Neler Yeni

🧐 TOGG T10X deneyen var mı ve alınır mı? (1.329.500 ₺)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Abi bir şey diyim mi Adana'da trafikte iki kere gördüm. İkisi de lacivert olandı. Araba müthiş bir şey ya. Yani yollarda "Ben burdayım" diye bağırıyor. Bir de yanımdan bir hızlandı sıfır ses.

yusuftheayay

80+ Bronze
Beyler, Opel Mokka'yı araştırdım bir kaç tanıdık almış (doktor ve mühendis) gayet beğendiklerini söylediler acaba Mokka yerine TOGG daha mantıklı olmaz mı? Elektrikli nasıl olsa ve akaryakıttan daha tasarruflu. TOGG'un orta paketini düşünmüyor değilim. Nasıl olsa arabayı artık herkes gördü tanıdı (yakından göremeyenler de oldu ama sonuçta çok şikayet çıkmadı) Siz ne dersiniz? Bu arada kullanan ve test sürüşü yapan arkadaşlar var ise eksi ve artılarını belirtebilir mi?
V1 RWD Standart Menzil1.227.500 ₺
V2 RWD Standart Menzil1.329.500 ₺
V2 RWD Uzun Menzil1.563.500 ₺

mokka-b.png
P54RIwbwHkO6PE9treu2fQ.jpg
Evde şarj ederseniz togg çok avantajlı, fakat dışarıda şarj ederseniz km 2 TL'ye yakın yakıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyler, Opel Mokka'yı araştırdım bir kaç tanıdık almış (doktor ve mühendis) gayet beğendiklerini söylediler acaba Mokka yerine TOGG daha mantıklı olmaz mı? Elektrikli nasıl olsa ve akaryakıttan daha tasarruflu. TOGG'un orta paketini düşünmüyor değilim. Nasıl olsa arabayı artık herkes gördü tanıdı (yakından göremeyenler de oldu ama sonuçta çok şikayet çıkmadı) Siz ne dersiniz? Bu arada kullanan ve test sürüşü yapan arkadaşlar var ise eksi ve artılarını belirtebilir mi?

mokka-b.png
Mokkayıda dışarıda çok görmüyorum, hemen elden çıkaramassınız bence, çok tutulmadı sanırım

serwintes

80+ Gold

mokka-b.png
kral togg bulamazsın 1 yıl sonraya anca sıra verirler

Arslannn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
544
İsim
Muhammed yılmaz
400 beygirlik versiyonun vergisi min 15k olur ama çok tatmin edici bir araç

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,196
İsim
Berkecan Ergin
Normal versiyonunun vergisi yüksek değil, teslanın performans serisinde çok vergi var, Toggun da 400 beygir çift motor olanında vergi çok olacak ama o satışa çıkmadı daha.

Edit: 6 bin küsür bir şeymiş vergisi, aynı segment benzinlilerden az bile.
https://teyit.org/analiz/toggun-motorlu-tasitlar-vergisi-oranlariyla-ilgili-iddialar

Nasıl 6 bin?

En düşüğe göre mi 6 acaba, diyorum ya bunlarda vergilendirme sistemi çok saçma :D

Cihangir

80+ Gold
bende alacağım inşallah 400 beygir olanın satışa çıkmasını bekliyorum

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
https://teyit.org/analiz/toggun-motorlu-tasitlar-vergisi-oranlariyla-ilgili-iddialar

Nasıl 6 bin?

En düşüğe göre mi 6 acaba, diyorum ya bunlarda vergilendirme sistemi çok saçma :D
Siteden alıntı:

Togg’un giriş modelinin fiyatı 20 Nisan 2023 itibariyle 973 bin lira ve motor gücü 160 kW. Teşvik tablosundaki oranlardan hareket edildiğinde bu model için ödenecek vergi, 6 bin 452 lira 50 kuruş olarak hesaplanıyor.

(Ek bilgi olarak sitede cumhurbaşkanının aracı tartılılmış, o araba çift motorlu 400 beygir, bize satışı yok şuan.)

Top Bottom