?

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Bir yolu yok ama kötü değil gibi sağlık daha çok idare eder. %100 olduğu durumda ne yoruyor ona bakın. Ayrıca kullandığınız masaüstü veya laptop ise cihazınızı ne zaman aldınız?
Masaüstü ve 3 yıl oldu, ayrıca oyunu az önce açtım ve çok kısa sürede dondu ve direkt bütün pc kullanılamaz oldu

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet Yıldırım
3 yıl için harika bir sağlık bence. O sırada kontrol edebildin mi disk kısmını?

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
3 yıl için harika bir sağlık bence. O sırada kontrol edebildin mi disk kısmını?
ettim de sıkıntı yok gibi. tekrar güncelleştirdim ekran kartı sürücülerini sıkıntı çıkmadı 2 saat oynadım ama şimdi tekrar aynı sorunu çıkarıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,059
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom