Neler Yeni

Toplama gaming pc (Edit, oyun, yayın)

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Zehra Alaca
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, oyun
tek tek kalburüstü hesaplama yaparak 3090 5800x3d 16gb 3600mhz ram 1tb m2 ssd 1000w psu ve uçuk kaçık olmayan kasa sanırım 41K bantlarında geziyor gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

he bu arada kesinlikle bu sistemin hakkı 16gb ram değil tabikide minimum 32 yapıştırmak gerekiyor.
Kankam öncelikle teşekkür ederim yardımın için. Sen müsait olunca bugün yarın linkleriyle zahmet olmaz ise 41k ya toplarsan çok sevinirim. Hem fiyatları güncel ve kesin görürüz hemde direkt alabilme şansım olur. Son olarak diğer üyelere de danışırız. Bir de benim attığım sistemde 32 gb var kanka zaten 16x2 belki göremedin ama bilmiyorum. En kötü yarın tekrardan konu açarım dediğim gibi 40-41k pc diye orada direkt toplarız

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,258
İsim
Efecan
İyi forumlar herkese, 40k-41k'lık pc toplamaya çalışıyorum. Hem video edit işlerim için hem de yayınlarda 1080p (fps oyunlarında 500+) Hikayeli oyunlarda (80-100) almak. Aşağıda bir sistem topladım eğer uyar ise böyle bir sistem almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz hazır yada tek tek toplanmış pc'lere açığım. Bu arada sistem işlemcisi yeni seri olan 7 serisi için yapıldı. İşlemciyi, anakartı ve ram'i ona göre ayarladım. Alıntıyı görüntüle
hocam pahalı gibi bu ya gaminggentr de elraen özel sistem vardı galiba ona baksana bi

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Zehra Alaca
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, oyun
hocam pahalı gibi bu ya gaminggentr de elraen özel sistem vardı galiba ona baksana bi
Tamamdır kanka süper bakıcam hemen de sen link atar mısın buraya rica etsem? Yanlış kasaya bakmak istemiyorum bazen aynı isimde çıkanlar v2 vs olabiliyor

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Yusuf
Kankam öncelikle teşekkür ederim yardımın için. Sen müsait olunca bugün yarın linkleriyle zahmet olmaz ise 41k ya toplarsan çok sevinirim. Hem fiyatları güncel ve kesin görürüz hemde direkt alabilme şansım olur. Son olarak diğer üyelere de danışırız. Bir de benim attığım sistemde 32 gb var kanka zaten 16x2 belki göremedin ama bilmiyorum. En kötü yarın tekrardan konu açarım dediğim gibi 40-41k pc diye orada direkt toplarız
güncel fiyatları için akakçeden anlık bakmak daha mantıklı. 3090 akakçe, 5800x3d akakçe şeklinde siz aratıp tek tek en ucuz linkleri alsanız daha iyi olur. hazır sistemde yüksek bileşenler olduğu hiç bakmayın çünkü direk fiyat şişiriyorlar 40K mı direk 60K yazıyorlar.

Ragnar Adamdır

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,258
İsim
Efecan
güncel fiyatları için akakçeden anlık bakmak daha mantıklı. 3090 akakçe, 5800x3d akakçe şeklinde siz aratıp tek tek en ucuz linkleri alsanız daha iyi olur. hazır sistemde yüksek bileşenler olduğu hiç bakmayın çünkü direk fiyat şişiriyorlar 40K mı direk 60K yazıyorlar.
her zaman öyle olmuyor hatta çoğu zaman tek tek toplamak daha zararlı

Batu_han

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Batuhan
Anladığım kadarıyla ddr5 amd + nvidia sistem toplamak istiyorsunuz. Aşağıya linkleri bıraktım
RTX 3080 / R5 7600X / M2 / Psu / Kasa / soğutucu / Anakart / Ram
Toplam 38K yapıyor eğer ddr5 ısrarınız yoksa daha farklı bir sistem de toplanabilir.

Nvidia ısrarınız yoksa da 7900 XT tercih edilebilir.

3080 yerine 7900 xt tercih ettiğinizde de 42k ediyor sistem. Biraz daha aşağı çekmek mümkün bu arada ben olabildiğince her parçayı üst seviye ve ileriye dönük olarak seçtim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Zehra Alaca
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, oyun
Evet bu konuda haklısınız gerçekten. O zaman şöyle yapalım kanka eğer uyarsa tabii ki ben yarın araştırayım mesela eksik parçalar için bu konuya yada yeni konuya etiketleyeyim sizi parçalar iyi-kötü yorum yaparsınız

her zaman öyle olmuyor hatta çoğu zaman tek tek toplamak daha zararlı
Hiç bir fikrim yok ilk defa alacağım bende gerçekten. Sadece duyduğum öyleydi yanlış o zaman bu tanı bilemedim

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,379
İsim
Yusuf
Evet bu konuda haklısınız gerçekten. O zaman şöyle yapalım kanka eğer uyarsa tabii ki ben yarın araştırayım mesela eksik parçalar için bu konuya yada yeni konuya etiketleyeyim sizi parçalar iyi-kötü yorum yaparsınız

Hiç bir fikrim yok ilk defa alacağım bende gerçekten. Sadece duyduğum öyleydi yanlış o zaman bu tanı bilemedim
tabii ki direk bu konunun altına etiketlediğinizde yardımcı olmaya çalışırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Zehra Alaca
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, oyun
Anladığım kadarıyla ddr5 amd + nvidia sistem toplamak istiyorsunuz. Aşağıya linkleri bıraktım
RTX 3080
Öncelike teşekkür ederim yorum için. Yani ddr5 yeni teknoloji iyi olur diye düşündüm. Ddr4 te olur ama yeni alıyorken yeni sistem, yeni teknoloji vs vs olsun istedim. Bir bakayım tabii ki de yarın direkt konu üzerinden bu sistemi de paylaşırım. Teşekkür ederim tekrardan çok

tabii ki direk bu konunun altına etiketlediğinizde yardımcı olmaya çalışırım.
(y):)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,168
Üyeler
147,843
Son üye
LutfuPasha
Top Bottom