Neler Yeni

TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz?

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,770
İsim
Oğuz Oğuz
TOGG sadece bir araç değil aynı zamanda bir teknoloji.
Evet ucuz bir araç değil ama yazılım ve sanayi anlamında çok güzel bir adım.

Astra G

80+ Bronze
O güzelim logonun yerine saçma logo koyduktan sonra hiçbirşey düşünmem ilgilenmem.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Selamlar TOGG arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Paranız olursa alır mısınız?
Çok daha uzun zaman önce üretilmesi gerekilen fakat üretim aşamasının geç kalındığını düşünüyorum.
Zaten onu da kendi parçalarımızdan üretmiyoruz. :D Neredeyse bütün parçalar diğer ülkelerden gelecek.
Fiyatı uygun olursa alınabilir fakat milyon ₺ değerlerinde olacağını düşünüyorum.
Eğer ileride parayı hiç düşünmeyen parayı bir araç gibi gören birisi olursam alırım. :D Çünkü vaat ettiği özellikler çok iyi.

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
TOOG a laf ediyorsun ordan konuyu uçağa getiriyorsun. Hazımsızlık sadece...
Hazımsızlık :)

Pardon birader 23 lira olan mazotu hazmedemiyoruz.
Vergisini ödediğimiz fabrikadan çıkan aracı alamamayı hazmedemiyoruz.
Ülkedeki telekom, elektrik, hava alanı, termik santral ve limanların katarlıya ıvıra zıvıra verilmesini hazmedemiyoruz.
Yurt dışında kullanılan iha ve sihaların, ülkenin her anlamda içinden geçen afgan ve suriyeli mültecilerin üstünde neden kullanılmadığı hazmedemiyoruz. Çünkü bu adamlar her yerde sınır ihlali yaptıya hani.
Boşa anlatıyoruz ama neyse

DeH$et

80+ Silver
O güzelim logonun yerine saçma logo koyduktan sonra hiçbirşey düşünmem ilgilenmem.
Sevmemek için bahane ariyorumdur. Yahu arabayla logonun ne alakası var? Logo dediğin degistirilebilecek bişey. Böyle ufak şeylere takılmayın derim.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Nesi saçma ben anlamadım yerli araç uretiyosunuz ve ülkenizdeki vatandaşın almaya gücü yok bu acı bir durum değilde ne burada yanlış olan ne ?
Her yerli olan ürünü halkın alabileceği düzeyde mi satmak/üretmek mi zorundalar?
TOGG, üst segment lüks araç üretmeyi hedefliyor. Mercedes ile yarışmak istiyorlar. Üreteceği aracın çok yüksek fiyattan satılması normal, gidip de şahin ile rekabet edecek araç üretmeyecekler.

Yerli olacak diye en ucuz, en dandik, en dayanaksız ürünleri mi üretirim? Bu zihniyeti kınıyorum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Umut Kalaycıoğlu
Her yerli olan ürünü halkın alabileceği düzeyde mi satmak/üretmek mi zorundalar?
TOGG, üst segment lüks araç üretmeyi hedefliyor. Mercedes ile yarışmak istiyorlar. Üreteceği aracın çok yüksek fiyattan satılması normal, gidip de şahin ile rekabet edecek araç üretmeyecekler.

Yerli olacak diye en ucuz, en dandik, en dayanaksız ürünleri mi üretirim? Bu zihniyeti kınıyorum.

Ne saçmalıyosun arkadaşım sen Türkiye gibi bi ülkede sen niye yerli araç yapıyorsun o halde ? Ki bu yer

Siz istedigin seyi kınama özgürlügüne sahipsiniz fakat gidip bir yerli arac ureticem diyosaniz , heleki dunyanin en buyuk arac markasi olan Mercedes ile rekabet edicek falan diye bi iddia atiyosaniz ki bu cok sacma , ne motorunu yerli uretebiliyosun ne pilini o yuzden boş hayaller yerine adam gibi universiteler acip fabrikalar kapatmak yerine fabrikalar kurmalisiniz . Size hayal dünyanizda mutluluklar.

kırmızışarapp

80+ Silver

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
TOGG sadece bir araba olarak düşünmemiz gerekiyor teknoloji markası olarak düşünürsek daha doğru olacaktır. TOGG için düşüncelerim olumlu bunun gibi oluşumları desteklemeliyiz eleştirilerimiz ise yapıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Ne yazık ki ülkemizde kendi mallarımıza güvenimiz az ve yerden yere vurmayı çok seviyoruz daha sonra bu ülkede neden üretim yok diye hayıflanıyoruz.

Yok bataryası Çin, tasarımı İtalyan vs. diyerek markaya haksızlık ediyorsunuz global dünyada yaşıyoruz bir çok marka farklı ülkelerin nimetlerinden faydalanıyor örnek vermek gerekirse Mercedes yeri geldi Renault un 1.5 DCİ motorunu kendi A serisinde kullandı burada önemli olan şey markanın kime ait olduğu.

Parasına gelecek olursak evet ne yazık ki 1 milyon gibi bir ücret e sahip olacağını en aşağı 800 bin liralar olacağını düşünüyorum bunun için ne anladım ben yerli arabadan! diyebilirsin bir bakıma haklısında ama üretilen her şey senin için değil en azından şimdilik değil ülkenin cari acığını azaltmak hatta cari fazla vermek için bu tür girişimler gerekli TOGG planlarında 5 yıl sonrasında halk içinde otomobillerin seri üretime gireceğini biliyoruz 1 koca asrı devirmiş olan markalar ile rakip olmak inanın hiç kolay değil.

Son düzenleme:

kırmızışarapp

80+ Silver

Yerli diye araç üretiyorsun bataryası şu ülkeden, motoru şu ülkeden, tasarımı ünlü yabancı birine yaptır. Her şey hazır. Türkiye'de birleştiriyorlar. Böyle yerli araba olmaz. Yerli olan ne arabada kullanılan metal mi ne ?

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Reisin 5 müteahhitleri biner anca o Arabaya.

Top Bottom