Neler Yeni

Toplayacağım sistem iyi mi?

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Mrb kardeşim yaklaşık 13 yıllık bilgisayarım var,7 tane ikinci el kullandığım bilgisayarı sattım benim sistem Asus anakart ve ekran kartı bunlara çok ehemmiyet göster !!! Bunlar olmazsa MSI tavsiye ederim işlemci kafam rahat olsun diyorsan Intel diyorum ram gskill kullanıyorum soğutucu hiçbir zaman kullanmadım birleşenler iyi olunca onlara gerek kalmadı ama işlemci için sıvı soğutucu kesin al. Kasanı Anakartla uyumlu E-Atx alabilirsin ekran kartını rahat takarsın PSU Asus platium veya Gold 850 altı almanı tavsiye etmem bunlar yaklaşık 25 yıllık deneyim. Ekran kartı Sapphire uzak dur gigabayte onu da tavsiye çok etmem ama en son çare onu alabilirsin. 1 terabayt Samsung 990 veya 980 pro.
Anakartı Gigabyte B650M DS3H düşünüyorum anakartı. @asko56 önerdi ve biraz araştırdım kötü yorum pek göremedim. PSU olarak Asus çok pahalı kalıyor benim için. Daha uygun kaliteli markalara yönelicem. SSD kısmında ise benim yazdığım SSD gayet iyi diye biliyorum. Samsung pahalı kalıyor biraz.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Ddr5 te dual channelin çok önemi yok 2x8 yerine direkt 16 gblik tek ram alabilirsin en azından 1 ram slotu daha boş olur ( zaten 2x16 alcakmışsın sonradan gördüm )

Kasa psu olarak arkadaşın paylaştığı deepcool ikilisini alabilirsin psu olarak iş görür seviyede ama kasa malzeme kalitesi olarak msi gibi çoğu markadan çok daha iyi ayrıca dijital ekranı ve 360mm sıvı soğutucu desteği var

Hava soğutucu olarak da gaming gen tr üzerinden thermalright peerless assasini yapıştır cooler master 212 falan hikaye kalır yanında :)

Ssd olarak tercihin güzel kingston fury renegade de bakabilirsin vatanda soğutucusuyla birlikte 2300tlydi taksitle direkt alabilirsin bidaha o fiyata düşmez

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Ddr5 te dual channelin çok önemi yok 2x8 yerine direkt 16 gblik tek ram alabilirsin en azından 1 ram slotu daha boş olur ( zaten 2x16 alcakmışsın sonradan gördüm )

Kasa psu olarak arkadaşın paylaştığı deepcool ikilisini alabilirsin psu olarak iş görür seviyede ama kasa malzeme kalitesi olarak msi gibi çoğu markadan çok daha iyi ayrıca dijital ekranı ve 360mm sıvı soğutucu desteği var

Hava soğutucu olarak da gaming gen tr üzerinden thermalright peerless assasini yapıştır cooler master 212 falan hikaye kalır yanında :)

Ssd olarak tercihin güzel kingston fury renegade de bakabilirsin vatanda soğutucusuyla birlikte 2300tlydi taksitle direkt alabilirsin bidaha o fiyata düşmez
Hocam SSD'ler arasında çok fark var mı? Anakartın soğutucusu vardı galiba yanlış bilmiyorsam. Gigabyte B650M DS3H. Kasa olarak da o kasaya düşünüyorum ama PSU yeter mi onu bilmiyorum. Hava soğutucu önerinizi de listeye ekledim hocam teşekkür ederim.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Hocam SSD'ler arasında çok fark var mı? Anakartın soğutucusu vardı galiba yanlış bilmiyorsam. Gigabyte B650M DS3H. Kasa olarak da o kasaya düşünüyorum ama PSU yeter mi onu bilmiyorum. Hava soğutucu önerinizi de listeye ekledim hocam teşekkür ederim.
Çok fark yok ama renegade bir tık daha iyi ikisi de alınır hatta indirime girerse samsung 980pro da alınır , psu 4070 almayı düşünüyorsan 650w yetecektir

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Çok fark yok ama renegade bir tık daha iyi ikisi de alınır hatta indirime girerse samsung 980pro da alınır , psu 4070 almayı düşünüyorsan 650w yetecektir
Anladım hocam çok teşekkür ederim. O kasa var şuan listemde.

KReSsS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Kingston Fury Beast 2x16 5200MHZ
Ryzen 5 7500F
RTX4070 (kafamda henüz bir marka yok)
Kasa+PSU (kafamda henüz bir marka yok)
Kingston KC3000 1TB M2 SSD
Sıvı soğutma veya güzel bir hava soğutma

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
Reis tek tek mi topluyorsun topluyorsan toplam maliyet ne kadar tuttu simdi

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Kingston Fury Beast 2x16 5200MHZ
Ryzen 5 7500F
RTX4070 (kafamda henüz bir marka yok)
Kasa+PSU (kafamda henüz bir marka yok)
Kingston KC3000 1TB M2 SSD
Sıvı soğutma veya güzel bir hava soğutma

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
O anakarti alma kötü b650 ds3h al
O ramleri alma patriot 32 gb 6600 mhz olanları al gigabyte rtx 4070 al en uygun ve en kaliteli model O kasa psu deepcool cc560 750 w al soğutucu thermalright peerless assassin 120 se gaminggen de 1500 TL çoğu 240 lik sogutucuyu tokatlıyor

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
O anakarti alma kötü b650 ds3h al
O ramleri alma patriot 32 gb 6600 mhz olanları al gigabyte rtx 4070 al en uygun ve en kaliteli model O kasa psu deepcool cc560 750 w al soğutucu thermalright peerless assassin 120 se gaminggen de 1500 TL çoğu 240 lik sogutucuyu tokatlıyor
Hocam anakart konusunda en son o anakarta karar verdik zaten. Ram önerinizi dikkate alıcam. 4070'i'de Gigabyte olarak alıcam. Kasa olarak da fiyyatı çok iyi ama sıkıntısı yoktur dimi? Pek bilmiyorum markayı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reis tek tek mi topluyorsun topluyorsan toplam maliyet ne kadar tuttu simdi
Tek tek toplutorum. Hepsini bir anda alamıyorum çünkü. O yüzden hazır sistemler işime yaramaz. Hazır sistemlerde de istediğim parçalar olmuyor genelde.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Hocam anakart konusunda en son o anakarta karar verdik zaten. Ram önerinizi dikkate alıcam. 4070'i'de Gigabyte olarak alıcam. Kasa olarak da fiyyatı çok iyi ama sıkıntısı yoktur dimi? Pek bilmiyorum markayı.

Tek tek toplutorum. Hepsini bir anda alamıyorum çünkü. O yüzden hazır sistemler işime yaramaz. Hazır sistemlerde de istediğim parçalar olmuyor genelde.
Kaliteli bir marka o fiyata daha iyisi yok bende aynısını kullanıyorum fiyat performans ürün

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Kaliteli bir marka o fiyata daha iyisi yok bende aynısını kullanıyorum fiyat performans ürün
Çok teşekkür ederim hocam normalde 650W olanı düşünüyodum ekranı da vardı onun ama 100W 100W'tır. İlerisi için daha rahat olur.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Çok teşekkür ederim hocam normalde 650W olanı düşünüyodum ekranı da vardı onun ama 100W 100W'tır. İlerisi için daha rahat olur.
kendi tercihine göre yap kasa mı daha önemli psu mu senin için , iki kasa arasında kalite farkı da var , senin için hangisi önemliyse onu al

ersin45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Ersin Altın
Ekran kartını ne düşünüyorsunuz hocam bende 40-50k arası bilgisayar düşünüyorum
Birbirimize yardımcı olalım
Galax ex gamer 4070 veya 4070ti düşünüyorum ben
Anakart ds3h SSD Kingston renegede 1tb
Kasa cc560 750w bunlar güzel şuanlık benim için ram konusunu bilmiyorum işlemci de kararsızım

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
kendi tercihine göre yap kasa mı daha önemli psu mu senin için , iki kasa arasında kalite farkı da var , senin için hangisi önemliyse onu al
Markaları aynı değil mi zaten kalite farkı ne tam olarak.

Ekran kartını ne düşünüyorsunuz hocam bende 40-50k arası bilgisayar düşünüyorum
Birbirimize yardımcı olalım
Galax ex gamer 4070 veya 4070ti düşünüyorum ben
Anakart ds3h SSD Kingston renegede 1tb
Kasa cc560 750w bunlar güzel şuanlık benim için ram konusunu bilmiyorum işlemci de kararsızım
Hocam işlemci olarak ben Ryzen 5 7500F düşünüyorum. Anakart, SSD ve kasa tercihimiz aynı. Ekran kartı Gigabyte 4070 düşünüyorum şuan ama onu 3 ay sonra falan alıcam gibi duruyor. Ram olarak da bir arkadaş bu konuya GoodRam atmıştı sizin için linkini bırakıyorum aşağıya fikrim değişmezse o rami almayı planlıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,027
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom