Neler Yeni

TOGG, Almanya'da test için görüntülendi!

Kontfire

80+ Silver
Bu arabanın maliyeti 40.000Euro olarak açıklanmadı mı? Şu an 670K yapıyor. 1M olma ihtimali 0 gibi
Hocam muhtemelen o zamanlar pandemi yoktu ve dünyada üretim ve lojistik fiyatları normaldi. Şimdi sanmıyorum bu aracın 40bin Euro ya üretilebileceği. Fakat belli de olmaz tabii.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Eren
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Neden Almanya diyecek arkadaşlar için birkaç açıklama yapayım.

Araçlar birçok testten geçerler en soğuklardan (Kutupta) en sıcaklara (Afrika'da) ve en son araçlar Almanya'nın Nürburgring pistine getirilir ve alt takımlara son ayarlar ve konfigürasyonlar yapılır. En iyi şartlar oradadır. Toyota'dan tutun Ferrari'ye kadar hepsi oraya gider.
Param olsa alırdım.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
1 milyon lirayı bulmaz demek istediğinizi sandım :) Özür dilerim.
Problem değil. Böyle düşünen varsa söv gitsin zaten o.O2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam muhtemelen o zamanlar pandemi yoktu ve dünyada üretim ve lojistik fiyatları normaldi. Şimdi sanmıyorum bu aracın 40bin Euro ya üretilebileceği. Fakat belli de olmaz tabii.
En iyi ihtimallerde bile araba 1 milyona imkansız. Bakalım ne olacak. 1e gelirse sedan modeli kapış kapış gider bu arada

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,694
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Umarım sadece üst segment olmaz. Orta halli tabakalarda bu araca sahip olabilir.

Farway

80+ Silver
Dostum sanırım daha gençsin veya bu konularda cahilsin o yüzden sana bir şey anlatmakla uğraşamam kendine iyi bak 😄
Evet kanka lisede motorlu araçlar okudum ünide otomotiv ama cahilim işte ne yaparsın. Aman ha dikkat edin Tasarım İtalyan, motoru Alman, pili Çin' den alın ama civata yerli olmalı 🤣
Fasonmuş tedarikçiymişte bilmem ne oturup kendinizi avutun bunlarla,bizim artık karnımız tok.

Kontfire

80+ Silver
Evet kanka lisede motorlu araçlar okudum ünide otomotiv ama cahilim işte ne yaparsın. Aman ha dikkat edin Tasarım İtalyan, motoru Alman, pili Çin' den alın ama civata yerli olmalı 🤣
Fasonmuş tedarikçiymişte bilmem ne oturup kendinizi avutun bunlarla,bizim artık karnımız tok.
Biraz boşuna git gel yapmışsın okula o zaman dostum. Üretim ya da proje departmanlarında çalışsan ne demek istediğimi anlardın çünkü 😄

Farway

80+ Silver
Biraz boşuna git gel yapmışsın okula o zaman dostum. Üretim ya da proje departmanlarında çalışsan ne demek istediğimi anlardın çünkü 😄
Anlat o zaman kanka bütün millete burada gelipte siz ne anlarsınız diye ahkam kesmekle olmuyor,birileride çıkıp ben ekonomistim diyordu en son...

Bu millet 3 ayda araba yaptı ülkede pres makinası yokken,hem de tüm çizimleriyle ama şimdi tüm her şey dışarıdan geliyor 5 yıl oldu takıldığımız şey fason dediğimiz civata hırdavat malzemesi mi? Ülkede yoksa söyleyin onu da getirsinler ne fark eder? Ama yok yeğenler ne yiyecek değil mi...

Kontfire

80+ Silver
Anlat o zaman kanka bütün millete burada gelipte siz ne anlarsınız diye ahkam kesmekle olmuyor,birileride çıkıp ben ekonomistim diyordu en son...

Bu millet 3 ayda araba yaptı ülkede pres makinası yokken,hem de tüm çizimleriyle ama şimdi tüm her şey dışarıdan geliyor 5 yıl oldu takıldığımız şey fason dediğimiz civata hırdavat malzemesi mi? Ülkede yoksa söyleyin onu da getirsinler ne fark eder? Ama yok yeğenler ne yiyecek değil mi...
Devrim'i kastediyorsan o 3 ayda direkt olarak yabancı markaların motorları kalıp alınarak üretildi. Ve o zamanin teknolojisinde Devrim'de elektronik aksamlar bulunmuyordu. Bana 20 küsur civarı üretilen veya üretilmeye çalışmış bir araçtan bahsetmeyiniz. Günümüzde binlerce aracın "insansız" üretimi için bir hat kuruluyor. Bu hattın endüstri 4.0'a uygun olması ve insansız çalışması için sayısız Simülasyonlar gerçekleşiyor.(Evet simülasyon departmanında da çalıştım TOGG için) Bu arada kesinlikle bu hükümeti sevmiyorum yine siz o yüzden savunduğumu zannedersiniz. Ben otomotiv teknolojilerine aşık bir insanım sadece, bu üretim processlerini bilmeden projenin gecikmesinin linçlenmesi çok yanlış bir davranış.

YunusOZ

80+ Bronze
%100 yerli araba varsa atsana kanka bakalım. Onlar neyi doğru yapmış.

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
%100 yerli araba varsa atsana kanka bakalım. Onlar neyi doğru yapmış.
Boşverin hocam bazı insanlar beyinleri yerine başka bir yerleriyle düşünüp sadece "eleştirmek" için yazınca... Bu insanları seviyorum dünyaya tamamen tüketmek için gelmişler. Bu arada arabamız güzel görünüyor ellerine sağlık.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,328
İsim
Ahmet Sevinç
Top Bottom