Neler Yeni

thermal throttling sorunu olmayan işlemci var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berk mete
hp victus 16 i511400H rtx3050 laptopım var 2 senedir sorunsuz kullanıyorum ama son 1 aydır thermal throttling ile uğraşıyorum ve çok fena sinirimi bozdu bu olay. çok fazla araştırdım undervolt gibi çözümleri var ama fabrika çıkışlı bir hatadan dolayı neden ben ekstra yazılımlarla uğraşarak bilgisayarımı kısıtlı kullanayım diye düşünüyorum. bu yüzden kasa toplamaya karar verdim ve merak ediyorum gerçekten thermal throttling edp other gibi sorunları yaşamayacağım işlemci var mı? 25-30k bandında sistem önerileri de yapabilirsiniz bu arada

xTURANN

80+ Bronze
Eğer 95 Derecelerde gezeceksen, öyle bir işlemci yok.

Kaldı ki masaüstünde ki işlemciler, laptopa göre daha iyi olduğu için, iyi soğuttuğun sürece yemezsin.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,400
İsim
ismail
Öyle bir işlemci yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berk mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer 95 Derecelerde gezeceksen, öyle bir işlemci yok.

Kaldı ki masaüstünde ki işlemciler, laptopa göre daha iyi olduğu için, iyi soğuttuğun sürece yemezsin.
Öyle bir işlemci yok.
o zaman şöyle soriyim. thermal throttling problemiyle karşılaşma şansımın en düşük olduğu işlemci nedir. ona göre sistem toplayayım

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,400
İsim
ismail
o zaman şöyle soriyim. thermal throttling problemiyle karşılaşma şansımın en düşük olduğu işlemci nedir. ona göre sistem toplayayım
Maalesef öyle de bir işlemci yok. Masaüstü topladığında hava soğutma yada sıvı soğutma kullandığın için işlemcinin ısınmaya fırsatı olmuyor. Throttle muhabbeti yaşanmıyor. Laptop alınca soğutma her zaman yetersiz kaldığı için işlemci gücünü kısıyor mecburen. Bütçenin yettiği şekilde bilgisayarı topla. Soğutma koşullarını sağladığında throttle ile uğraşmayacaksın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
961,198
Üyeler
151,708
Son üye
OzyMozy