Neler Yeni

TOGG, Almanya'da test için görüntülendi!

majorw0w

80+ Silver
Konuyu okurken gözlerim kanadı ya ne güzel bir işe el atmışız arkadaş paylaşmış elemanın biri (diş hekimliği okuyorum diyen) olayı siyasete bağlayıp durmuş. Halbuki hükümet yaptı felan diyen de yok siyaset yapan da yok. Böyle elemanlar yüzünden ülke gelişemiyor :) İlk defa sağlam bir şey yapıyorsun araba ile ilgili desteklemiyorlar şaka gibi. Aga sen okuma boşuna milletin sağlam dişini çekersin yazık olur. Bu arada ülkemiz için hayırlısı olsun tartışmayın cahiller ile.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Neden Almanya diyecek arkadaşlar için birkaç açıklama yapayım.

Araçlar birçok testten geçerler en soğuklardan (Kutupta) en sıcaklara (Afrika'da) ve en son araçlar Almanya'nın Nürburgring pistine getirilir ve alt takımlara son ayarlar ve konfigürasyonlar yapılır. En iyi şartlar oradadır. Toyota'dan tutun Ferrari'ye kadar hepsi oraya gider.
Eğer bu segmentte iddilı bir araç olursa bence güzel olur :)
İnşallah iyi olur.

Farway

80+ Silver
Boşverin hocam bazı insanlar beyinleri yerine başka bir yerleriyle düşünüp sadece "eleştirmek" için yazınca... Bu insanları seviyorum dünyaya tamamen tüketmek için gelmişler. Bu arada arabamız güzel görünüyor ellerine sağlık.
İlk önce şu üslubuna bak hadsiz 🤣 uzaklaş buradan ömrü yalakalıkla geçeceklerle işim yok.
%100 yerli araba varsa atsana kanka bakalım. Onlar neyi doğru yapmış.
%100 Yerli yok ama gidip bakabilirsin %100 yerli motorunu herşeyiyle çizmiş ve yapmış,arabalarda kullanmışlar,Arabanın tasarımını kendileri yapmışlar. Arabanın en azından civatasını bahane edip tarih attırmayıp "en yok zamanda" bunları yapmışlar.
Sorunca "Mercedes bile Renodan motor alıyor yavv" deniliyor ama Renault Mercedes'e motor vermese Merso en fazla bir tarafıyla güler,gider üretir motorunu. Ama ya bize Almanya normal motorda değil Elektrikli motor vermese ne olacak?

Ayrıca kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar daha arabanın civatasını yapamadıklarını,yarın bir yeri arızalansa ne olacak çok merak ettim..

Arkadaşlar öyle bir anlatıyor ki dünyayı yeniden inşa etmete çalışıyorlarmış gibi konuşuluyor ama ülkemizde 50 yıldır araba yapılıyor bantlarda zaten. Ben de hazır tüketici oluyorum da arkadaşlar sanki herşeyi kendileri üretiyor 😂

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,694
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Ceo Gürcan Karakaş farklı segment için araçlar yapacaklarını söylemişti. Sadece bu araçlar kalmayacak daha düşük ve daha yüksek segmentlerde de araçlar çıkacak.
Umalım da "düşük segment" dünya pazarına göre değilde Tükiye pazarına göre olsun.

Qbört

80+ Bronze
Nedense bu ülkede ne olursa olsun mutlu olamıyorum hiçbiri halka yararı dokunmuyor ne yapılıyorsa ne icraat dönüyorsa hepsi yabancılara, ülkenin kasasına. 50 yaşıma gelsem yine rahat yaşam göremeyiz gibi geliyor.

YunusOZ

80+ Bronze
İlk önce şu üslubuna bak hadsiz 🤣 uzaklaş buradan ömrü yalakalıkla geçeceklerle işim yok.

%100 Yerli yok ama gidip bakabilirsin %100 yerli motorunu herşeyiyle çizmiş ve yapmış,arabalarda kullanmışlar,Arabanın tasarımını kendileri yapmışlar. Arabanın en azından civatasını bahane edip tarih attırmayıp "en yok zamanda" bunları yapmışlar.
Sorunca "Mercedes bile Renodan motor alıyor yavv" deniliyor ama Renault Mercedes'e motor vermese Merso en fazla bir tarafıyla güler,gider üretir motorunu. Ama ya bize Almanya normal motorda değil Elektrikli motor vermese ne olacak?

Ayrıca kendi ağızlarıyla itiraf ediyorlar daha arabanın civatasını yapamadıklarını,yarın bir yeri arızalansa ne olacak çok merak ettim..

Arkadaşlar öyle bir anlatıyor ki dünyayı yeniden inşa etmete çalışıyorlarmış gibi konuşuluyor ama ülkemizde 50 yıldır araba yapılıyor bantlarda zaten. Ben de hazır tüketici oluyorum da arkadaşlar sanki herşeyi kendileri üretiyor 😂
Araştır demek yerine kaynak atın lütfen. Merso kendi motorunu üretebilir ama üretmiyor çünkü daha ekonomik renault motoru. Ve halkıda bundan hiç isyan etmiyor çünkü arabanın yüzde yuzlugu degil, ekonomiye destegi önemli. Ve daha yeni araba üretmeye çalışan bir ülke ile 100 yıldır araba üreten bir ülkeyi karşılaştırmak akıl kârı değil.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,129
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Umarım yurtdışı iyi satış yaparlar.

mrty1988

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Murat Yoğun
Ülkeye ne katacak ona bakılmalı bu yapmış şu tutmuş demek yerine (siyasi olarak). Umarım dünya çapında güzel bir sonuç alır ve bu ülke için daha yeni kapıların açılmasına bir adım olur.

Ziona

80+ Silver
IMG_20220521_213353.jpg

fiyat model 3'e göre bakılınca 1.2m olur gibi geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ceo Gürcan Karakaş farklı segment için araçlar yapacaklarını söylemişti. Sadece bu araçlar kalmayacak daha düşük ve daha yüksek segmentlerde de araçlar çıkacak.
eğer 500k fiyata arabalar gelirse taliant, egea, corolla vb. arabalar hikaye olacak gibi

Son düzenleme:

Farway

80+ Silver
Araştır demek yerine kaynak atın lütfen. Merso kendi motorunu üretebilir ama üretmiyor çünkü daha ekonomik renault motoru. Ve halkıda bundan hiç isyan etmiyor çünkü arabanın yüzde yuzlugu degil, ekonomiye destegi önemli. Ve daha yeni araba üretmeye çalışan bir ülke ile 100 yıldır araba üreten bir ülkeyi karşılaştırmak akıl kârı değil.
Şu akıl kârı olmamak konusunda da aynı fikirdeyiz işte o yüzden "Ee mersoda alıyor" demenin akıl kârı tarafı kalmıyor işte kendi ağzınızla söylediniz renault sorun çıkarırsa üretir sattığı malın arkasında dururlar diye.
Benim dediğim şey biz ne yapacağız bu durumda?

Top Bottom