Neler Yeni

Togg Ecosystem : Manyak bir şey lan bu!

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,031
İsim
Diyarhan

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Togg'un AVAX ile olan adımının bir ekosistem inşa etmedeki ilk adım olduğunu söylemiştik. Togg instagram hesabından "Usecase Mobility" adındaki bu ekosistem hakkında 4 manyak video paylaştı. Bu videolar Togg'un 30 40 yıl sonrasına göre tasarlanıp geliştirildiğini koskoca bildiğin filmlerde zengin adamların kadınların sürdüğü arabalar gibi olacağını manyak ötesi süper über bir şey olacağını anlatıyor.

Sırf izleyin diye direkt link hazırladım.

Akıllı Şehir Çözümleri

"Togg sadece bir araç değil, toplantı odanız, bebek odanız, kütüphaneniz, yemek odanız, dolabınız..."

Veri Odaklı İş Çözümleri

https://streamable.com/9n0rcz

"Expert sürücüler, aldığı her olumlu yorum karşılığında dijital varlık kazanacak."

Akıllı Enerji Çözümleri

"Yolda kalmış bir Togg görürseniz çekinmeyin, enerjinizi onunla paylaşın. Ne de olsa bu mümkün."

Yeni Mobilite Servisleri

"Park yeri önerinizi, batarya durumunuzu, hatta aracınızı paylaşabilirsiniz. Bunu yaparak hem puan hem de para kazanırsınız."

Wow!
Hadi bir fikir ortaya atayım: emin gür hoca(avaxın kurucusu, avalabs ceosu) türk biri biliyorsunuz .
Avax kendi altında subnet denen alt parçacıkta özel hizmetler veren yapılara müsaade eden bir mimariye sahip.
Bence togg'un kendine ait subneti olacak ve belki türk lirası stabil parasını merkez bankası yardımıyla o subnetten başlayarak kullandırtmaya başlayacak. Araçtaki eğlence sistemleri, para ödeme hizmetleri, sipariş hizmeti gibi çok fazla hizmeti yapabilecekler.

Ama devletimiz sağ olsun ortada bir saçmalık var, kripto paraların ödeme amacıyla kullanılması yasak .d
Neyse hayaller güzel.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hadi bir fikir ortaya atayım: emin gür hoca(avaxın kurucusu, avalabs ceosu) türk biri biliyorsunuz .
Avax kendi altında subnet denen alt parçacıkta özel hizmetler veren yapılara müsaade eden bir mimariye sahip.
Bence togg'un kendine ait subneti olacak ve belki türk lirası stabil parasını merkez bankası yardımıyla o subnetten başlayarak kullandırtmaya başlayacak. Araçtaki eğlence sistemleri, para ödeme hizmetleri, sipariş hizmeti gibi çok fazla hizmeti yapabilecekler.

Ama devletimiz sağ olsun ortada bir saçmalık var, kripto paraların ödeme amacıyla kullanılması yasak .d
Neyse hayaller güzel.
Belli başlı projeleri (togg, iha) bağımsız olarak düşünür ve desteklerim. Devletimiz zamanı gelince saçmalıklarını düzeltip kağıt üstündeki projelere uyum sağlarlar. Öyle umuyorum.
Kripto paralarla ödemeyi şimdilik yasaklamaları TL deki değer kaybına karşı atılmış bir adım olarak görüyorum. İşe yaradı veya yaramadı o umrumda değil. Erdoğan ani değişken biri. Bence ona göre bir ayarlama yaparlar. Tüm kriptoları engelleyip Togg'a özel izin verirler belki.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Kripto paralarla ödemeyi şimdilik yasaklamaları TL deki değer kaybına karşı atılmış bir adım olarak görüyorum
Çok zekiceymiş. Sadece oteldeki kullanımları milyonlarca dolar cash getirebilir ülkeye. Bu konuda katılmıyorum. Sadece yeniliklerin karşısında durmak için duruyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm kriptoları engelleyip Togg'a özel izin verirler belki
Kriptoları nasıl engelleyecekler 🤣

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sadece oteldeki kullanımları milyonlarca dolar cash getirebilir ülkeye
Kendi insanı bulaşmasın falan diye düşündüm.
Sadece onların bakış açısından bakmayı denedim.
Sadece yeniliklerin karşısında durmak için duruyorlar.
Ya ama çok saçma ya. Aklım almıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kriptoları nasıl engelleyecekler
Yaw yazmaya üşendim. Kriptolarla "ödemeyi"

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Kripto paralar takip edilemez olduğu için yasak. Aynı zamanda İslam'a göre de caiz olduğunu düşünmüyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kripto paralar takip edilemez olduğu için yasak. Aynı zamanda İslam'a göre de caiz olduğunu düşünmüyorum.
Dr. Altay Cem Meriç (benim adamım) neden haram diyorlar baktı. Sonra o argümanları çürüttü.
BTC haramsa dolar da haram, çünkü doların kendisi kara para diyor. Dolar da haram mı?

Microsoft

80+ Bronze
"küçük detaylar büyük farklar yaratır" kitabını eline al ve oku. Nasıl olduğunu düşünüyorsan öyle olursun.
"Küçük şeyler nasıl büyük farklar yaratır ?" Kitabındanmı bahsediyorsunuz ?

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Dr. Altay Cem Meriç (benim adamım) neden haram diyorlar baktı. Sonra o argümanları çürüttü.
BTC haramsa dolar da haram, çünkü doların kendisi kara para diyor. Dolar da haram mı?
Haram olma sebebi kara para aklaması değil. Altay Cem Meriç bu konuda ne dedi bakmadım, müsait olduğumda bakarım. Haram olmasının sebebi paranın arkasında bir güvence, belli bir kişi olmaması ve bunun sahte olması. Nasıl bankadan altın almak caiz değilse bu da öyle.

Çok fazla var sahtekâr altcoin davası. Adam açıyor coin'i, 5-10 kişi para yatırıyor hop alıyor kaçıyor. Bir muhattab, bir sorumlu yok!

Daha kâğıt paraya bile çoğu din âlimi %100 helâl diyemiyor, caizdir deyip bırakıyor. Kriptoya nasıl bu kadar güvenebiliyorsunuz çok garip.
Bir alışveriş yaptığın zaman bunun değerini vermen gerekir. Somut bir değer.

Ben Altay Cem Meriç'İn videosuna bakacağım, sen de istersen Yasin Gündoğdu hocanın vaazına bir bakabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,869
Üyeler
142,477
Son üye
korayklfa
Top Bottom