Neler Yeni

Togg t10x v1 uzun menzil ve v2 uzun menzil arasında ne fark var?

Nyghi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Süleyman Çakır
elektrikli bir araba alacagiz yakin zamanda, tesla ve togg arasinda kalmistik. toggun 12 ay 0 faiz kampanyasi biraz daha avantajli geldi. v1 uzun menzil ve v2 uzun menzilin arasindaki farki bilen birisi bizi aydinlatabilir mi?

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Şuan vadedilen menzilden 100km direkt kafadan silmen gerekiyor çoğu elektrikli arabada wltp değerine ancak çok sabırlı ve performanslı kullanılmadan erişelebilir diye düşünüyorum kısa menzilde tam kaç km vaad edildiğini bilemiyorum ama uzun menzil için kışın ortalama 300-350 havalar düzeldiğinden beride 400-450 arası görüyorum.

Tabiiki bunlar şehir içi değerleri şehir dışı işleri çok oluyorsa zamanla elektrikli araba yorucu olabiliyor ama iş yeri veya konutta şarj etme imkanı olucaksa ve alış nedeni ekonomik olmasıysa normal menzilde olsa elektrikli araba şehir içinde çok uygun tavsiyemdir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

B855D8BE-DFAF-490C-BBA1-233C0CB52A35.jpeg

Buda sorunun asıl cevabı sanırım

Nyghi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Süleyman Çakır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan vadedilen menzilden 100km direkt kafadan silmen gerekiyor çoğu elektrikli arabada wltp değerine ancak çok sabırlı ve performanslı kullanılmadan erişelebilir diye düşünüyorum kısa menzilde tam kaç km vaad edildiğini bilemiyorum ama uzun menzil için kışın ortalama 300-350 havalar düzeldiğinden beride 400-450 arası görüyorum.

Tabiiki bunlar şehir içi değerleri şehir dışı işleri çok oluyorsa zamanla elektrikli araba yorucu olabiliyor ama iş yeri veya konutta şarj etme imkanı olucaksa ve alış nedeni ekonomik olmasıysa normal menzilde olsa elektrikli araba şehir içinde çok uygun tavsiyemdir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Buda sorunun asıl cevabı sanırım
Ağırlık dışında fark yok diye anladım, teşekkür ederim.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Ağırlık dışında fark yok diye anladım, teşekkür ederim.
Ben ikisinide uzun menzil yazdığınızı görmemişim pardon teknik özellik olarak çok fark yok sanırım genel ve temel fark tasarımsal olarak sanırım

VKZENGIN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Volkan Zengin
Ben de bu sorunun cevabını çok merak ediyordum. Uzun araştırmalar sonucu buldum. Sırf benim için merak edenler için de foruma üye oldum. V1 uzun menzil 1.7 milyon TL, V2 uzun menzil ise 1.9 milyon TL arada 200.000 TL fark var ve özellik olarak aralarındaki fark aşağıdaki gibidir.

1- Meridian Ses Sistemi
2- Çevre Görüş Kamerası (360 derece kamera, araç veya uzaktan aracı 3 boyutlu izleyebilme. )
3- Otomatik Park Asistanı ( araç parkedecek yeri kendi bulur ve park eder)
4- Çocuk Tespit Sensörü
5- Arka Çapraz Trafik Uyarısı
6- Dur-Kalk Fonsiyonlu Hız sabiyleyici
7- Yarı otonom sürüş
8- 19" Elmas Jantlar
9- Ön Sis Farlar
10- Kış Paketi ( Evden ya da uzaktan sim kart yardımı ile klima ayarı, araca gelmeden önce klimaya istediğiniz konuma getirme.)
11- Karartmalı Arka Camlar

v1 uzun menzil aldığınızda bu özellikler yok veya ekleyemiyorsunuz. bu özellkilere sahip olmak isteyenler v2 uzun menzil tercih etmek zorunda.

Top Bottom