Neler Yeni

Togg yapılamaz diyenler nerede acaba?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

ESTAROSSA58

80+ Bronze
Araca baktığımız zaman batarya konusunda bir sıkıntı çıkmazsa kısacası kalite tarafında bir sıkıntı olmazsa sorunsuz bir şekilde satış yapar emin ol
Şuan ülkemiz otomobil sektörü konusunda geri değil sadece menşei tarafında çok geride menşei olarak aracı yok yoksa ford otosan bu konuda iyi işler yapıyor ama menşeiye inince amerikanın aracı olduğu gerçeğini değiştirmiyor yolda ticari ford görünce türkiye mi yaptı diyorsun amerikan malı mı diyorlar ?
Dostum ben projeyi zaten destekliyorum benim için yerlilik oranıda çok iyi durumda hatta tasarımını filanda iyiki italyaya yaptırdık araba gerçekten güzel ama ben burdaki iki yüzlülüğü görebilen birisiyim

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Barış Okçu
Projeyi destekliyorum fakat Halen kalitesiz olduğunu üretime ve faaliyete geçirilse bile seçim propagandası olduğu ve aceleye getirildiğiiçin uzun ömürlü olmayacağını sorunlar çıkaracağını düşünüyorum.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Projeyi destekliyorum fakat Halen kalitesiz olduğunu üretime ve faaliyete geçirilse bile seçim propagandası olduğu ve aceleye getirildiğiiçin uzun ömürlü olmayacağını sorunlar çıkaracağını düşünüyorum.
Bu aracın arkasında %100 devlet dursa katılırdım fakat arkasında duran firmalar bu riski göze alır mı bilmiyorum.
Kalite konusunda tek çekimserlik batarya kısmı benim için :D Batarya bir tık korkutuyor ama geri kalan kısımlar dert değil

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Adam sürekli birilerine cahil yada pudracı diyor ama hiçbir yazdığında doğru dürüst ne bir bilgi var nede araştırma var. Acaba Cahil dersem benim cehaletimi sorgulayamazlarmı diye düşünüyor, Yoksa çok derin alimde bizmi anlayamıyoruz.
Ben dün tartıştım arkadaşla açık açık her detayına kadar yazdım ama anlamıyor. Çokta uğraşmamak gerek. Biz maalesef onun eriştiği akla gelemedik.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Barış Okçu
Bu aracın arkasında %100 devlet dursa katılırdım fakat arkasında duran firmalar bu riski göze alır mı bilmiyorum.
Kalite konusunda tek çekimserlik batarya kısmı benim için :D Batarya bir tık korkutuyor ama geri kalan kısımlar dert değil
Batarya ayrı konu Euro NCAP ayrı konu araba kaza yapsa nasıl sonuçlar doğuracak bilmiyoruz. Kaza esnasında koruması iç ve dış unsurlara etkisini göremiyoruz. Euro NCAP 5 yıldız deniliyor ama ne videoları mevcut ne de incelendiğine ait yasal bir belge. Bu alman mühendisler 50 senedir araba üretiyor onun ustune mükemmel bir hespata yaptık diye düşünüyorlar ama 1 hata yapiyorlar mesela bilmem kaç senesinde üretilen bir seri arabayı geri çağırmak zorunda kalıyorlar. Koca mercedes bunları yaşıyor bakalım TOGG neler yapacak ben hala sanmıyorum ya olabilitesine dahi inanmıyorum.

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
arkadaşlar piyasaya baktığımızda 1 milyondan az elektirikli araba görebiliyormuyuz bu ara son teknoloji pahalı olabilir ama tr vatandaşına biraz indirim olmalı

İceWolf

80+ Silver
Algıyı kıran tek şey tecrübedir. Tereddütlerini aslında destekleyen arkadaşlarda yaşıyor. Çünkü bilemiyoruz kronik bir sorun çıkacakmı? tasarımsal bir sorun ilerde olacakmı? falan gibi. Ama çıksada sorun değil, çünkü illaki sorun çıkabilir ama önemli olan bu millet ve halk artık ülkesinin arabasının olmasını istiyor. HYUNDAİ değil DEVRİM e binebilmeyi hakediyor. Yabancılara mecbur olmak bitsin. Benim olmasa bile ülkemizin olsun artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmety
Benim vatandaşım bu arabaya binebilecek mi ? İmkansız.
Hocam siyasetten anlamam kusura bakmayınız bir parti de tutmam ancak kendimden de örnek vermeden örnek vereceğim. Bu ülkede düşük ücretle geçinen kesim kadar yüksek ücretle geçinen bir kesim de var. İmkansız diyerek bu iki kesimi de alıyorsunuz sorunuza. Tekrar dediğim gibi hiç bir siyasi partiyi tutmuyorum ancak bu ülkede mercedes benz, bmw, audi, porsche vs. arabalara biniliyorsa neden togg'a binilemesin bunu anlayamıyorum?

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Barış Okçu
Algıyı kıran tek şey tecrübedir. Tereddütlerini aslında destekleyen arkadaşlarda yaşıyor. Çünkü bilemiyoruz kronik bir sorun çıkacakmı? tasarımsal bir sorun ilerde olacakmı? falan gibi. Ama çıksada sorun değil, çünkü illaki sorun çıkabilir ama önemli olan bu millet ve halk artık kendi arabasının olmasını istiyor. Yabancılara mecbur olmak bitsin. Benim olmasa bile ülkemizin olsun artık.
işte bu yüzden projeyi desteklediğimi fakat seçim propagandası olarak kullanıldığı için güvenmiyorum. Aynı 2017 de milli araba yolda 2018 de milli uçak havada haberleri gibi fıs geliyor.

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Hocam siyasetten anlamam kusura bakmayınız bir parti de tutmam ancak kendimden de örnek vermeden örnek vereceğim. Bu ülkede düşük ücretle geçinen kesim kadar yüksek ücretle geçinen bir kesim de var. İmkansız diyerek bu iki kesimi de alıyorsunuz sorunuza. Tekrar dediğim gibi hiç bir siyasi partiyi tutmuyorum ancak bu ülkede mercedes benz, bmw, audi, porsche vs. arabalara biniliyorsa neden togg'a binilemesin bunu anlayamıyorum?
Ülke de durumu kötü olan kadar iyi olan da var neredeyse ama bunu görmüyor herkes kendini düşünüyor. Türkiyenin %10 kısmı çok rahat alabilecek durum da en az %30 zengin bir kesim var bunu görmüyorlar maalesef. Zengin olan birine de hemen hakaret, laf söylüyorlar. Çok farklı milletiz gerçekten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmety
Ülke de durumu kötü olan kadar iyi olan da var neredeyse ama bunu görmüyor herkes kendini düşünüyor. Türkiyenin %10 kısmı çok rahat alabilecek durum da en az %30 zengin bir kesim var bunu görmüyorlar maalesef. Zengin olan birine de hemen hakaret, laf söylüyorlar. Çok farklı milletiz gerçekten.
Türk halkı zenginleri sevmiyor gerçekten. Kişi günde 18 saat çalışıp zengin de olsa piyango ile zengin de olsa Türk halkı hepsini aynı görüyor. Düşüncelerimiz değişmedikçe Türkiye'nin refah seviyesi, zekası vs. hiç bir şekilde düzelmeyecektir diye düşünüyorum.

Golf 4 R32

80+ Silver
Önü mercedes, arkası toyota, içi honda her markadan tasarım çalarak benzinli yapsalardı fiyatı da egea dan ucuz olsaydı herkes alırdı. Ama direkt zirveden başlamak istediler.

İceWolf

80+ Silver
işte bu yüzden projeyi desteklediğimi fakat seçim propagandası olarak kullanıldığı için güvenmiyorum. Aynı 2017 de milli araba yolda 2018 de milli uçak havada haberleri gibi fıs geliyor.
Geçen bir duruma denkgeldim bana çok saçma geldi sanada anlatayım. Belki bir fikir verebilirsem ne mutlu bana.

İşyerinde bir muhalif birde iktidar taraftarı arkadaşın atışmasına denkgeldim. Birisi RTE nin vatana ihanet noktasında bir şey dediğini söylüyor, diğeride KK nın bambaşka vatana ihanet noktasında bişey dediğini söylüyor. Baktım internete sosyal medyalarda iki liderinde 50.000 er kere o sözleri söylediklerini yazanlar var. Ama dikkatimi çekti hiç kendi ağızlarından o cümleler yok. İkisinede gerçek kaynağı göstermelerini, "başkalarının söyledi dediğini değil, kendi ağızlarından söyledikleri" görüntüleri göstermelerini istedim. İkiside gösteremedi.

Yani gerçek bilgiyle değilde, zanlarla konuşyor malesef çoğu insan.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom