Neler Yeni

toplama sistem için parça önerisi

northyxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ada esen
Bütçe
7000
Dostlar selam konuya pek hakim değilim bu yüzden engin bilgilerinize ihtiyacım var ekran kartı 2. el 3080 almayı düşünüyorum kalan tüm parçaları 0 alıcam işlemci için kafamda ryzen 5 5600 var kendisi fanlı bir şekilde geliyo diye biliyorum bu yüzden ekstra soğutucu alma planım yok yani anlayacağınız ekran kartı ve işlemci harici parçalar için tavsiyeleriniz bekliyorum anakartlar hakkında pek bir bilgim yok ram için 16gb 3600mhz kafamdaki diyebilirim ve 512gb da ssd bunlarla beraber psu ve kasa işini de tamamen size bırakıyorum toplam bütçe ekran kartı ve işlemci hariç kalan tüm parçalar için 7k civarı biraz daha esneme yapabilirim yalnız tercihen rgb siz parçalar önerebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler herkese

Netux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
İbrahim
Geri kalan parçaları 2.el mi alacaksınız?

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
783
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Bütçeyi anlamadım
Ekran karti dışında 7k mi? Birde sıfır için?

northyxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ada esen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçeyi anlamadım
Ekran karti dışında 7k mi? Birde sıfır için?
ekran kartı ve işlemci aldıktan sonra kalan param 7k civarı olucak yani işlemci ve ekran kartı harici kalan kasadır psudur ramdir anakarttır ssddir hepsi için toplam 7k ama 1k falan daha üstüne çıkabilirim amacım uyumlu parçalar bulmak aslında işlemci anakart soketi uyumu falan için parça önerisi istiyorum diyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart işlemci soket uyumu ya da anakartın kasaya monte edilmesi konusunda veya psu nun watt değeri için vs. hepsi sorunsuzdur diyosan benim için uygundur

Netux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
İbrahim
ekran kartı ve işlemci aldıktan sonra kalan param 7k civarı olucak yani işlemci ve ekran kartı harici kalan kasadır psudur ramdir anakarttır ssddir hepsi için toplam 7k ama 1k falan daha üstüne çıkabilirim amacım uyumlu parçalar bulmak aslında işlemci anakart soketi uyumu falan için parça önerisi istiyorum diyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart işlemci soket uyumu ya da anakartın kasaya monte edilmesi konusunda veya psu nun watt değeri için vs. hepsi sorunsuzdur diyosan benim için uygundur
Sizin dediğiniz işlemci olan r5 5600 için bu parçalar uyumludur anakart micro atx dir kasaya uyumludur ama sistemde eğer 3080 olucaksa psu yetersiz kalabilir bütçeyi arttırmamız gerekecek

Son düzenleme:

northyxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ada esen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin dediğiniz işlemci olan r5 5600 için bu parçalar uyumludur anakart micro atx dir kasaya uyumludur ama sistemde eğer 3080 olucaksa psu yetersiz kalabilir bütçeyi arttırmamız gerekecek
ram için 3200 yerine 3600 mhz bi önerin var mıdır bide 512gb bir ssd önerisi yapabilirsen harika olur teşekkür ederim yardımların için

Netux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
İbrahim
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,254