Neler Yeni

Toplayacağım sistem iyi mi?

LordCalap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Furkan Çalap
Hocam bence ramleri 2x16gb dan daha düşük almayın. İş konusunda bilemem ne kadar bellek gerekli size ama oyun konusunda artık 16 yetmiyor, 2.5-4 gb arası Windows ve arkaplan programları yediğini farzedersek bazı oyunlar 13-16 arası gb ram yiyor. Kasma donma takılma olmuyor ama 32 gb kullandığım için biliyorum.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,363
İsim
Fatih
Bu markayla ilgili pek bir bilgim yok alınır mı iyi midir?
Alinir. Kasa 4 fanla geliyor. Hava akışı iyi, malzemesi iyi, type c girisi var, dijital ekranı var. PSU PK650D olarak geliyor. Korumaları iyi seviyede, diğer deepcool kasalardaki gibi PF değil. Stoğu bitmeden bunu al bence. Ürünlere tek tek de bakabilirsin.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
tabikide daha iyi bütçeniz az oldugu için önerdim onu da alabilrisiniz daha iyi olur
Hocam şuan elimde RX580 var bu parçaları alsam ekran kartını kullanabilir miyim? Bu üçünü 3 takside falan bölüp alıp çalıştaryım dediğiniz gibi. Daha sonra ekran kartını kasayı alır oraya montajlarım. Şuan PSU'm Frisby 650W sıkıntı yapar mı zarar vermesini istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bence ramleri 2x16gb dan daha düşük almayın. İş konusunda bilemem ne kadar bellek gerekli size ama oyun konusunda artık 16 yetmiyor, 2.5-4 gb arası Windows ve arkaplan programları yediğini farzedersek bazı oyunlar 13-16 arası gb ram yiyor. Kasma donma takılma olmuyor ama 32 gb kullandığım için biliyorum.
Öyle yapıcam hocam işim gereği yüksek ram gerekiyor. Grafik, video editörlüğü ve yeni olarak başladığım 3D modelleme.

Alinir. Kasa 4 fanla geliyor. Hava akışı iyi, malzemesi iyi, type c girisi var, dijital ekranı var. PSU PK650D olarak geliyor. Korumaları iyi seviyede, diğer deepcool kasalardaki gibi PF değil. Stoğu bitmeden bunu al bence. Ürünlere tek tek de bakabilirsin.
Peki 650W PSU yeter mi yukarıdaki sisteme?

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,363
İsim
Fatih
Hocam şuan elimde RX580 var bu parçaları alsam ekran kartını kullanabilir miyim? Bu üçünü 3 takside falan bölüp alıp çalıştaryım dediğiniz gibi. Daha sonra ekran kartını kasayı alır oraya montajlarım. Şuan PSU'm Frisby 650W sıkıntı yapar mı zarar vermesini istemiyorum.

Öyle yapıcam hocam işim gereği yüksek ram gerekiyor. Grafik, video editörlüğü ve yeni olarak başladığım 3D modelleme.

Yeter.

asko56

80+ Bronze

psu un çok kötü marka olarak fason üretim ama bir sıkıntı yapmaz aldıgın zaman overclok vs yapma stok halde oyun oynatır

neden al diyorum çünkü teknoloji bu sans işi diyelim anakartı aldın 1-2 ay sonra işlemciyi aldın sonra 1-2 ay sonra rami aldın taktın anakart fabrikasyon hatalı iade bile edemzsin garanti süresinnide 4 ayını yemiş olursun

şimdilik bu parçları al

sonra

yeni bir sogutucu

sonra kasa psu

sonra ekran kartı büyük ihtimal ocak ayıdnan sonra nvdia nın süper serileri gelme olasılıgı var super serilerine bakarsın

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
psu un çok kötü marka olarak fason üretim ama bir sıkıntı yapmaz aldıgın zaman overclok vs yapma stok halde oyun oynatır

neden al diyorum çünkü teknoloji bu sans işi diyelim anakartı aldın 1-2 ay sonra işlemciyi aldın sonra 1-2 ay sonra rami aldın taktın anakart fabrikasyon hatalı iade bile edemzsin garanti süresinnide 4 ayını yemiş olursun

şimdilik bu parçları al

sonra

yeni bir sogutucu

sonra kasa psu

sonra ekran kartı büyük ihtimal ocak ayıdnan sonra nvdia nın süper serileri gelme olasılıgı var super serilerine bakarsın
Anladım hocam çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Çok yardımcı oldunuz bu konuda.

asko56

80+ Bronze
Anladım hocam çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Çok yardımcı oldunuz bu konuda.
ne demek aşırı enflasyonu olan ülkede bekleyip ürün almak olmaz ama el mecbursa yapacak bir şey yok ürünlerinizi taksit vs kovalayın yarini bekleyin incehesap gaming gecesi oluyor 7500f fiyatına 7600 yakalayabilirsin cumayı bekleyin

ayın 8.de geçen hafta indirime giren ürünler

e9a58927032c8b2c26754ae3665e2173.jpeg

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
ne demek aşırı enflasyonu olan ülkede bekleyip ürün almak olmaz ama el mecbursa yapacak bir şey yok ürünlerinizi taksit vs kovalayın yarini bekleyin incehesap gaming gecesi oluyor 7500f fiyatına 7600 yakalayabilirsin cumayı bekleyin

ayın 8.de geçen hafta indirime giren ürünler

e9a58927032c8b2c26754ae3665e2173.jpeg
Doğru söylüyorsunuz hocam yarın umarım güzel bir indirim yakalarız incehesapta o şekilde bir bakalım.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Gorkem Yavuz
sistemde acil olarak bu 3 parçayı hemen alman lazım digerlerini parça parça al

Gigabayt b650 s2h

6000 mhz expo ram

Ryzen 5 7500F

ortalama bir hava sogutucu

elinden çıkacak anakart işlemci ve rami 2.elden satarsın geçer gider
Hava soğutucu olarak 2.000 TL verip çok güzel işler çıkarmasını ister misin? BUM

Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Kingston Fury Beast 2x16 5200MHZ
Ryzen 5 7500F
RTX4070 (kafamda henüz bir marka yok)
Kasa+PSU (kafamda henüz bir marka yok)
Kingston KC3000 1TB M2 SSD
Sıvı soğutma veya güzel bir hava soğutma

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
Hava soğutucu olarak 2.000 TL verip çok güzel işler çıkarmasını ister misin? BUM

M2 SSD için Crucial P3 Plus 1TB lik model var 5000mb/3600mb değerleri var. Kingston dan daha iyidir diye düşünüyorum.

O sisteme 700-800w aralığında güzel 80+ bir PSU iyi gider onun içinde asus tuf veya rog serisi tavsiye edebilirim, thermaltake, corsair, cooler master gibi markaların güzel PSU ları vardır bulursanız indirimde direkt yapışın derim.

Ekran kartı markası için en ucuz Gigabyte nın alabilirsiniz. Msi gaming x veya gaming z serisi olabilir, asus da da tuf serisi f/p model olanı alabilirsiniz.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck

M2 SSD için Crucial P3 Plus 1TB lik model var 5000mb/3600mb değerleri var. Kingston dan daha iyidir diye düşünüyorum.

O sisteme 700-800w aralığında güzel 80+ bir PSU iyi gider onun içinde asus tuf veya rog serisi tavsiye edebilirim, thermaltake, corsair, cooler master gibi markaların güzel PSU ları vardır bulursanız indirimde direkt yapışın derim.

Ekran kartı markası için en ucuz Gigabyte nın alabilirsiniz. Msi gaming x veya gaming z serisi olabilir, asus da da tuf serisi f/p model olanı alabilirsiniz.
Hocam SSD için benim yazdığım SSD daha yüksek okuma yazma hızı var. Eğer farklı özellikte bir farkı varsa bilmiyorum. Soğutucu önerinizi listeme ekledim. En aralarından bi taneyi seçicem.

GoGo123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Gökhan Ünal
Arkadaşlar dün bir konu açmıştım. Şuan mevcut sistemimi yükseltmeyle ilgili. Ondan vazgeçtim daha ileri dönük olması açısından ve para harcamışken elimde daha güzel bir şey olması için aşağıdaki sistemi toplamaya karar verdim.

Asus B650M-K
Kingston Fury Beast 2x16 5200MHZ
Ryzen 5 7500F
RTX4070 (kafamda henüz bir marka yok)
Kasa+PSU (kafamda henüz bir marka yok)
Kingston KC3000 1TB M2 SSD
Sıvı soğutma veya güzel bir hava soğutma

Hazır sistem atmanıza gerek yok arkadaşlar çünkü bu sistemi alma süreci ortalama 4 ay sürecek. Her ay 1-2 parça almaya çalışıcam bütçeme göre. Sizden ricam sadece şu parçayı şunla değiştir bu daha iyi olur gibi fikirler vermeniz. Kasa+PSU 4K civarı önerisine ihtiyacım var.
cooler master hyper 212 halo hava soğutma.
Kendim de kullanıyorum gayet memnunum. Fiyatı da uygun.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tekin
Mrb kardeşim yaklaşık 13 yıllık bilgisayarım var,7 tane ikinci el kullandığım bilgisayarı sattım benim sistem Asus anakart ve ekran kartı bunlara çok ehemmiyet göster !!! Bunlar olmazsa MSI tavsiye ederim işlemci kafam rahat olsun diyorsan Intel diyorum ram gskill kullanıyorum soğutucu hiçbir zaman kullanmadım birleşenler iyi olunca onlara gerek kalmadı ama işlemci için sıvı soğutucu kesin al. Kasanı Anakartla uyumlu E-Atx alabilirsin ekran kartını rahat takarsın PSU Asus platium veya Gold 850 altı almanı tavsiye etmem bunlar yaklaşık 25 yıllık deneyim. Ekran kartı Sapphire uzak dur gigabayte onu da tavsiye çok etmem ama en son çare onu alabilirsin. 1 terabayt Samsung 990 veya 980 pro.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,799
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom