Neler Yeni

Çözüldü✓ Topladığım sistemi gelin birlikte değerlendirelim!

BirDexter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Barış Can Altunoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar ve Donanım
Instagram
[email protected]
Teşekkür ederim hocam. <3
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen hocam baya araştırdım ve çoğu kişi önerdi kasa konusunda problemim yok.

Hocam çoğu kişi high power öneriyor çok arada kalıyorum karar veremiyorum.

Çok teşekkürler hocam klavye almadım daha hocam araştırıyorum hala beyaz kasa klavyeler bir tık pahalı hem fiyat performans hem de hot swap arıyorum.

Soğutucu neden değişiyor hocam ID Cooling SE 224 XT’nin aynısı hatta ID cooling’i eski sistemimde ki 5600X’te kullanmıştım hiç bir sorunda yaşamadım. SSD konusunda önerinize bakacağım.

Bu soğutucu ID cooling’in aynısı hocam farkı yok.

Teşekkürler hocam.

Evet hocam o kasayı kesin alacağım.
Ben Corsair Rm750 öneririm açıkçası ama fiyatını bilemiyorum. Ben aldığımda 1950 TL felandı

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ben Corsair Rm750 öneririm açıkçası ama fiyatını bilemiyorum. Ben aldığımda 1950 TL felandı
1663676086225.png

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kasa tercihini beğenmedim de o sisteme o mouse bence abartı olmuş Ayrıca 6700 yerine keşke 3060ti felan alsaydın ama güzel sistem güle güle kullanın.

bütçen varsa o kasa yerine bu kasayı tercih edebilirsin.
Attığın kasada hava akışı diye bir şey yok, malzeme kalitesi daha kötü. DLS480 cidden malzemesi sağlam, paket içeriği çok iyi, serin ve geniş bir kasa

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
Attığın kasada hava akışı diye bir şey yok, malzeme kalitesi daha kötü. DLS480 cidden malzemesi sağlam, paket içeriği çok iyi, serin ve geniş bir kasa
Bu kasayı kullanan çok arkadaşım var 6 fanlı hav akışıda gayet yeterli öylesine bilgi verme.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Arkadaşlar selamlar bu forumda ve farklı forumlarda konularını açmıştım çok fazla konu açtım özür diliyorum emin olma takıntım var o yüzden. Öncelikle yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum cansınız. :peepokalp: Uzun zamandır araştırıyorum her şeyi ile çok sağlam bir sistem toplamak istedim parça kalitesi olarak sizlerin yardımı ile güzel bir bilgisayar toplamaya çalıştım bir kaç parçasını sipariş ettim fakat bazı parçalar kaldı daha henüz emin değilim onlarda onlarıda yakında satın alacağım Allah'ın izniyle. Sizden istediğim şey şu aşağıya alacağım ekipmanlar dahil bütün sistemi bırakıyorum sistemin artılarını eksilerini ne gibi sorunlar olur veya herhangi bir problem olur mu gerek parçaların performansında gerek hava akışında ya da darboğaz sorunu vs. gibi aklınıza gelen her şeyi söyleyebilirsiniz şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.
Dipnot: PSU konusunda nolur artık kesin bir sonuca varayım yoksa öneri yapın lütfen yoksa kendime kaynar suda delice şeyler yapacam. :peeposad:

Sistem Bileşenleri :

İşlemci : AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci
Anakart : ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Ekran Kartı : Sapphire PULSE AMD RX 6700 XT 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı - [Alındı]
RAM : Crucial Ballistix 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (2x) - [Alındı]
SSD : Western Digital 500 GB SN570 PCI-Express 3.0 SSD
Kasa : DarkFlash DLS 480 Mid Tower RGB Fanlı ATX Siyah Kasa
PSU : High Power Super GD+ Series 750W 80+ Gold / Sharkoon SilentStorm Cool Zero 750W 80+ Gold / Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850W 80+ Gold
CPU Soğutma : Performax PERFAN-120-H İşlemci Soğutucu
ARGB Kablo : XPG Prime ARGB 8 Pin (6+2) Ekran Kartı Uzatma Kablosu / XPG Prime ARGB 24 Pin Anakart Uzatma Kablosu - [Alındı]

Sistem Ekipmanları :

Monitor : ASUS TUF GAMING 24.5" VG259QM 280 Hz 1ms 2x HDMI 1x DP HDR400 G-Sync FHD Fast IPS Gaming Monitör - [Alındı]
Mouse : Ninjutso Katana Superlight White
Mousepad : Endgame Gear MPC1200 Cordura Stealth Edition
Koltuk : Zio Venom Gaming (Antrasit) (Kumaş - Keten Deep Black) (Ayak - Krom) (Dikiş - Rengi Beyaz)
Psu high power al cpu soğutma niye performax onu anlamadım ve ssd pcie 3.0 haberin olsun yazmışsında orda samsung filan alsan iyi olur.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Psu high power al cpu soğutma niye performax onu anlamadım ve ssd pcie 3.0 haberin olsun yazmışsında orda samsung filan alsan iyi olur.
perfan 120h se-224-xt gücünde, ssd de yeterli ki fiyatına göre güzel bir ssd

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

BirDexter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Barış Can Altunoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar ve Donanım
Instagram
[email protected]

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
Taylan Şimdi
Arkadaşlar selamlar bu forumda ve farklı forumlarda konularını açmıştım çok fazla konu açtım özür diliyorum emin olma takıntım var o yüzden. Öncelikle yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum cansınız. :peepokalp: Uzun zamandır araştırıyorum her şeyi ile çok sağlam bir sistem toplamak istedim parça kalitesi olarak sizlerin yardımı ile güzel bir bilgisayar toplamaya çalıştım bir kaç parçasını sipariş ettim fakat bazı parçalar kaldı daha henüz emin değilim onlarda onlarıda yakında satın alacağım Allah'ın izniyle. Sizden istediğim şey şu aşağıya alacağım ekipmanlar dahil bütün sistemi bırakıyorum sistemin artılarını eksilerini ne gibi sorunlar olur veya herhangi bir problem olur mu gerek parçaların performansında gerek hava akışında ya da darboğaz sorunu vs. gibi aklınıza gelen her şeyi söyleyebilirsiniz şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.
Dipnot: PSU konusunda nolur artık kesin bir sonuca varayım yoksa öneri yapın lütfen yoksa kendime kaynar suda delice şeyler yapacam. :peeposad:

Sistem Bileşenleri :

İşlemci : AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm İşlemci
Anakart : ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
Ekran Kartı : Sapphire PULSE AMD RX 6700 XT 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı - [Alındı]
RAM : Crucial Ballistix 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (2x) - [Alındı]
SSD : Western Digital 500 GB SN570 PCI-Express 3.0 SSD
Kasa : DarkFlash DLS 480 Mid Tower RGB Fanlı ATX Siyah Kasa
PSU : High Power Super GD+ Series 750W 80+ Gold / Sharkoon SilentStorm Cool Zero 750W 80+ Gold / Sharkoon SilentStorm Cool Zero 850W 80+ Gold
CPU Soğutma : Performax PERFAN-120-H İşlemci Soğutucu
ARGB Kablo : XPG Prime ARGB 8 Pin (6+2) Ekran Kartı Uzatma Kablosu / XPG Prime ARGB 24 Pin Anakart Uzatma Kablosu - [Alındı]

Sistem Ekipmanları :

Monitor : ASUS TUF GAMING 24.5" VG259QM 280 Hz 1ms 2x HDMI 1x DP HDR400 G-Sync FHD Fast IPS Gaming Monitör - [Alındı]
Mouse : Ninjutso Katana Superlight White
Mousepad : Endgame Gear MPC1200 Cordura Stealth Edition
Koltuk : Zio Venom Gaming (Antrasit) (Kumaş - Keten Deep Black) (Ayak - Krom) (Dikiş - Rengi Beyaz)
Hocam ekipmanlar hariç sisteme ne kadar vermiş oluyorsunuz ortalama ?

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Kasa tercihini beğenmedim de o sisteme o mouse bence abartı olmuş Ayrıca 6700 yerine keşke 3060ti felan alsaydın ama güzel sistem güle güle kullanın.

bütçen varsa o kasa yerine bu kasayı tercih edebilirsin.
dünyanın en iyi bilgisayarını bile kullansan ekipmanlar iyi olmayınca rahat edilmiyor

Çok teşekkürler hocam klavye almadım daha hocam araştırıyorum hala beyaz kasa klavyeler bir tık pahalı hem fiyat performans hem de hot swap arıyorum.
hocam öncelikle mouse seçiminiz aşırı iyi olmuş ninjutso gpx'den shape olarak daha iyi değiştirmeyin onu
aliexpressten 50-60tl'ye tiger veya corepad grip tape takarsınız efsane olur

mousepad olarak artisan hien - hayate otsu daha mantıklı

kulaklık olarak arctis 9 iyi gidebilir

klavye olarak önerim epomaker anne pro 2, kemove snowfox 61, gamakay tk68 bütçe 3k'ya çıkarsa apex pro - keychron k6
bu kadar paranız yoksa xpg summoner yada banggooddan rk61 iyi olur

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,624
Üyeler
140,675
Son üye
NovaNex
Top Bottom